Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Zakynthosu v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba na Zakynthosu v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba v Řecku - Zakynthos

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku. Řekněte si své "ANO" na Zakynthosu!

 

Řecký ostrov Zakynthos je považován za jeden z nejhezčích řeckých ostrovů. Leží pouhých 16 km od pobřeží poloostrova Peloponés. Společně s Korfu patří také mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější ostrovy Jónského moře. Již odedávna okouzluje tento ostrov návštěvníky svou neopakovatelnou přírodní krásou s horami (nejvyšší vrchol Vrachionas měří 758 m), zalesněnými kopci, háji citrusů, olivovníků a vinic. Pozornost turistů přitahují divoké scenérie pobřeží se stovkami mořských jeskyní, řadou krásných písčitých pláží a nádherné středomořské vegetace. Jistě si jej zamilují i ti, kdo si potrpí na příjemně teplé, azurově průzračné moře. Na jaře je vzduch prosycen vůní bylin a eukalyptů, proto je také Zakynthos nazýván „Ostrov vůní“ nebo také „Květinou východu“. Jedna z nejkrásnějších pláží Řecka - pláž Navagio (pláž Ztroskotání) s pašeráckým vrakem se nachází na západním pobřeží ostrova. Zakynthos, to jsou překrásné písečné pláže, možnost potápění, provozování vodních sportů, či velká šance spatřit místní přírodní raritu, obří želvy Caretta - Caretta, které se zde v letní sezóně již po staletí rozmnožují a kladou vejce do písku nekonečných pláží.

Jakou oblast si na Zakynthosu vybrat?

 • Letovisko Tsilivi - Oblíbené a živé letovisko, vzdálené pouhých 5 km od hlavního města ostrova. Podél klikaté hlavní ulice najdete nespočet restaurací, barů a obchodů. Krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou vhodné i pro nejmenší. V blízkém okolí je mnoho menších zátok, hlavně v části mezi Tsilivi a Alykes.

 • Letovisko Alynakas - Alykanas leží v bezprostřední blízkosti střediska Alykes. Letoviska jsou od sebe vzdálena 1 km, navazují na sebe pobřežními plážemi a jsou tak propojena v jedno letovisko. Rozprostírají se na severovýchodním pobřeží ostrova asi 15 km od hlavního města Zakynthos. Obě letoviska nesou své jméno podle solných dolů, které jsou k vidění za vesnicemi. Ačkoliv patří mezi méně rušná, najdete zde širokou nabídku veškerých služeb, které k turistice patří – řadu restaurací, taveren, obchodů, půjčoven aut a motocyklů. Letoviska Alykes a Alykanas jsou tradičními oblastmi s krásnou přírodou, kde naleznete písečné i oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Na pláži můžete využít nabídky vodních sportů. Ten, kdo rád podniká výlety za poznáním a přírodními krásami, ocení, že na sever od letovisek se nachází pláž Xigia s výskytem léčivých sirných pramenů a pláž Mikros Gialos

 • Letovisko Argassi - Typické ostrovní městečko, které si zachovává svůj šarm a příjemnou atmosféru, se nachází v nejhezčí části ostrova s nejbujnější vegetací. Jeho hlavní ulice je lemována množstvím obchůdků, taveren, barů a restaurací, které Vás určitě zlákají k příjemnému posezení. Pláže jsou písečné, většinou menší, úzké s možností zapůjčení slunečníků a lehátek. Výhodou Argassi je jeho blízkost k hlavnímu městu ostrova (cca 3 km), a také k nejkrásnějším plážím poloostrova Vassilikos.

 • Letovisko Kalamaki - Příjemné menší letovisko ležící necelých 5 km jižně od hlavního města. Najdete zde množství obchodů, taveren i večerní zábavy jak v Kalamaki, tak ve vedlejším letovisku Laganas, které je snadno dosažitelné příjemnou procházkou po pláži. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, nejdelší na ostrově. Díky velmi teplému moři se v blízkosti Kalamaki vyskytují obří želvy Caretta-Caretta, které zde kladou svá vejce do písku.

 • Letovisko Laganas - Laganas je největší a nejrušnější turistické letovisko ostrova. Jeho čtyřkilometrová písečná pláž je nejdelší a nejvyhledávanější na ostrově. V městečku Laganas najdete nespočet taveren s tradiční řeckou kuchyní, restaurace, bary, kluby, diskotéky a obchůdky. Hlavní třída letoviska je velmi oblíbeným a populárním místem nočního života jak zahraničních turistů, tak i místních obyvatel. Do hlavního města ostrova se můžete dopravit pravidelnou autobusovou linkou.

 • Letovisko Tsilivi-Kypseli - 4 km severně od centra Tsilivi se nachází malá osada Kypseli. Zde naleznete ničím nerušený klid a krásné koupání v malých romantických zátokách. Kypseli je známé zejména díky nekonečným vinicím, alejím ovocných stromů i olivových hájů. Kypseli s krásným výhledem na přilehlý ostrov Kefalonie nabízí také možnosti šnorchlování, které je zde díky chráněnému pobřeží velmi hezkým zážitkem. V centru naleznete jen několik taveren, obchůdků a restaurací, více vyžití najdete v centru letoviska Tsilivi.

 • Letovisko Vassilikos - O tomto letovisku s nedotčenou přírodou se říká, že je nejhezčí na ostrově. Půvabný Vassilikos se Vám jistě bude líbit, pokud hledáte klidnější dovolenou, krásné pláže a přírodu. Letovisko je obklopené zelenými piniovými háji, borovicemi a olivovníky. Naleznete zde malé centrum s několika obchůdky a tavernami. V blízkosti jsou tři nejznámější pláže ostrova – Porto Zoro, Agios Nikolaos a Banana Beach. Na západním pobřeží poloostrova Vassilikos doporučujeme navštívit snad nejkrásnější písečnou pláž Středomoří Gerakas, která je obklopena skalisky. Spojení s hlavním městem a letoviskem Argassi zajišťují místní autobusové linky.

Kdy a jak na Zakynthos cestovat?

Na Zakynthos lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: 2,5 hodiny. Vzdušná vzdálenost Praha - Zakynthos je 2100 km. Na ostrově je spolehlivá autobusová doprava, dále si můžete zapůjčit kolo, moped, auto.

Zakynthos je jeden z nejkrásnější a nejzelenějších řeckých ostrovů a velký vliv na to má právě jeho podnebí a klimatické podmínky. Léta je zde velmi teplé a dlouhé, teploty okolo 25 stupňů jsou zde od května až do října, přičemž v hlavní sezoně jsou průměrné teploty přes 30 stupňů. Na Zakynthosu jsou srážky i v hlavní sezoně a pravidelně tak při vysokých teplotách pročistí vzduch, spláchnou prach a hlavně osvěží celou přírodu. Letní srážky nejsou nijak vysoké, spíše se jedná o zajímavé zpestření dovolené. Více pršet začíná až koncem září.

Časový posun + 1 hodina.

SVATBA V ŘECKU NA ZAKYNTHOSU

Na řeckém je ostrově Zakynthos u je možné uskutečnit právně platný obřad, symbolický obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu. 

 

SVATEBNÍ BALÍČEK

cena od EUR 1225

Objednat

 • administrativní poplatky, rezervace místa obřadu, oddávající
 • svatební koordinátor v českém jazyce /uvítací schůzka, obřad, úřady/
 • zajištění svědků /v případě potřeby/
 • CD přehrávač
 • výzdoba místa obřadu - stůl s ubrusem, lucerničky, v barvách svatby
 • květina pro nevěstu a klopa pro ženicha /gerbery, růže, mix chryzantémy a květina/
 • fotograf Mini /obřad, 1 hodina, 100 fotografií na USB/
 • oddací list a zaslání do ČR /bez překladu/
 • přípitek po obřadu láhev sektu, voda
 • cena pro 2 osoby

Extra služby na přání:

 • kadeřnice pro nevěstu - od 100 EUR /dle náročnosti a vzdálenosti od hotelu/
 • make-up - 80 EUR /dle náročnosti a vzdálenosti od hotelu/
 • květinová brána - od 280 EUR /dle typu a velikosti květin, vzdálenosti od hotelu/
 • svatební dort - od 85 EUR /dle složitost tvaru, váhy, plnění, vzdálenosti/
 • doprava na místo obřadu a zpět do hotelu, na úřady - v závislosti na vzdálenosti od hotelu
 • připitek pro hosty - 1 láhev sektu navíc 25 EUR /v ceně je i servis se skleničkami do max. 10 osob/, každá další osoba 1,5 EUR
 • DJ - na hodinu s aparaturou - 450 EUR
 • živá řecká hudba - buzuki, kytara, zpěváci - 270 EUR na hodinu
 • koňské spřežění, 30 minut jízdy - 180 EUR
 • klasické řecké bonboniéry pro štěstí novomanželů 8 EUR za jednu dle množství. Pokud pouze pro novomanžele, pak 15 EUR za kus. Klasické řecké bonbónky v tylu ovázané mašlí
 • cateringové služby - od 80 EUR za osobu
 • fotograf Standard příplatek k balíčku Mini - 400 EUR /5-6 hodin fotografování, příprava nevěsty a ženicha, svatební obřad a po  obřadu 1 hodina, 1 hodina fotografování svatební hostiny, 250 fotografií na USB/
 • fotografování den před obřadem - 250 EUR
 • fotografování každá další hodina 150 -180 EUR /v závislosti na lokalitě/
 • video z obřadu + střih - 450 EUR
 • video z obřadu bez střihu - 350 EUR
 • dokumenty ke svatbě -  za příplatek

Pro svatební obřad v Řecku na Zakynthosu doporučujeme tato svatební místa:

Pláž Amoudi /Amoudi/

Amoudi je malá vesnička na severo-východě ostrova Zakynthos. Je to poklidné místo s několika tavernami a pár obchody, které žije poklidným životem. Je tam klid, pohoda, spousta olivových hájů, vinic a pár menších písčitých pláží. Svatební obřady se konají na pláži, která byla pro svou vyjímečnou čistotu byla oceněna modrou vlajkou. V blízkosti je krásná stylová řecká taverna Amoudi, kde si můžete vychutnat svatební večeři.

Pláž Hidden /Alykes/

Směrem na sever Agios Nikolaos se nachází tato nádherná pláž, o které skoro nikdo neví a v létě tam nejsou žádní turisti. Jsou tam skály a kamínková pláž, naprosté soukromí a díky tomu vzniknou nádherné fotografie.

Anemos Beach house /Alykes/

Krásné, romantické a řecké místo pro svatební obřad. Vilka přímo na písečné pláži. Svatební obřady se konají na terase před domkem s výhledem na moře. Místo je vhodné pro menší počet osob. Vilka je pro 7 osob a je nutné si vilku pronajmout min. na 5 nocí. Vedle vilky je restaurace, ale můžeme zajistit, abyste povečeřeli přímo na terase vilky.

Taverna Vardiola /Tsilivi - Kypseli/

Restaurant Vardiola se nachází v Kypseli, 10 km od hlavního města Zakynthos a 2 km od letoviska Tsilivi. Svatební obřady se mohou konat v bud malé kapličce pár kroků na tavernou s nádherným výhledem na moře nebo na dřevěné platformě přímo u moře. Doporučujeme spojit svatební obřad se svatební večeří.

Nobelos Bio Restaurant /Agios Nikolaos/

Hotel a restaurace se nachází v severní části ostrova v oblasti Agios Nikolaos. Svatby jsou možné v restaurace nebo na písčito kamenné pláži. Restaurace není uzavřena pro veřejnost. Podmínkou je večeře v restauraci.

Shoestring restaurant /Xehoraiti - Alynakas/

Malá romantická rodinná restaurace nad pláží v Old Alynakas s fantastickým výhledem na modré moře a ostrov Kefalonia. Restaurace bude uzavřena pro veřenost, tudíž zaručíme soukromí. Svatební večeře je možná ze svatebního menu za příplatek.

Svatba v hotelu The Bay /Vassilikos, Banana beach/

Luxusní hotel The Bay se nachází v oblasti Vassilikos s nádhernými písčitými plážemi. Svatební obřad můžete mít u skalisek na okraji zátoky, na terase, v zahradě, altánku nebo na pláži. Možnosti jsou nekonečné.

Laura Beach house /Alykes/

Vila na pláži. Svatební obřady se konají před soukromou vilou na zahradě u pláže s výhledem na moře. Pláž kamínková, soukromí zajištěno. 

Svatba na pláži Navagio

Jedna z nejkrásnějších pláží Řecka - pláž Navagio (pláž Ztroskotání) s pašeráckým vrakem se nachází na západním pobřeží ostrova. Je dostupná pouze lodí. Křišťálově čisté moře a zářivě bílý písek. Svatební obřady se konají v odpoledních hodinách přímo na pláži Navagio nebo na malé pláži poblíž, kde není tolik turistů. Součastí je samozřejmě doprava malou lodí na Navagio. Cestou se můžete fotografovat u skal a jeskyní a případně se také koupat.

Církevní katolický obřad

Jsme schopni zajistit katolický svatební obřad se všemi standardními postupy. Katolický kostel St. Markos je na malebném místo v centru města Zakynthos.

 

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod