Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba v New Yorku v USA - svatba v zahraničí

Svatba v New Yorku v USA - svatba v zahraničí

SVATBA NEW YORK

Svatba nebo svatební cesta v New Yorku. Řekněte si své "ANO" v New Yorku!

New York (oficiálně The City of New York) je nejlidnatější město Spojených států a jeho metropolitní oblast patří mezi nejlidnatější na světě. Město bylo založeno Nizozemci v roce 1625 a od roku 1790 je největším městem Spojených států. New York byl také prvním hlavním městem Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. New York má také celosvětový vliv v oblasti médií, politiky, vzdělání, zábavy, umění, módy a reklamy. Je i ohniskem mezinárodních vztahů a diplomacie.

Mnoho místních památek je známo po celém světě. Socha svobody zdravila miliony imigrantů, kteří připlouvali do Spojených států na přelomu 19. a 20. století. Wall Street, sídlo burzy na dolním Manhattanu, je od druhé světové války nejvýznamnějším světovým finančním centrem. Pro město jsou charakteristické mrakodrapy patřící mezi nejvyšší v zemi, například Empire State Building, Chrysler Building a dříve World Trade Center.

Co v New Yorku vidět?

  • Central Park je veliká zelená oáza uprostřed mrakodrapů Vám umožní zklidnit se a nadechnout se přírody i v tak rušném městě, jako je New York City. Central Park je místem odpočinku i pro ty nejvytíženější byznysmeny, kteří potřebují na pár minut vypnout. Určitě bude příjemným prostředím i pro Vás, když budete mít pocit, že už je na Vás betonový a skleněný New York příliš uspěchaný. Central Park se rozprostírá na ploše 0,8 km x 4 km a díky své velikosti je ve městě velmi vyhledávaným kusem přírody.

  • Ellis Island - v dobách, kdy do Ameriky migrovaly nejrůznější národy, byl Ellis Island vstupní branou do světa, který plní sny. Jen několik set metrů od Manhattanu navštivte muzeum, kde se dozvíte vše zajímavé o době, kdy se v New Yorku usazovali přistěhovalci.

  • Empire State Building - jedna z nejvyhledávanějších staveb v New Yorku a pravděpodobně nejznámější mrakodrap světa Empire State Building postaven roku 1931 je místem, odkud se můžete rozhlédnout po celém New Yorku a pokud sem přijdete před soumrakem, můžete si užít rozsvícení celého velkoměsta, což rozhodně stojí za vidění. Spolu s vysílačem na vrcholu budovy měří stavba přes 440 m a je tak nejvyšším mrakodrapem New Yorku.

  • Socha Svobody - New York - návštěvu nejznámější newyorské památky je vhodné si zamluvit dopředu a to ideálně několik měsíců předem. Pro dospělé stojí vstup 14 dolarů a dostat se na místo můžete lodí z Battery Parku. Jako první a největší symbol svobody se ukázala Sochy Svobody každému, kdo v minulosti do New Yorku připlul po moři. Tato významná památka se vryla do podvědomí lidí ze všech koutů světa a je pravděpodobně i prvním obrázkem, který se Vám vybaví, když se řekne USA a New York.

  • Katedrála svatého Patrika - zavzpomínejte při návštěvě této úctyhodně velké katedrály na film Sám doma. Neogotická stavba vznikala v letech 1858 - 1878 a je vysoká 100 m. Najdete ji v blízkosti Rockefellerova Centra na 50. ulici a Páté Avenue.

  • Bow bridge - symbol romantiky ať už ve skutečnosti nebo v mnoha amerických filmech je Bow bridge. V Central Parku je to jedno z nejfotografovanějších míst a rozhodně stojí za návštěvu.

  • Strawberry Fields memorial - jste fanouškem Beatles a Johna Lennona? Přijďte se podívat na poutní místo, které bylo vystavěno na jeho památku.

  • Rockefeller Center - poměrně blízko od Times Square mezi 47. a 50. ulicí se nachází Rockefeller Center. Pokud si v zimě chcete zabruslit, zde máte možnost a pokud nemáte chuť sportovat nebo se vydáte do New Yorku jindy než v zimě, pak zde máte možnost využít obchody všech světových značek a poznat, jak vypadají nákupy v New Yorku.

  • Metropolitní opera - na Manhattanu ve čtvrti Upper West SIde se nachází Metropolitní opera, zkráceně Met, která pojme až 3800 diváků. Máte-li rádi operu, neměli byste návštěvu Met vynechat ze svého programu.

  • Nákupy v New Yorku - v neposlední řadě určitě nezapomeňte vyrazit na nákupy. Budete překvapeni, jak je nakupování v New Yorku výhodné, zvláště pak mátel-li rádi značkové oblečení. Nepochybujeme o tom, že byste se ze svého zájezdu do New Yorku vrátili s prázdnou!

Kdy a jak do New Yorku cestovat?

Do New Yorku lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: let do New Yorku trvá cca 8 - 10 hodin dle letecké společnosti a zvolených přestupů.

Letní počasí v New Yorku umí být až překvapivě horké, a můžete se tak dočkat teplot až kolem 38 °C. Oproti tomu jaro a podzim jsou obdobími velmi příjemnými na teploty. V zimě nebudete ochuzeni o vánoční atmosféru, protože teploty se pohybují v tomto období kolem bodu mrazu.

Pro občany ČR i SR je nutné pro vstup na Havaj vízum nebo Esta. Cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země.

Očkování při cestování na dovolenou do USA není povinné.

Časový posun: při cestě  do New Yorku si přeřiďte čas o 6 hodin zpět.

 

SVATBA V New Yorku

Nabídku svatebních balíčků zašleme na vyžádání.

Pro svatební obřad v New Yorku doporučujeme tato svatební místa:

Municipal Building

Municipal Building je jedna z největších vládních budov na světě, pracovalo na ní několik let mnoho známých architektů. Mezi snoubenci je to velmi populární místo. Ročně si zde řekné své "ANO" až 16000 párů. 

 

Central Park

Chcete zažít svoji svatbu snů v nejznámějším parku na světě? Tak tímto místem je určitě New Yorský Central Park s množstvím překrásných míst, které jsou kontrastem rušného velkoměsta.

 

Central Park - Conservatory Garden Wedding

Conservatory Garden je soukromá zahrada Central Parku, kde se konají svatby a soukromé oslavy. Zahrada v různých ročních obdobích nabízí své krásy, na jaře ho zkrášluje 20000 tulipánů, v létě zase více jak 100 různých druhů květů a rostlin.   

 

Empire State Building Wedding

Nejznámější mrakodrap v New Yorku může být originálním začátkem manželského života. Svatební obřad se koná v 55. poschodí budovy v malé elegantní svatební kapličce s překrásným výhledem na Chrysler building, East River a celý New York.      

 

Top of de Rock 

 Mějte svoji svatbu na nejkrásnější vyhlídce New Yorku s úžasným 360 stupňovým výhledem na Sochu Svobody, mrakodrapy a celé město. Mějte Empire State Building jako své pozadí na svatebních fotografiích.  Chcete splnit své svatební sny? "Top of the Rock  Vám je splní.

 

DOVOLENÁ NA MÍRU

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod