Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Fiji - svatba v zahraničí

Svatba na Fiji - svatba v zahraničí

Svatba Fiji /FIDŽI/

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta na Fidži. Řekněte si své "ANO" na Fidži!

 

Fidži (anglicky Fiji, fidžijsky Matanit ko Viti) - největšími ostrovy jsou Viti Levu - 10390 km2 a Vanua Levu - 5538 km2. Hlavní město Suva leží na jihozápadním pobřeží ostrova Viti Levu, zde také najdeme nejvyšší vrchol souostroví - Mt Tomanivi (Mt Victoria 1323 m). Dalšími velkými ostrovy jsou Taveuni a Kadavu, zbytek země je rozdroben po malých ostrůvcích a atolech, které se dělí na ostrovní skupiny Lomaiviti, Lau, Moala, Yasawa, Mamanuca a Rotuma. Mnoho těchto ostrovů je člověkem téměř nedotčeno.

Domorodci patří k nejpohostinnějším lidem na světě a vždy upřímně vítají návštěvníky ostrovů. Fidži je stát v Oceánii. Jeho nejbližšími sousedy jsou souostroví Vanuatu (asi 800 km na západ), Samoa (asi 700 km na severovýchod) a Tonga (asi 500 km na východ). Od Austrálie leží asi 2600 km na východ, od Nového Zélandu asi 1800 km na sever.

Ni Sa Bula! Vítejte na Fidži, na ostrovech snů o jižních mořích.

Fiji je jedno z nejkrásnějších souostroví (333 ostrovů), které je známé především pro své nekonečně dlouhé pláže s bílým pískem, průzračnou vodou, barevnými mořskými koráli a panenskou přírodou. Sluncem prozářené ostrovy, lemované kokosovými palmami, jsou ideálním místem pro prožití klidné dovolené, na kterou budete dlouho vzpomínat. Zaplavete si mezi vodopády, ponoříte se do světa exotické fauny a flory. Jižní Pacifik se pyšní jedinečnou přírodou, kterou si místní obyvatelé velice cení a s láskou o ni pečují. Díky tomu můžeme pozorovat neskutečné množství barevných ryb a korálů, které jsou zde zachovány. Potápění a šnorchlování na Fiji patří mezi nejoblíbenější vodní sporty a uspokojí i velmi náročné zájemce. Spatříte zde vodní želvy, delfíny, rejnoky, malé žraloky, nespočet hvězdic a další exotické živočichy. Kouzlo těchto ostrovů spočívá také v pozornosti místních obyvatel, kteří se Vám věnují s maximální péčí. Je vzrušující objevovat různé národnosti a kultury, které se v této zemi střetávají.

Kuchyň na Fiji je směsicí Fiji, Polynésie, Indie, Číny a západního stylu. Hlavním produktem Fiji je cassava (místní sladké brambory), taro kořeny, mořské plody v kokosovém krému a kokoda (syrová ryby v kokosovém mléku) a citronáda. V každém větším městě jsou velké supermarkety, které nabízejí nespočetné množství pochutin a lahůdek, které tato země nabízí. Specialitou pro cizince jsou velké trhy, kde můžete koupit čerstvé exotické ovoce, zeleninu, koření i jiné produkty za neuvěřitelně nízkou cenu. Ve větších městech jsou restaurace z různých koutů světa a cenově rozdílné. Je velmi těžké, narazit na typickou fijijskou restauraci. S kuchyní této země se setkáte spíše v resortu, kde vás kuchaři chtějí seznámit s výtečnými pokrmy, které ostrovy Jižního Pacifiku nabízí.

Fiji je zajímavým místem pro všechny, kteří chtějí poznávat kulturu tohoto pozoruhodného souostroví, ale i pro sportovní nadšence, kteří jsou překvapeni pestrou nabídkou aktivit. Ostrůvky rovněž lákají zamilované páry, které si chtějí vychutnat nezapomenutelné okamžiky na osamocených plážích. Jelikož na zdejších ostrovech převládá mírné tropické podnebí, můžete zde strávit příjemnou dovolenou po celý rok. Jen zavřete oči a nechte se unést do světa, kde převládá ticho a šumění moře. Vychutnávejte si tu nádheru kolem. Fiji je ráj na zemi, který Vám při vzpomínkách vykouzlí úsměvy na rtech.

Kdy a jak na Fidži?

Na Fidži lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: cca 20 hodin. Doporučujeme cestovat s leteckou společností Korean Air, a to pouze s jedním přestupem v Soulu.

Na Fidži je mírné tropické přímořské podnebí s malými teplotními rozdíly během roku. Vysoké teploty jsou zmírňovány pasáty, které na ostrovy vanou celoročně. Průměrně se teploty pohybují okolo 26°C. V létě, které na Fidži trvá od prosince do dubna, dosahují nejvyšší teploty k 31°C. Touto dobou je zde velmi horko a vlhko. Od května do listopadu, kdy je na Fidži zima, nejsou teploty o moc nižší, cca 28°C. V nejchladnějším měsíci, což je červenec, může být i pouhých 20°C. Na ostrově je vysoká vlhkost, od listopadu do března se vyskytují cyklony. Nejméně srážkovými měsíci jsou duben, květen, červen a říjen. Menší ostrovy mají většinou suché a hodně slunečné podnebí. Silně prší většinou v období od prosince do konce března. Vlhkost vzduchu na ostrově se pohybuje v rozmezí od 60 do 80%. Průměrná teplota moře se bývá většinou 25 až 28°C. Za hlavní sezónu se tedy považují měsíce květen – říjen, kdy je denní teplota o pár stupňů nižší než v druhé polovině roku. Období od listopadu do dubna je teplejší, vlhčí a s vyšším úhrnem srážek. Z hlediska teploty jde o celoroční destinaci, z hlediska dešťů se doporučuje cestovat od května do října.

Občané České Republiky potřebují turistické vízum na Fidži, které obdrží po příletu za poplatek. Někdy však bývá poplatek za vízum zahrnut už do ceny letenky.

Při cestách na Fidži není nutné žádné očkování.

Časový posun +12 hodin vůči středoevropskému času.

SVAtba NA FIDŽI

Fiji nabízí obrovskou škálu míst pro svatební obřad, od luxusních hotelů na hlavních ostrovech nebo na samotě. Svatební obřad na Fiji se může konat ve vyzdobeném altánku v zahradě hotelu, v luxusním hotelovém salónku, na pláži, v tropickém deštném pralese, kapličkách či pod palmami. Svatby s právní platností se organizují od pondělka do pátku v odpoledních hodinách Fiji je zemí písně a tance. Do vašeho svatebího obřadu můžete začlenit některé prvky z této jedinečné kultury. Jedná se o fijijské bojovníky, kostýmy, zdobené tradiční vory. Můžete si také vybrat tradiční oděvy z ručně tkané tkaniny a tropické květiny. Na svatebních fotografiích je možné zachytit západy slunce a nádherné scenérie. Nabídka svatebních balíčků se liší podle konkrétních hotelů.

Na Fiji doporučujeme tyto hotely:

Ubytování můžete volit od jednoduchých až po luxusní hotely. Doporučujeme kombinaci více ostrovů. Na hlavním ostrově Viti Levu navštivte místní trhy či obchůdky se suvenýry, muzeum ve městě Suva a hinduistický chrám. Po dobu plavby lodí Captain Cruise navštivte místní vesničky a nenechejte si ujít vystoupení dětí ve škole, případně tradiční fijiský večer v místní vesničce doprovázený hrou na kytaru a popíjení tradičního nápoje kava. Na ostrově Taveuni si obujte pevnější obuv a vyrazte poznávat místní dešťový prales a úžasné vodopády. Zde Vám přikládáme seznam hotelů, které doporučujeme.

Samozřejmě na vyžádání zprostředkujeme svatbu i v jiných hotelích na Fidži. Termín, délka pobytu, kombinace míst nebo kvalita ubytování bude sestaveno dle Vašich požadavků.


Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

Kam na Fidži?

  • Viti Levu je největší a má téměř 600 tis. obyvatel. Je zde i hlavní město souostroví Suva.Krásný ostrov Viti Levu má na pobřeží výborné podmínky pro potápění, surfing a jachting, ve vnitrozemí zase pro trekking. Hornaté vnitrozemí vrcholí nejvyšším bodem souostroví, horou Mt. Tomanivi s nadmořskou výškou 1 323 m.

  • Hlavní město Suva (360 tis. obyvatel) leží na jihovýchodním pobřeží ostrova. Má krásnou polohu na poloostrově u malého zálivu, obklopeno horami. Ve městě se uchovaly pěkné budovy z koloniálních časů. Suva je největší město v jižním Pacifiku, je tedy i významným regionálním centrem. Je zde také Tichomořská univerzita. Určitě navštivte Fiji Museum, kde se můžete seznámit s historií, kulturou a přírodou ostrovů.Největším tržištěm, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, ryby, domorodé výrobky a spoustu dalších věcí, je Suva Municipal Market. Blízký Colo-i-Suva Forest Park nabízí treky deštným pralesem, ve kterém žije velké množství různých ptáků. Nadi na západní straně ostrova je třetí největší město Viti Levu. Je to turistické centrum, východisko k cestám na západní skupiny ostrovů Mamanuca a Yasawa a na trekking do vnitrozemí. Je zde zajímavý hinduistický chrám Sri Shiva Subramanivy Swami Temple. Poblíž Nadi ve vnitrozemí leží Garden of the Sleeping Giant, krásné místo plné květin a zeleně. Lautoka, druhý největší přístav i město po Suvě, leží severně od Nadi. Má pěkné trhy s domorodými výrobky a malou botanickou zahradu.Na jihozápadním pobřeží u Sigatoky, v ústí stejnojmenné řeky, se rozkládá chráněné území Sigatoka Sand Dunes – písečné duny, které se táhnou do délky 5 km a mají výšku až 60 m.Nejkrásnější rozeklané pobřeží je mezi Korotogo a Korolevu. Nejkrásnější pláží s bílým pískem je Natadola Beach.Pokud se věnujete trekkingu, jsou zde Namosi Highlands (nádherné scenérie – deštný prales, kaňony, vodopády), oblast kolem Nadarivatu a Navia (nejvyšší hora Tomanivi, známá i jakoMt. Victoria, se svými 1 323 m výšky), Nakauvadre Range na severu ostrova nebo Koroyanitu National Heritage Park (nádherná příroda, prales, ptáci, vodopády, archeologická naleziště).

  • Ostrov Vanua Levu (140 tis. obyvatel), druhý největší v souostroví Fidži, má odlišnou atmosféru než Viti Levu. Nejsou zde žádná velká města. Lidé, žijící v malých vesnicích, si uchovali daleko více ze svého tradičního způsobu života a původní kultury. Je zde také méně turistů a turistická infrastruktura není příliš rozvinutá. Pro individuální cestovatele je to ovšem spíše výhoda. Ostrov je vulkanického původu, má méně pláží, ale je považován za jedno z nejlepších míst k potápění na Fidži. Na odlehlé západní pobřeží se dostanete pouze člunem. Největším sídlem je na severu ostrova ležící Labasa (25 tis. obyv.), obchodní a administrativní centrum. Poblíž se nachází zajímavý chrám Naag Mandir Temple, pestře pomalovaná a obětinami obložená stavba u posvátné skály Cobra Rock. Důležitějším a druhým největším městem je Savusavu na jižním pobřeží, krásně umístěné na poloostrově na úpatí horského hřebene. Můžete se vydat na trekking, okolní hory dosahují výšky přes 1 000 m. V blízkém Savusavu Bay se jako doklad vulkanické aktivity ostrova nacházejí horké prameny.Další zajímavé treky můžete podniknout po poloostrově Tunuloa. Je to opravdu nádherný kousek přírody. Můžete zde pozorovat různé druhy ptáků, z nichž někteří patří mezi ohrožené druhy.

  • Ostrov Taveuni - třetí největší ostrov leží na dosah od Vanua Levu. Málo obydlený, s nádhernou tropickou florou, rozeklaným pobřežím, útesy, vodopády a mraky zahalenými vulkanickými vrcholky ve vnitrozemí (druhá nejvyšší hora Fidží je zde – Uluigalau 1 2041 m) je rájem pro milovníky přírody a trekkingu.Bouma National Heritage Park pokrývá asi 80% celkového území Taveuni. Má několik kilometrů stezek, tři nádherné vodopády Tavoro a přírodní jezírka, ve kterých se můžete koupat. S průvodcem zde můžete absolvovat celodenní trek po nejkrásnějších místech. Jsou zde i světově proslulá místa pro potápění a šnorchlování. V zálivu Somosomo můžete pozorovat u korálových útesů mimo jiné také mořské želvy, žraloky a v listopadu i velryby. V horách nad Somosomo leží krásné vulkanické jezero Lake Tagimaucia. Zde roste stejnojmenná vzácná fidžijská národní květina tagimaucia, kvetoucí obvykle od září do listopadu.

  • Souostroví Kadavu - cca 100 km jižně od Viti Levu se nachází skupina nespoutaných a kopcovitých ostrovů s velkým množstvím zeleně uprostřed pustého moře. Autentickou atmosféru zachovává místní zemědělství a absence silnic na ostrovech. Převažuje zde takový turismus, který se snaží zachovat zdejší prostředí i jedinečnou kulturu. Hlavním lákadlem je velkolepý útes Astrolabe Reef s korály, žraloky a s dalšími mořskými živočichy. Mořské dno nabízí návštěvníkům podmínky pro jedno z nejlepších potápění v Pacifiku. Do vnitrozemí se můžete zase vydat za prozkoumáváním svěžích tropických pralesů, které jsou zejména na východě domovem mnoha druhů ptáku včetně slavného papouška loriho mošusového. Každá vesnice má rybářské zázemí a s resorty lze domluvit potápění, šnorchlování, jízdy na kajaku i surfování (například u mysu Washington nebo Vesi Passage).

  • Ostrov Taveuni je obrovskou a svěží zahradou s tropickými květinami na povrchu a korálovými útesy pod vodou. Na cestu sem je vhodné si přibalit deštník. Sopečný původ je zřejmý při pohledu na pláže s černým pískem. Ovšem například na plážích v Laveně a Matei naleznete i pláž s bílým pískem a s podmínkami vhodnými ke koupání a šnorchlování. Nedaleké ostrovy Laucala, Matagi a Qamea mají také nádherné pláže. Na východní straně ostrova najdete krásné vodopády, zatímco na jižním pobřeží budete moci obdivovat jeskyně. Na ostrově můžete využít širokou nabídku aktivit od potápění a šnorchlování se žraloky, želvami a možná i velrybami mezi korálovými útesy jako je Rainbow Reef nebo Vuna Reef přes turistiku na pobřeží, u vodopádu Tavoro v NP Bouma a v pralesích až po pozorování divoké přírody a ptáků na Des Voeux Peak nebo v deštném pralese Vidawa. Skvělé dobrodružství prožijete také při rybaření nebo při hraní golfu v Taveuni Estate.

  • Ostrovní skupiny Lomaiviti, Lau, Moala, Yasawa, Mamanuca a Rotuma. Mnoho těchto ostrovů je člověkem téměř nedotčeno.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod