Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na ostrově Naxos v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba na ostrově Naxos v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba v Řecku - Naxos

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku. Řekněte si své "ANO" na ostrově Naxos!

Naxos je největší, nejrozlehlejší, nejúrodnější a nejzelenější řecký ostrov souostroví Kyklady, který se nachází uprostřed Egejského moře.

Jeho nejvyšší hora Zeus patří mezi nejvyšší (přes 1000 m. n. m.) v celém souostroví, má také nejdelší pláže celých Kyklad. I přes veškerá svá další nej nebyl stále zasažen masovým turismem, který známe z jiných, stejně velkých, ostrovů v Řecku. Díky tomu si stále ponechává svou originalitu a přirozenou krásu. Rozloha ostrova činí 428 km². Žije zde přibližně 16000 obyvatel, z toho cca 3000 žije v hl. městě. Najdete tu vše, co je pro Řecko typické: krásné písčité pláže, historii od antiky, přes benátské stavby až po neoklasicistické budovy, úzké kamenné uličky, olivové háje, horské vesničky, vápencové skály, rokliny, zkrátka vše, co dělá Řecko Řeckem.

Ostrov získal jméno po svém prvním panovníkovi. Hlavním městem je Naxos, zvaný Chora, ležící na západním pobřeží ostrova. Ve svahu nad bílými domky se tyčí benátský hrad střežící Dionýsův ostrov. Turisty však nejvíce zaujme starověká brána zvaná Portara, která se nachází na přilehlém ostrůvku a dotváří tak nezapomenutelnou atmosféru hlavního přístavu ostrova. Turisté si mohou na nábřeží vychutnat příjemné prostředí v místních kavárnách, tavernách a restauracích. Ty nabízejí typické ostrovní pokrmy z místního sýra, brambor, ovoce, zeleniny, medu a vína.

Naxos vyniká svou přírodou, která je kouzelná a pestrá. Po celém ostrově se tyčí hory, rozprostírají kopce s bujnou vegetací, které se postupně svažují až k pobřeží a do moře. Chloubou Naxu je také tyrkysové moře a zlatavý písek na plážích. Mezi nejoblíbenější pláže ostrova patří Agia Anna s veškerým servisem a noční zábavou, Agios Georgios se širokým výběrem vodních sportů, Agios Prokopios, Aliko pláž s písečnými dunami, Maragas či Mikri Vigla. Milovníkům klidu a soukromí doporučujeme např. pláže Kastraki, Orkos nebo Plaka, kde jsou tolerováni nudisté a najdete zde písečné duny.

Naxos však není tvořen pouze plážemi, ale má také velmi půvabné vnitrozemí, které rozhodně stojí za návštěvu. Hory jsou plné vinic, olivovníků a fíkovníků. Ostrov nabízí členitý terén, úchvatné scenérie a vyhlídky, a tak si na své přijdou i milovníci pěší turistiky. Navštívit byste rozhodně měli již zmiňovanou horu Zeus. Dalším turistickým místem je městečko Apollonas. Na jeho začátku se vám naskytne podívaná na ležící sochu Kourose (mladíka), která je viditelná ze silnice. Horské vesničky mají také své kouzlo a stojí za to je zahrnout do svých plánů. Jedna z horských vesniček se jmenuje Filot, ze které se vám naskytne nádherný výhled do širokého okolí. Za zmínku stojí výlet ke klášteru v horách nad Chorou, v jehož blízkosti je kostelíček zčásti vydlabaný do skály, kam se můžete zapsat do knihy návštěv. Odtud se vám naskytne krásný výhled na hlavní město.

Díky tomu, že se Naxos nachází uprostřed Kyklad, je optimálním výchozím bodem, odkud se můžete vydávat na průzkum širšího okolí. Na sever od Naxosu jsou to ostrovy Mykonos a Delos, na západ Paros a Antiparos, jižně Ios a Santorini a východně Koufonisia, Donousa, jihovýchodně ostrov Amorgos a o něco dále pak Turecko.

SVATBA V ŘECKU NA OSTROVĚ NAXOS

Na řeckém je ostrově Naxos je možné uskutečnit právně platný svatební obřad, symbolický svatební obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

Svatební obřady v Řecku na ostrově Naxos se mohou konat na jedné z nekonečných pláží s průzračně čistým mořem nebo v mohutném benátském hradě a také u symbolu ostrova - portálu nedostavěného starověkého chrámu boha Apollóna.

 

Jakou oblast si na Naxosu vybrat?

  • Letovisko Agios Prokopios - leží necelých 5 km od hlavního města, kam se můžete vydat pravidelnou autobusovou linkou nebo pěší procházkou. Z výše uvedených letovisek je nejživější. Své jméno letovisko získalo podle místního kostelíku Agios Prokopios. Přibližně 2 km dlouhá písečná pláž s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře je vhodná pro rodiny s dětmi a patří k nejhezčím na ostrově. Na pláži si můžete pronajmout lehátka, slunečníky nebo využít nabídky vodních sportů. Větší část pláže je však neorganizovaná a přijde vhod i těm, kteří hledají klid, chtějí se potápět a šnorchlovat. V letovisku najdete vše pro strávení příjemné dovolené - mnoho obchůdků, marketů, taveren a barů.
  • Letovisko Agia Anna - navazuje z jedné strany na letovisko Agios Prokopios a z druhé na Plaku. Své jméno získala po malé kapličce, která byla postavena na kopci nad pláží. Pláž v městečku je převážně písčitá, na několika místech se vyskytují skaliska, která jsou využívaná nudisty. V okolí Agia Anna se nachází další pláže, např. Plaka, Mikri Vigla, Kastraki.
  • Letovisko Plaka - je vzdálené 1 km od letoviska Agia Anna. Mezi letovisky je vystavěn dřevěný chodník. Plaka je vhodná hlavně pro ty, kteří chtějí mít opravdu klid, ale přitom mít dostupné vše, co je potřeba k prožití hezké dovolené. Nachází se zde několik restaurací a marketů. Písečná pláž v letovisku je dlouhá, i během srpna si tu najdete místo, které vám zaručí soukromí.
  • Stelida - velmi hezké místo na ostrově Naxos se nachází asi jeden kilometr od pláže Agia Anna, která navazuje na dlouhou písečnou pláž Agios Prokopios s možností vodních sportů. Charakteristickým znakem této oblasti ostrova Naxos jsou vzrostlé cedry, které dotváří exotickou atmosféru.
  • Pyrgaki - pěkná pláž Pyrgaki v zátoce na jihozápadě ostrova se nachází asi 18 kilometrů na jih od hlavního města. Neobvyklý exotický půvab jí dodávají písečné duny a vzrostlé cedry. Přírodní pláž s hrubším pískem nebývá přeplněná, je ideální pro příznivce klidné relaxace Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná pro děti. V období příznivého větru ji využívají i surfaři. V okolí je několik vynikajících taveren.

Kdy a jak na Naxos cestovat?

Na Naxos lze cestovat letecky, doba letu z Prahy do Athén cca 2,5 hodiny a následně cca 1 hodinu z Athén na Naxos. Nově se létá z Prahy na ostrov Paros a následně lodí na Naxos cca 60 minut. Vzdušná vzdálenost Praha - Naxos je 1700 km. Na ostrově je spolehlivá autobusová doprava, dále si můžete zapůjčit kolo, moped, auto.

Počasí na Naxosu je stejné jako na Santorini. Zima teplá okolo 14 °C. Na začátku dubna stoupnou teploty na nějakých 18 °C a koncem měsíce atakují příjemných 20 °C. S deštěm se setkáte jen zřídkakdy, takže se jedná o ideální období pro pěší turistiku. Na plavání si troufnou spíše otužilci – moře má touto dobou zhruba 17 °C. Pokud jde o závěr jara, na přelomu května a června se již denní teploty pohybují okolo 26 °C. Již v půlce měsíce června se můžete těšit na teploty cca 28 °C, avšak není výjimkou, kdy překonají hranici 30 °C. Teplota vody je již cca 22 – 23 °C. Déšť je prakticky vyloučený, a pokud už nějaká kapka spadne, tak pouze v rámci lokální bouřky. Prázdninové měsíce jsou na Naxosu těmi nejteplejšími a nejslunečnějšími. O něco vydařenější je však červenec, neboť průměrné denní teploty dosahují zhruba 29 °C. I v září můžete na Naxos vyrazit na dovolenou, nicméně oproti zbytku Řecka je vhodnější spíše první polovina měsíce. V té době průměrné denní teploty dosahují asi 26 °C. Poté se již počasí mění relativně rychle, takže koncem měsíce denní teploty spadnou k 23 °C. Voda je naštěstí stále vyhřátá, a to na 24 °C. Dešťové přeháňky jsou stále výjimečné.

Časový posun + 1 hodina.

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod