Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Korfu v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba na Korfu v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba v Řecku - korfu

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku. Řekněte si své "ANO" na ostrově Korfu!

 

Korfu, ostrov plný zeleně a sluncem zalitých skalisek spadajících do průzračné vody, je právem považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů ve Středomoří. Ostrov, který je nejsevernějším a zároveň nejzápadnějším ze sedmi Jónských ostrovů, nabízí svým návštěvníkům nádherné přírodní scenérie i množství významných historických památek. Sluncem prohřáté písečné a oblázkové pláže jsou ideálním místem k příjemnému lenošení během dne, zatímco chladivá zákoutí křivolakých uliček pobřežních letovisek, plná obchůdků, hospůdek a teveren, v nichž život utichá až dlouho po půlnoci, budou lákat k podvečerním procházkám.

Již v minulosti si ostrov zamilovala řada slavných osobností, především však rakouská císařovna Alžběta, zvaná Sissi, která si zde nechala postavit nádherný zámeček Achilleon. Ten dodnes patří k nejznámějším turistickým památkám ostrova. Trávil zde dovolenou také německý císař Vilém II., který považoval Korfu za „ráj na zemi“. Příznivci výletů mají možnost vylézt na nejvyšší horu Pantokrator, která se tyčí na severovýchodní části ostrova do výšky 906 metrů. Nekonečné háje olivovníků, mandloní, cypřišů i vonných eukalyptů ukrývají malebné, časem zapomenuté vesničky i starobylé kláštery, jejichž kamenné zdi v sobě nesou staletá tajemství.

Svatba v řecku na Korfu

V Řecku na Korfu u je možné uskutečnit právně platný svatební obřad, symbolický svatební obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

Na Korfu nejsou možné svatební obřady na pláži. Svatební obřady jsou možné pouze v budově Ionského parlamentu nebo na úřadech poblíže vašeho hotelu. Délka obřadu cca 7 minut.

Nabízíme řešení uskutečnit oficiálního svatební obřadu v budově Ionského parlamentu nebo na úřadu poblíž vašeho hotelu a odpoledně nebo v jiný den symbolický svatební obřad na pláži nebo pod Starou pevností u lodního klubu nebo přímo uvnitř Staré pevnosti, což je opravdu nádherné prostředí. Jde o přečtení svatební řeči, svatební rituály jako výměna prstýnků, pití z jedné sklenice a další. Pro symbolické svatební obřadu doporučujeme oblasti Kommeno Bay, Kontokali Bay, Messongi / Moraitika, Agios George na jihu. Další možnost je dopravit se lodí někde na pláž a tam mít symbolický obřad a svatební hostinu. Možností a kombinací je hodně.

Jakou oblast si na Korfu vybrat?

  • Messhongi - oblast kolem Messonghi je rájem nejen pro páry či rodiny s dětmi hledající klid, romantiku a nerušené chvilky během krásné letní dovolené. Dominantou střediska je stejnojmenná řeka, rozdělující pláže na severní a jižní část. Okolní krajině vévodí zelené kopce lákající k příjemným procházkám. V Messonghi najdete písečnou pláž s příměsí oblázků, pozvolna se svažující do větších hloubek. Je vhodná i pro děti a voda se pyšní křišťálovou průzračností.
  • Moraitika - Moraitika, letovisko kouzelných panoramat - nádherná Moraitika je dovolenkové letovisko na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu. Naleznete ji hned vedle dalšího význačného střediska Messonghi, od něhož je oddělena malou říčkou. Využijte jedinečnou možnost užívat si lákadel obou míst, krásné okolní přírody, čistého moře i mnoha zajímavých míst v dosahu. Pláž v Moraitice je písečná s příměsí oblázků a mořské dno se svažuje pozvolna, což jistě ocení rodiny s dětmi. Voda je příjemně teplá, osvěžující a průzračně čistá. Pokud si chcete vychutnat naprostou samotu, stačí vyrazit dále od hlavních pláží a určitě najdete některé z mnoha kouzlených zákoutí na kraji olivových hájů.
  • Agios Georgios, jižní perla Smaragdového ostrova - rušné letovisko Agios Georgios naleznete na jihozápadním pobřeží řeckého Korfu, druhého největšího ostrova v Jónském moři. Toto klidnější středisko zaujme především svou okolní přírodou, krásnými plážemi a mnoha turistickými cíli v dosahu. Pozor na matoucí pojmenování - stejný název, který v překladu znamená Svatý Jiří, nese i druhá obec, umístěná na severu zeleného ostrova. Malebné okolí Agios Georgios plné borovicových a olivových hájů vytváří předpoklady pro příjemnou dovolenou ve společnosti překrásné fauny a flóry. Prostředí je jako dělané pro dlouhé pěší výlety, například k největšímu ostrovnímu jezeru Korission, kde vás uchvátí pohled na brodivé ptáky a odkud je také možné sledovat nezapomenutelné západy slunce. Agios Georgios je skvělou volbou pro zamilované páry hledající klidnější romantickou dovolenou i pro zájemce o pobyt vyplněný spoustou rozmanité zábavy. Podél pobřeží se táhnou dvě pláže, dlouhé dohromady zhruba dva kilometry. Někdy jsou zásluhou zlatých odlesků přezdívané též „Zlaté písky“. Severně od hlavní pláže jsou k vidění písečné duny, které ji oddělují od Korissionu. Najdete zde klidnější i rušnější úseky, vybere si tedy každý.
  • Kommeno - poloostrov Kommeno, se stejnojmennou vesnicí, se nachází mezi letovisky Dassia a Gouvia, přesněji 12 kilometrů severně od hlavního města Kerkyra, na východním pobřeží ostrova Korfu. Jde o velmi klidné místo, s malým kostelíkem Ypapanti, velký noční život zde rozhodně nečekejte. Na druhou stranu pro ty, kteří hledají klidné místo pro letní relaxaci je toto letovisko vhodné.Tato vesnička, obklopená olivovými háji, je pravou oázou klidu a pohody, přičemž za zábavou a nákupními možnostmi je to pouhé 4 kilometry do rušnějších letovisek Dassa a Gouvia. V samotném Kommenu naleznete podél nábřeží dostatečné množství taveren s velmi chutnou, domácí kuchyní i několik malých marketů se základním sortimentem. Z Kommena je docela dobré autobusové spojení do hlavního města, dalšími možnostmi je využít taxi, a nebo, vypůjčit si auto, či skútr. Místní pláž je smíšená, spíše oblázková, s velmi pozvolným vstupem do moře a dobře chráněná před větrem.
  • Kontokali - Kontokali se nachází na zeleném poloostrově, v zálivu Guvia, asi 5 kilometrů severně od Kerkyry. Místo je pojmenováno po benátském panovníku Cristoforo Condocali, který toto území získal díky úspěšné bitvě u Lepanta. V městečku se nachází jeden z nejstarších kostelů na celém ostrově a poblíž nalezneme i zbytky hradu benátských rytířů. Dlouhá písečná pláž, oceněná Modrou vlajkou za čistotu je díky svému mělkému vstupu do moře vhodná i pro děti a neplavce.
  • Dassia - Oblíbené letovisko Dassia vám poskytne možnost užívat si dvojí dovolené: živá turistická oblast Ipsos je vzdálená pouze jeden kilometr a Dassia je její klidnější soused. Rozprostírá se na východním pobřeží ostrova asi 12 km severovýchodně od hlavního města Korfu. Místo je plné nejrůznějších obchodů, taveren, restaurací a diskoték. Oblast je navštěvována především mladými lidmi, ale na své si přijdou všichni ti, kdo mají rádi společenský život – bez ohledu na věk. Moře je zde čisté a mělké a na jeho dlouhé pláži s drobnými oblázky je pro vás připravena nabídka vodních sportů – loďky a šlapadla, vodní lyžování, paragliding, klouzavé čluny, banana aj. K podrobnějšímu prozkoumání blízkého i vzdálenějšího okolí můžete využít místních půjčoven motorek a kol.
  • Agios Gordis - letovisko se rozkládá cca 16 km jihozápadně od hlavního města Korfu (s nímž má i pravidelné autobusové spojení). Je považováno za nejmalebnější oblast celého Korfu a pro svou velkou oblíbenost na západních trzích bylo po léta téměř nedostupné pro české cestovní kanceláře. Agios Gordis láká své návštěvníky krásnými a dlouhými plážemi západního pobřeží (atraktivní koupání v otevřeném moři i neopakovatelné západy slunce) a praktickoupolohou v centrální části ostrova (výborný výchozí bod pro individuální toulky ostrovem). Pro Agios Gordis je charakteristická sklála v moři pojmenovaná Dračí zub. Zvláštním přírodním úkazem dodávajícím kouzlo tomuto letovisku je také množství menších skal na pláži, které čas a hlavně moře svými vlnami vytvarovaly do podoby uměleckého díla. Na organizovaném úseku pláže si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a vyzkoušet si některé druhy vodních sportů. V letovisku naleznete bankomat, internet, půjčovnu automobilů a motocyklů, ale i spoustu taveren, barů a obchůdků, které lákají k nahlédnutí či příjemnému posezení.
  • Barbati - letovisko se nachází v krásném zálivu na severovýchodním pobřeží. Hlavní město Korfu leží 20 km od Barbati. Letovisko nabízí nádherné panorama s nejvyšší horou ostrova Pantokrator, tyrkysově modrým mořem a záplavou subtropické zeleně. Mladí lidé toužící po rušném nočním životě a diskotékách mohou navštívit 6 km vzdálený Ipsos. Hlavní promenáda letoviska je lemována obchůdky, tavernami, restauracemi a bary, které nabízejí příjemné posezení u tradičních řeckých jídel a dobrého řeckého vína. Klientům, kteří chtějí prožít svoji dovolenou aktivně, se nabízí možnosti pěší horské turistiky. Hlavní oblázková pláž nabízí širokou nabídku vodních sportů.
  • Kassiopi - půvabné rybářské městečko Kassiopi leží na severovýchodním pobřeží ostrova u dvou malebných zátok, naproti albánskému pobřeží. Jeho název mu dali staří Římané, pro které bylo městečko častou zastávkou na jejich námořních cestách. Proslavil je i římský císař Nero, který si zde nechal postavit chrám, na jehož místě se nachází krásně zdobený kostelík. Ze zříceniny staré benátské pevnosti, jež je dominantou města, je nádherný výhled na rybářský přístav a na pobřeží Albánie. Najdete zde nejen mnoho obchůdků, taveren, restaurací, ale i překrásné oblázkové pláže a velká zátoka. Na plážích budete mít možnost vyzkoušet si některé druhy vodních sportů.
  • Paleokastritsa - leží cca 25 kilometrů severozápadně od hlavního města Korfu. Letovisko, rozkládající se v šesti nádherných zálivech (Agia Triada, Platakia, Alipa, Agios Spiridonas, Agios Petros a Ambelaki), patří mezi nejnavštěvovanější turistická centra ostrova. Najdete zde množství obchůdků, taveren, restaurací, barů, diskoték a několik menších písečných a oblázkových pláží. Z vyhlídky Bella Vista se můžete pokochat krásným panoramatickým pohledem na celé okolí tohoto pobřežního městečka. Příznivci historie mohou na svých procházkách navštívit například mužský klášter Panny Marie, který byl založen v roce 1228, byzantský hrad Angelokastro ze 13. století (známý pod jménem „Pevnost andělů“), postavený na skále naproti Paleokastritse, a spoustu dalších zajímavých míst.

Kdy a jak na Korfu cestovat?

Na Korfu lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: 2 hodiny. Vzdušná vzdálenost Praha - Korfu je 1415 km. Ostrov Korfu má spolehlivou autobusovou síť. Na místě si můžete půjčit moped nebo auto.

Teplé středomořské podnebí se v nížinách projevuje horkým a suchým létem, modrou oblohou a vánkem, který letní vedra zmírňuje. Počasí je obvykle příjemné, občas však přicházejí vedra s teplotami nad 40°C. V horských oblastech je oproti tomu mohem chladněji a vydatně tam prší. V nížinách většinou prší v období mezi koncem září a březnem. V červenci a srpnu fouká typický letní severovýchodní vítr známý jako meltémi. Zvedá se dopoledne, ustává při západu slunce a přináší úlevu při vedrech. Avšak čas od času se svou silou blíží vichřici, fouká celou noc a brání i velkým lodím ve vyplutí. Zimy v nížinách jsou mírné, zřídka mrzne a sněží, ale hory jsou obvykle pod sněhem.

Kombinace překrásné přírody a ideálních klimatických podmínek od května do října je předpokladem pro krásnou svatbu.

Časový posun + 1 hodina.

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod