Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Rhodosu v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba na Rhodosu v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba v Řecku - Rhodos

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku. Řekněte si své "ANO" na Rhodosu!

 

Rhodos – ostrov slunce, jak je také nazýván, je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Slunečné počasí je tu více jak 300 dní v roce. Důvod pěkného počasí můžeme najít i v řecké mytologii. Rhodos byl totiž ostrovem boha slunce Hélia. Slunečné počasí si můžete vychutnávat na rozlehlých písčitých nebo smíšených plážích s pozvolnými vstupy do moře, které jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Ostrov Rhodos s rozlohou 1398 km², je dlouhý 77 a široký 37 kilometrů a je největším z ostrovů Jižních Sporad (Dodekanesos). Kromě nádherných pláží, Rhodos skrývá i malebné vnitrozemské vesničky v kopcích, které jsou téměř nedotčené cestovním ruchem.

 

SVATBA V ŘECKU NA rhodosu

V Řecku na Rhodosu u je možné uskutečnit právně platný svatební obřad, symbolický svatební obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

V Řecku na Rhodosu doporučujeme tato svatební místa

Svatba v hotelu Aqua Grand Exlusive

Luxusní hotelový resort pouze pro dospělé se nachází v klidné části ostrova, nedaleko města Lindos. Nádherné prostředí a průzračné moře budou zajisté tím pravým místem pro vaši dovolenou a svatbu. V ceně je zahrnutý stůl s ubrusem.

Lindos Memories - svatba na pláži

Toto soukromé místo se nachází v blízkosti Lindosu. V ceně altán s bílými závěsy bez květin, židle s potahy pro všechny, chlazená minerální voda a láhev sektu pro pár na přípitek.

Kalithea

Jedno z nejkrásnějších míst na ostrově. Najdete zde lázeňské prameny, které léčí mnoho nemocí. Budovy v Kalithee byly navrženy v roce 1930 a jsou pravděpodobně jedny z nejkrásnějších na ostrově. Je to krásné soukromé místo a během obřadu cca 1/2 hodiny budete mít maximální soukromí. V ceně židle pro všechny, stůl s ubrusem a základní výzdoba, velmi kvalitní, svatební dort 1 patrový.

Ialysos - Filerimos - Holly Cross

Filerimos je veřejné místo, nelze zaručit 100% soukromí. Místo se nachází se podél pravé strany silnice zvané "Kalvárie" nebo také Golgota. Silnice vede k západní části kopce, kde je uložený kříž Ježiše uprostřed malého náměstí. V dálce dominuje nejvyšší hora Rhodosu Ataviros. Ialysos je jedním ze tří starověkých měst. Je situován mezi letištěm a Rhodos Town, na západním pobřeží.. 

Faliraki - St. Apostoli Chapel

Kaple se nachází v malém přístavu Faliraki (vedle zátoky "Kathara"), přímo u pláže.

 

Jakou oblast si na Rhodosu vybrat?

  • Letovisko Faliraki - atraktivní živé letovisko nabízí svým návštěvníkům četné restaurace, kavárny, bary, diskotéky a obchůdky. Faliraki leží na několik kilometrů dlouhé písečné pláži ve vzdálenosti cca 15 km od města Rhodos, má dobré autobusové spojení s hlavním městem. Faliraki je místem pro ideální prožití dovolené. Doporučujeme navštívit aquapark, který je jedním z největších v Evropě.
  • Letovisko Fanes - Fanes je tradiční rybářská vesnice s tisícovkou obyvatel, nacházející se v severozápadní části ostrova Rhodos, asi 22 km od hlavního města. Pouze 1 km od centra Fanes se rozprostírá dlouhá oblázkovo-písečná pláž, na které i v hlavní sezóně naleznete soukromí a klid. Tato oblast je oblíbená také windsurfisty, jelikož zde panují výborné podmínky pro provozování tohoto sportu. Během dne je třeba počítat s občasným hlukem z blízkého letiště. Fanes kromě kaváren disponuje i několika tavernami, ve kterých si můžete objednat čerstvé ryby.
  • Letovisko Ialyssos - letovisko Ialyssos, nazývané též Trianda, nabízí krásné oblázkové pláže a styl moderního prázdninového letoviska v kombinaci s historickou částí městečka seskupeného kolem starobylého náměstí. Ialyssos se nachází na úpatí hory Filerimos, odkud je nádherný výhled na západní pobřeží a na byzantský klášter. Letovisko je také ideálním místem pro milovníky vodních sportů, hlavně pro surfaře. Od hlavního města je Ialyssos vzdálen 5 km (velmi dobré autobusové spojení). Letiště je vzdáleno cca 4 km, proto je třeba počítat s občasným hlukem z přelétávajících letadel.
  • Letovisko Ixia - k tomuto prázdninovému středisku patří samozřejmě kromě dlouhých oblázkových pláží také taverny, bary, restaurace, obchody a diskotéky. Velmi příjemné ochlazení v horkých letních měsících přináší severozápadní vítr „meltémi“, který tak na západním pobřeží vytváří ideální podmínky pro windsurfing. V centru vodních sportů si můžete pronajmout vodní skútry, vyzkoušet si vodní lyže nebo parasailing. Letovisko se nachází cca 4 kilometry od historického města Rhodos, se kterým jej spojuje pravidelné spojení linkovým autobusem.
  • Letovisko Kalithea - menší letovisko ležící stranou od rušných turistických center v blízkosti menších písečných zátok a skalnatých zálivů. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, vhodné především pro rodiny s dětmi. Potěšení z koupání navíc umocní prameny bývalých termálních lázní ve skalnatém zálivu, ležící uprostřed nádherných zahrad. V městečku najdete několik obchůdků, kaváren a taveren. Kalithea leží stranou od velkých turistických center, ale v jejich těsné blízkosti, což je její velkou výhodou. Do hlavního města Rhodos ( 8 km) se pohodlně dostanete místní autobusovou linkou.
  • Letovisko Kolymbia - menší turistické letovisko je nejmalebnější částí východního pobřeží ostrova. Letovisku dominuje 3 km dlouhá eukalyptová alej a krásné oblázkovo-písečné pláže, které se pyšní modrou vlajkou za čistotu a krásu. Kolymbia je ideálním místem k toulkám po dlouhém členitém pobřeží s opuštěnými romantickými plážemi. Centrum letoviska nabízí dostatek nákupních i zábavních možností. Kolymbia je optimálně položená na polovině cesty mezi historickým městem Rhodos a pohádkovým městem Lindos.
  • Letovisko Město Rhodos - zvláštností tohoto pulsujícího města, rozkládajícího se na severním výběžku ostrova Rhodos, který lemují překrásné oblázkové a písečné pláže, je, že ze strany východní je omýváno mořem Středozemním a ze západní strany mořem Egejským. Město Rhodos představuje téměř nevyčerpatelnou studnici historických památek i exotickou atmosféru řeckého jihu. Nenechte si ujít kouzlo Starého a Nového města s palácem Velmistrů a ulicemi s četnými malými obchůdky a všemi ostatními krásami. Staré město je natolik působivé, že se zde natočily desítky historických filmů.
  • Letovisko Theologos - středisko Theologos leží na západním pobřeží ostrova Rhodos cca 5 km od mezinárodního letiště. Hlavní město Rhodos s bohatou historií je vzdálené 20 km. Theologos je typická rhodoská vesnice s pár obchůdky se základním sortimentem, několika tavernami, malými bary a kavárnami. Procházka místními malebnými uličkami Vás jistě zaujme. Pláže jsou zde široké, pokryté pískem a oblázky. Pobyt v oblasti Theologos je vhodný pro klienty toužící po klidu a být dál od ruchu a stresu. Díky blízkosti hlavní silnice spojující sever a jih se dostanete kamkoliv na Rhodu velmi rychle.

Kdy a jak na Rhodos cestovat?

Na Rhodos lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: 2 hodiny 40 minut. Vzdušná vzdálenost Praha - Rhodos je 2150 km. Dobře organizovaná místní autobusová doprava, pro spojení s hlavním městem jsou hlavně večer využívané taxíky. Na místě si můžete půjčit auto, motorku nebo kolo.

Od půli května do půli října je déšť spíše výjimkou - léto bývá plné slunce, teplé a suché, od časného jara do pozdního podzimu jsou dny převážně bez mraků a špatného počasí. I když má Rhodos průměrné teploty jedny z nejvyšších, díky svěžím mořským větrům a Meltemi je tam snesitelně i uprostřed dovolenkové sezony. Pokud je však bezvětří, připravte se na opravdové horko. Na západním pobřeží dosahují teploty přes 30 stupňů, na pobřeží východním však až přes 40. Nízká vlhkost vzduchu ale dělá teploty snesitelnými. V noci pak teplota klesá na cca 20-30 stupňů.

Na podzim se teploty pohybují okolo 25-27 stupňů, koupat se dá bez problémů až do listopadu. Nejchladnějším období je leden a únor. I v tomto případě jsou však teploty nad nulou – pohybují se okolo 10ti stupňů nad nulou. Kromě horských oblastí, kde občas napadne trocha sněhu, je mráz na Rhodosu raritou.

Časový posun + 1 hodina.

 Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod