Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Krétě v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba na Krétě v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba v Řecku - Kréta

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku. Řekněte si své "ANO" na Krétě!

 

Kréta je pohádkově krásný ostrov, opředený mnoha mýty. Místem, kde se narodil nejvyšší z řeckých bohů - Zeus. Ten dal také ostrovu jméno podle své dcery Kriti. Na řeckou mythologii narazíte na Krétě téměř na každém kroku. Jména jako Daidalos, Ikaros, Theseus, Ariadne, Apollon, Artemis jsou jen některá z mnoha, která se pojí k mýtům tohoto ostrova. Kréta také dala světu i několik slavných  vodáků jako byli např. Domenikos Theotokopoulos – známý jako El Greco. Řekové Krétu nazývají Velkým ostrovem a nemyslí tím pouze strohý fakt, že je svojí délkou 260km a šířkou až 60km největším řeckým ostrovem. Velikost Kréty spočívá v její bohaté historii, vždyť minojská kultura, nejvyspělejší civilizace doby bronzové, se dodnes označuje za kolébku kultury naší evropské. Zbytky starobylých minojských paláců i prostších sídel rozesetých po celém ostrově jsou němými svědky nezpřetrhaných svazků moderní Kréty s její slavnou minulostí. Kréta je doslova pokladnicí historie, neboť mezi její další klenoty patří nesčetné památky z období řeckého, římského, byzantského, benátského a tureckého. Všechny tyto kultury zanechaly v historii Kréty svoji stopu, ale i Kréta samotná do značné míry ovlivnila všechny své dobyvatele. A tak je tomu dodnes. Přes tisíce navštěvníků ročně zůstává Kréta svou a nesmazatelně se zapisuje do paměti každého z nich.

Ale není to jen historie, která láká k návštěvě tohoto ostrova. Je to také její rozmanitá, krásná příroda. Ostrovu kralují až 2456m vysoké horské štíty, které ještě koncem jara můžete spatřit přikryté běloskvoucím sněhem. Horské masivy na jihu Kréty prudce spadají do vln Libyjského moře a milovníci přírody tak mají možnost nechat se unést divokou, drsnou a nespoutanou krásou horských soutěsek. Kréta je pravým rájem i pro ty, kteří hledají o své dovolené pouhý odpočinek. Jak půvabné oblázkové plážičky ukryté mezi skalními útesy jihu, tak i rozsáhlé písečné pláže severního pobřeží vás okouzlí romantickými odstíny blankytně modrého a teplého moře. Ke klenotům Kréty patří rovněž i její obyvatelé - pohostinní, dobrosrdeční, přátelští, ale také velmi hrdí lidé. V horských vesnicích ukrytých před moderním světem vám velmi ochotně nabídnou k ochutnání některé z tradičních produktů jako např. med, kaštany, ovčí jogurt, domácí víno či proslulou pálenku rakii. Krétská kuchyně všeobecně patří k nejzdravějším na světě a je jednou z příčin krétské dlouhověkosti.

Ostrov, kde slunce září až 300 dní v roce a jehož podnebí je označováno za nejteplejší a zdraví nejvíce prospívající v celé Evropě jistě uspokojí vaše představy o ideálním místě pro Váš svatební den a budete se chtít, stejně jako mnozí před vámi, na Krétu vracet.

Svatba v řecku na Krétě

V Řecku na Krétě u je možné uskutečnit právně platný svatební obřad, symbolický svatební obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

V Řecku na Krétě doporučujeme tato svatební místa

pláž Kiani beach /Chania/

Pláž Kiani beach se nachází 30 minut od města Chania. Je to rozsáhlá písečná pláž s malým množstvím turistů. Skvělé místo pro vaši svatbu. Nachází se nedaleko od vesničky Kalybes, kde jsou také hotely. Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách.

terasa hotelu Panorama /Kato Galatas, Chania/

Hotel Panorama poskytuje ideální prostředí pro vaši svatbu a jeho zkušený personál zajistí splnění všech vašich snů pro tento výjimečný a cenný okamžik vašeho života. Je ideálním místem pro svatební hostiny, s neuvěřitelnými výhledy na moře. Dále nabízí apartmá a pokoje se soukromým bazénem a křídlem pouze pro dospělé Panorama Blue. Jedná se o okouzlující terasy poskytují pulzující zázemí se svěžími zahradami vedle krásné pláže.

Elafonisi /Chania/

Magické místo v nejjižnější části západní Kréty. Pláž Elafonisi je jedním z evropských unikátů. Místo složitého popisu by asi stačily občas používané fráze "evropské Tichomoří" a "ráj na zemi". I když se používá výraz pláž, jedná se u Elafonisi vlastně o přírodní útvar - spojení mezi Krétou a ostrůvkem Elefonisi.

Elafonisi leží 76 km západně od Chanie a 5 km na jih od kláštera Chrysoskalitisa. Elafonisi je chráněnou oblastí Natura 2000. Ostrov je plný dun z písečných lilií a jupiners /podobné jako stromy Cedars/. Ohrožené želvy Careta Careta a několik vzácných zvířat hnízdí na ostrově a proto je přísně zakázáno odnášet jakékoliv rostliny, živočichy nebo písek z této oblasti. Exotické pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, připomínající Karibik, jsou vytvořené na obou stranách poloostrova. Ve středu poloostrova voda nepřesahuje 1 metr, vytváří malé laguny a pláž je ideální pro děti. Východní strana pláže je dobře zorganizovaná a má nejvíce lidí. K dispozici jsou slunečníky, sprchy, plavčíci, snack bary a šatny. V blízkosti pláže existuje obrovský prostor pro parkování a ještě dále několik pokojů na pronájem. Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách.

Falassarna /Chania/

Exotická pláž Falassarna leží 59 km od Chanie a 17 km západně od Kissamos. Je umístěná v západní části Cape Gramvousa. Na severním konci pláže jsou ruiny starověkého římského města Falassarna. Oblast okolo Falassarny je nádherná a její Natura je chráněná oblast. Jestliže máte čas a hledáte něco romantického, můžete počkat na západ slunce, který je považovaný za nejlepší na Krétě.

Falassarna záliv je jedním z nejznámějších pláží v Řecku, které byla oceněná jako nejlepší pláž na Krétě a je jedna z 10 nejlepších pláží v Evropě. Falassarna se rozkládá na velké ploše a skládá se vlatně z pěti po sobě jdoucích pláží s tím, že 2 největší centrální jsou nejoblíbenější. Písek na Falassarně je bílý, voda barva je tropická. Ve skutečnosti budete očarování z moře a jeho tyrkysového zabarvení. Hlavní pláž Falassarny je nazvaná Pacheia Ammos /hrubý písek/. Je to exotická pláž v délce 1 km a šířce 150 metrů. Tato pláž hostí nejvíce návštěvníků z této oblasti, ale kvůli své délce není nikdy přeplněná. Na pláži jsou slunečníky, několik snack barů a kavárny. K dispozici jsou také vodní sporty a plážový volejbal. Svatební obřady se konají v pátek v odpoledních hodinách.

pláž Georgiopoulis /Rethymno/

Pláž Georgioupolis je velká písečná pláž s rozlohou 1-1,5 km na východ. Nachází se zde malý romantický bílý kostelík Agios Nikolaos. Je umístěn na molu, které vede přímo do moře. Pláž je písečná, je plně organizovaná s lehátky a slunečníky, které většinou patří místním hotelům a jsou pro hosty zdarma. Moře je čisté a pláži byla udělena Evropská Modrá vlajka. Můžete tu trávit čas nejen koupáním, opalováním, ale také vodními sporty. Jsou zde restaurace a kavárny, které nabízejí vše, co byste mohli potřebovat. Oficiální svatební obřady se konají na pláži. Přímo u kaple je možné se pouze fotografovat nebo uspořádat symbolický svatební obřad. Civilní svatební obřady v pracovní dny v odpoledních hodinách.

pláž Episkopi /Rethymno/

Dlouhá písečná pláž Episkopi se nachází 1 hodinu od města Chania a 20 minut od města Rethymno. Nachází se mezi Georgioupolis a Rethymnem. Je to 4 km dlouhá písečná pláž s malým množství turistů. Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách.

Benátská pevnost Fortezza /Rethymno/

Fortezza je benátská pevnost města Rethymno, které leží na severním pobřeží Kréty cca 80 km západně od hl. města Heraklion. Jedná se o rozsáhlý komplex opevnění z 16. století. Je hlavní dominantou města Rethymno. Z hradeb pevnosti, které jsou 30 m nad mořem, je krásný výhled na Rethymno v celé jeho kráse. Nachází se v centru starého města a je pýchou Rethymnonu. Tento historický skvost se svou historií je viditelný z každého koutu města a nabízí panoramatický výhled na Rethymno a pobřeží na západ. Jestiže jste milovníci historie a kultury, Fortezza je ideálním místem pro vaši romantickou svatbu. Svatební obřady se konají na hradbách pevnosti s nádherným výhledem na celé pobřeží v pracovní dny v odpoledních hodinách.

pláž Palm Tree /Rethymno/

Krásná soukromá pláž Palm Tree s palmami a nádherným výhledem na moře je to pravé místo pro váš svatební den. Jedná se o soukromé místo cca 15 km od Rethymna. Svatební obřady se konají v pracovní dny v odpoledních hodinách při západu slunce. Nedaleko se nachází pláž Episkopi vhodná k fotografování. Je možné si také objednat loď, která příveze nevěstu k obřadu. Pronájem na celý den cena na vyžádání.

tradiční krétská vila v tradiční vesničce /Rethymno/

Tradiční vila ve vesničce Maroulas v blízkosti města Rethymno je historická budova z doby benátské /1200-1600/. Původně tradiční továrna na výrobu olivového oleje na Krétě. Vila byla nedávano zrekonstruovaná a nabízí luxusní a moderní prostřed pro vaši svatby a dovolenou v Rethymno. Historická vila o rozloze 450 m2 poskytuje pohodlí a komfort a svou krásou uspokojí všechny hosty. Rekreační vila je vhodná pro maximálně 12 osob a skládá se ze 4 ložnic s koupelnou, profesionální otevřené vybavené kuchyně, plně vybavené obývací plochy s velkým TV, hi-fi, bezplatné WI-FI, otevřený sklep se 3 sudy místního vína od roku 2005 a obrovský tunel s billardem a orientální odpočívárnou.

svatba ve vinařství /Chania/

Využití krétského vinařství jako místa pro svatbu může přinést klidný, příjemný a zábavný den na oslavu vaší lásky a odhodlání.Nevěsty, které chtějí krétskou vinařskou svatbu, nemusí jít daleko pro tuto nádhernou scenérii, pro toto rustikální místa o samozřejmě lahodné víno. Tento ideální prostor se nachází v tradiční krétské vesničce v okrese Chania v blízkosti vesničky Vrysses Apokoronas. Budete obklopeni olivovými stromy v rustikální přírodě a vaši hosté se mohou těšit na romantickou svatbu s krásně prostřenou večeří na nádvoří. Ve vinařství je možný pouze svatební obřady a recepce, není možné ubytování. To doporučujeme v oblasti Georgioupoli nebo Alymrida u moře nebo v Apokoronas ve vnitrozemí.

svatba na farmě /Rethymno, Adelianos Kampos/

Farma se nachází v okrese Rethymno ve vesničce Adelianos Kampos. Farma a její budovy jsou v dokonalé harmonii s krajinou. Na farmě najdete Olive Press, vodní mlýn, pec na dřevo, obchod se smíšeným zbožím, vinný sklep, dílny, kostel a penziony. Civilní obřady se mohou konat před kostelíkem nebo v sadě s olivami nebo na náměstí. Můžete si připlatit za soukromý pokoj před svatbou, kde se můžete buď převléct nebo nachystat se na svatbu. Cena pokoje je 150 EUR a se šampaňským a ovocem 170 EUR. V případě pronájmu na celý den je cena na vyžádání.

svatby v oblasti Heraklion - Gouves nebo Hersonissos

Oficiální svatební obřady v této oblasti nejsou možné na pláži, pouze na úřadě. Je možné uspořádat legální část obřadu na radnici a následně je možný symbolický svatební obřad na pláži.

 

Jakou oblast si na Krétě vybrat?

Každý, kdo Krétu navštíví, souhlasí s tím, že se jedná o jeden z nejzajímavějších ostrovů, který nabízí mnoho krásných a nezapomenutelných zážitků. Jeho výjimečná historie, přírodní krásy, mnohotvárnost a na neposledním místě pohostinnost a mírumilovnost místních obyvatel jsou důvody, proč se někteří na Krétu opakovaně vrací již po desítky let a stále mají co objevovat… Vám, co Krétu navštívíte poprvé, doporučuji začít s návštěvou těch nejvýznamnějších míst ostrova, jako je minojský palác Knóssos, ostrov Spinalonga, náhorní plošina Lasithi, pro odvážlivější soutěska Samaria…

  • Severní Kréta - severní část Kréty, nedaleko hlavního města Heraklion, je místo objevené turisty již více jak před třiceti lety. Dnes ji tvoří převážně pulzující a živá letoviska či klidnější rodinami oblíbené jako je Kokkini Hani, Stalida a Gouves. Na této části ostrova, najdete ubytování všech kategorií od cenově velmi výhodných apartmánů až po velmi luxusní resorty které uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Pláže jsou zde většinou pozvolné, písečné. V této oblasti také naleznete jedny z nejvýznamnějších památek světa.- především minojský palác Knossos, symbol vzniku dnešní civilizace, jedinečné kláštery, tajuplný ostrov Spinalonga v zálivu Mirabello a v neposlední řadě náhorní plošinu Lassithi, s Diovou jeskyní. Poblíž paláce Knossos malebná vesnice Archanes kde se nacházejí letní sídla minojských králů, pohoří Jouchta a jiné významné památky. Vesnici byla přidělena první cena EU a je pod ochranou Unesco. Na severu se v neposlední řadě nachází Cretaquarium, dva velké vodní parky a golfové hřiště. Poloha se dá ideálně využít jako výchozí bod pro poznávání celého ostrova.
  • Západní Kréta - západní Krétu můžeme rozdělit na dvě oblasti – Rethymno a Chania. Obě části mají stejnojmenná hlavní města s benátskou historií. Západ ostrova je bohatý svou zelení, olivovými háji, citrusovníky či jabloňovými sady. Dlouhé pláže – na východ od Rethymna převážně písečné/oblázkové, místy se skalami a západním směrem pláže písečné a mělké. Pro milovníky koupání jen namátkou ostrov Gramvousa, laguna Balos, Falássarna, pláže v Georgioupolis, Agia Pelagia, ostrůvky Elafonisi či jediné sladkovodní jezero Kournas. K pěší turistice lákají mnohé soutěsky jako nejdelší v Evropě Samaria, Imbros, Koutouloufari, Prassanó, Agios Ioannis a další. Ale ani obdivovatelé dávné historie nepřijdou zkrátka – kromě archeologických vykopávek, hory v této části Kréty skrývají i množství byzantských klášterů. Nedaleko města Chania je mezinárodní letiště.

Kdy a jak na Krétu cestovat?

Na Krétu lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: 2 hodiny a 30 minut. Vzdušná vzdálenost Praha - Heraklion je 2250 km, Praha - Chania 2100 km. Na ostrově je spolehlivá autobusová doprava, dále si můžete zapůjčit kolo, moped, auto.

Počasí na ostrově Kréta je typicky středozemní. Počasí v létě je teplé a téměř beze srážek, na jihu, u pobřeží Lybijského moře, se dá říci, že je přímo horké. Zima bývá mírná, se sněhem v horských oblastech, deštěm v nížinách a přesto poskytující dostatek slunečných dní. V zimě a v jarních měsících je Kréta vzhledem k vysokým teplotám, dostatku srážek a vysoké vlhkosti jeden z nejzelenějších ostrovů ve Středozemním moři. Protože je Kréta velmi hornatá, změny počasí mohou být velmi náhlé. V každém případě však platí, že v létě je počasí téměř pořád slunečné, neprší a teploty vzduchu i moře jsou dostatečně vysoké pro příjemné strávení dovolené. Protože každý návštěvník je jiný a rozmanitost Kréty i jejího počasí je velká, nejde určit, kdy je na Krétě nejlépe. Kréta má vždy pro každého něco …

Časový posun + 1 hodina.

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod