Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Srí Lance - svatba v zahraničí v exotice

Svatba na Srí Lance - svatba v zahraničí v exotice

Svatba Srí lanka

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta na Srí Lance. Řekněte si své "ANO" na Srí Lance!

 

Představte si ráj na zemi. Obrovská tropická zahrada plná překrásných neobvyklých rostlin, která je domovem tisícům druhů živočichů. V té najdete stopy dávných civilizací, jejichž dávné památky s všudypřítomnými sochami Buddhy berou dech. Můžete se nechat omámit krásou a kvalitou vypracování ozdob na hinduistických a buddhistických chrámech a nasát v nich zvláštní nepopsatelné kouzlo nám vzdálené kultury a vyznání. Nebo se můžete zastavit u tisíce let starých jeskynních chrámů či útulků, kde pobývali mniši zasvěcujíc celý svůj život dosažení blažené nirvány. Při popíjení pravého cejlonského čaje výborné chuti se můžete dát do řeči s místními přátelskými obyvateli a přitom se rozhlížet po rozlehlých čajovníkových plantáží, rýžových polích nebo vrcholech hor. Ochutnat tu můžete exotické ovoce a pak se svézt na přítulném slonovi. A když vás tohle všechno omrzí, stačí přejít na zlatavou písčitou pláž a nechat se omývat teplými vlnami Indického oceánu. Zklidnit svou mysl i tělo můžete v jednom z center Ayurvedy - přírodní medicíny s tisíciletými zkušenostmi a oddat se příjemné masáži celého těla.

Srí Lanka je jednou z top zámořských svatebních destinací. Přijeďte prožít tradiční srílanskou svatbu v podobě jednoduchého obřadu na pláži. Můžete si zde vybrat z mnoha míst: oblast vysočiny mezi čajovými plantážemi, pláže, džungle a mnohem více... Vaše svatba je jeden z nejdůležitějších dní ve vašem životě, tak proč ho neudělat nezapomenutelným zážitkem jak pro vás tak i pro vaše hosty právě na ostrově jménem Srí Lanka?

Představte si říkat své „ano" na ploše vyrobené z přírodních materiálů a zdobené krásnými květinami, která je zavěšená nad řekou Belihuloya, s vodopádem Baker Fall v pozadí. Nebo večerní svatba hned vedle rezervoáru s slavnou skálou Sigiriya v zádech. Svíčky a olejové lampy krásně osvětlí celé prostředí a pohoštění může být servírováno ve stínu blízkého lesa. Tradiční srílanské zvyky zahrnující místní tance, bubny, kostýmy a kuchyň stejně jako krájení „kiri bath" (mléčná rýže místo svatebního dortu) udělají z této události opravdový srílanský zážitek! Po obřadu se můžete vydat na svatební cestu, kterou si sami zvolíte podle vašich představ.

Top svatební místa na Srí Lance?

 • Západní pobřeží - táhne se na sever od největšího města Colomba a potom směrem na jih. Nachází se na něm množství krásných hotelů se širokými písečnými plážemi, které na jihu ostrova lemují kokosové palmy. Z luxusnějších hotelů doporučujeme Vivanta by Taj, Avani by Taj a Avani Bentota v Bentotě nebo The Lighthouse hotel v Galle. Nabídka hotelů a jejich svatebních balíčků je opravdu pestrá a umožňuje si vybrat od luxusních až po cenově dostupnější.
 • Východní pobřeží - nachází se na severovýchodě ostrova a zahrnuje zejména dvě lokality - záliv Pasikuda a severně nad ním oblast Trincomalee. Nabízí kilometry nerušených písečných pláží. Za posledních pár let zažiloo boom a přibylo tam velmi nových a luxusních hotelů, ze kterých doporučujeme Sun Aqua patřící pod známý řetězec Sun Siyam, dále Uga Bay v Pasikude a Jungle Beach v Trincomalee.
 • Kandy - druhé největší město Srí Lanky obklopené horami, kde je uložena nejsvětější relikvie Budhismu - Budhův zub. Je to centrum světového Budhismu. Konají se tu nejtradičnější svatby.
 • Cultural triangel - jde o oblast starobylých hlavních míst mezi Anuradhapurou, Polonnaruwou a Kandy. Je to místo pro lidi, kteří chtějí zažít něco netradiční a mají rádi přírodu, protože se zde nachází hodně národních parků. Je to možné zorganizovat tak, že máte klasický pobyt u moře a pak na 2-3 dny odjedete do oblasti Kulturního trojúhelníku, kde proběhne svatba.

Kdy a jak na Srí Lanku?

Na Srí Lanku lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: cca 12 hodin.

Počasí na Srí Lance je po celý rok příjemně teplé, stejně jako v ostatních exotických zemích. A stejně jako v ostatních exotických dovolenkových destinací se tu setkáte s obdobím dešťů. Období dešťů je rozdílné v každé části ostrova. Východní pobřeží je nejvhodnější navštívit od května do září. Západní pobřeží a jih nejlépe od listopadu do dubna. Obecně lze říci, že Srí Lanka je vhodnou destinací po celý rok, hlavní turistická sezóna je od listopadu do dubna, kdy je u nás zima a dost chladné počasi. V tuto dobu by na Srí Lance mělo nejméně pršet, ale také se tu setkáte s větším množstvím turistů a o něco vyššími cenami. Teploty vzduchu během roku se pohybují od 29°C do 31°C a teplota vody od 27°C do 29°C.

Vízum na Srí Lanku se vyřizuje elektronickou cestou za 30 USD osoba nebo 35 USD na letišti při příletu. Podmínkou je platný cestovní pas s platností dalších 6 měsíců po návratu ze Srí Lanky.

Před odjezdem na Srí Lanku není povinné žádné očkování. 

Časový posun na Srí Lance 4,5 hodiny dopředu během léta, 5,5 hodiny během zimy.

Svatba na srí Lance

ČESKY/SLOVENSKY HOVOŘÍCÍ SVATEBNÍ KOORDINÁTOR NA SRÍ LANCE!

Na Srí Lance je možné uskutečnit právně platný obřad, symbolický obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

Svatební obřady na Srí Lance se mohou konat ve vyzdobeném altánku na zahradě hotelu, v luxusním hotelovém salonku nebo v písku na pláži či pod palmami. Na Srí Lance existuje několik druhů svatebních obřadů, které se liší podle regionů. Základním prvkem jsou Kandyjští tanečníci a bubeníci, manželé vyměňující si své sliby na Poruwě (vyzdobené podium kobřadu) a nastrojený slon přinášející ženicha k obřadu či nesoucí právě provdaný pár. V nabídce jsou standardní nabídky svatebních balíčků, samozřejmě může být vše individuálně upravené. Svatby na Srí Lance jsou různé. Záleží na přání a typu klientů.

SVATEBNÍ OBŘAD PORUWA

Tradiční svatební ceremoniál Poruwa trvá přibližně 45 minut a probíhá následovně:
‘Poruwa’ je překrásně dekorované dřevěné podium, na kterém probíhají tradiční budhistické svatební obřady. Z tohoto důvodu je tato událost nazývána ‘Poruwa Siritha’ (Poruwa ceremonie). Předpokládá se, že Poruwa Siritha existovala na Srí Lance již před příchodem budhismu v 3. století před naším letopočtem.

 

 • Nejdříve nevěsta a potom ženich jsou doprovázeni ze svého hotelu až k svatebnímu obřadu ve velkolepém mini průvodu, který se skládá z Kandyjských tanečníků a bubeníků.
 • Oddávající zve snoubence na speciálně vyzdobené podium, nazývané Poruwa, foukáním do ulity škeble.
 • Snoubenci si nevyměňují pouze svatební sliby, ale i svazek betlových listů a to dle tradice přesně 7-krát, což symbolizuje pouto, jednotu a lásku po 7 přístích generací.
 • Svatba pokračuje svázáním malíčků obou snoubenců pozlaceným řetízkem a poléváním vodou z ručně vyrobeného Kandyjského džbánu, což symbolizuje jejich věčné spojení. Vše probíhá za neustálého zvuku modliteb.
 • Potom co si snoubenci vymění svatební prsteny, se vzájemně nakrmí mlékem, rýží a vodou, což představuje slib vzájemné ochrany a péče v jejich budoucím manželském životě.
 • Na oslavu jejich manželství zazpívají mladé dívky, oblečené v tradičním srí lanském saree, svatební písně.
 • Právě provdaný pár je požádán, aby sestoupil ze speciálně připravenéno svatebního podia za zpěvu a zvuku bubnů. Teprve potom co sestoupí dolů z podia, je rozbit kokosový ořech, jako symbol žehnající novomanželům děti.
 • Na Srí Lance tradiční rozsvícená olejová lampa symbolizuje světlo naděje a úspěchu.
 • Novomanželé a svědci, jeden z nich by měl být občan Srí Lanky, podepíší oddací list za přítomnosti oddávajícího.
 • Pokud si novomanželé budou přát, můžou se na závěr nechat odnést stylově oblečeným slonem podél pláže.

 

SVATEBNÍ BALÍČEK - dle výběru hotelu

cena od EUR 1200

Objednat

 • výběr místa na pláži nebo v zahradě
 • registrační a licenční poplatek
 • svědkové
 • svatební koordinátor ve slovenském jazyce
 • zabezpečení potřebných dokumentů
 • slavnostně vyzdobené místo obřadu
 • ceremonie s olejovou lampou
 • svatební květina pro nevěstu a klopa pro ženicha
 • svatební dort – patrový
 • láhev sektu na přípitek po obřadu
 • ovocný košík a vyzdobený svatební pokoj po příjezdu
 • speciální svatební večeře pro pár
 • svatební album s 50 fotografiemi na CD
 • svatební dar od hotelu
 • svatební koordinátor ve slovenském jazyce - předsvatební schůzka s hotelovým svatebním koordinátorem v den příjezdu a v den svatby
 • oddací list – superlegalizace na ambasádě v Dillí a zaslání do ČR poštou

 

 

Výlet do Kandy a sloního sirotčince

Jedinečná kombinace všeho, čím je ostrov známý a co je pro něj typické - sloni, čaj, budhismus, drahé kameny. Budete mít možnost navštívit známý sloní sirotčinec ve vesničce Pinnawala patřící pod ochranu UNESCO, kde uvidíte ranní krmení slůňat. Budete si moci nakrmit slůně lahví s mlékem nebo dospělého slona ovocem, dále následuje koupel sloního stáda v řee, kterou si můžete vychutnat z pohodlí terasy a s pohárem čerstvého ovocného džusu. Jestli budete mít hodně odvahy, můžete vyzkoušet jízdu na slonovi. Ve městě Kandy patřící do seznamu světového dedictví, posledním královském městě Sinhalců, navštívíte známe poutní místo budhistů Chrám Budhova zubu, které v útrobách zlatých schránek ukrývá posvátnou relikvii. Dále vás nadchne královská botanická zahrada založená ve 14 století nebo muzeum drahokamů, kde se seznámíte s tradiční těžbou drahých kamenů a jejich jednotlivými typy. Srí Lanka byla od nepaměti známá vývozem drahých kamenů a ocenil to i král Šalamoun. Vůně čerstvého čaje vás ovane při prohlídce továrny na spracování čaje a projdete se mezi čajovníky.

Výlet zahrnuje: transport, vstupy, oběd, vodu, slovensky hovořícího průvodce a místní daně.

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

Nechte si připravit individuální nabídku, oblíbená je kombinace 6 nocí na Srí Lance + 5 nocí na Maledivách, kde máme k dispozici českého delegáta.

 

Na Srí Lance doporučujeme tyto hotely:

Západní pobřeží
Východní pobřeží


Kulturní trojúhelník

Kandy

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod