Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba ve Francouzské Polynésii - svatba v zahraničí

Svatba ve Francouzské Polynésii - svatba v zahraničí

Svatba Francouzská Polynésie

Svatba nebo svatební cesta ve Francouzské Polynésii. Řekněte si své "ANO" na Tahiti!

 

Francouzská Polynésie je vzdálená asi 17.000 km od Evropy, leží přímo uprostřed Tichého oceánu, skládá se ze 118 ostrovů a atolů. Ty se nacházejí v mořské oblasti o velikosti 4 miliónů kilometrů čtverečních, což odpovídá přibližně rozloze Evropy. Samotná plocha všech ostrovů a atolů dohromady však není o mnoho větší než Mallorca. Na ostrovech nalezneme svěže zelené pahorkatiny s vrcholy v mracích, prudké útesy, pláže z černého čedičového písku nebo bílé korálové pláže. Hory, které jsou vytvářeny po staletí erozí, nabízí panoramatické výhledy jako například Cookův záliv na Moorea. Atoly s vnitřními lagunami v pohádkových barvách. Kokosové palmy, mušle, velké množství ryb, slunce a intenzivní pocit štěstí. Všech 118 ostrovů se od sebe liší. Každý má své specifické kouzlo.

Nejsevernější ostrovy leží přibližně na 5° jižní šířky, ty nejjižnější pak přibližně na 23° jižní šířky. Z tohoto zámořského teritoria, které patří Francii, často známe pouze legendární ostrovy Tahiti (patří do skupiny Návětrných ostrovů v souostroví Společenských ostrovů) a Bora Bora (ze skupiny Závětrných ostrovů v souostroví Společenských ostrovů). Každé souostroví má však svůj zvláštní charakter, který souvisí s rozdílnou geografickou polohou, klimatem, geologií, hospodářstvím a kulturou.

 

 • Společenské ostrovy - Společenské ostrovy tvoří hlavní souostroví Francouzské Polynésie. Tvoří je hornaté, bohatě porostlé sopečné ostrovy, které jsou chráněny předsazenými korálovými útesy. Nejčastěji navštěvovanými ostrovy jsou Tahiti, Moorea, Bora Bora, Raiatea, Tahaa, Huahine a Maupiti. Hlavní město Papeete na ostrově Tahiti je politickým a hospodářským centrem země.

 • Souostroví Tuamotu - Souostroví Tuamotu je největším polynéským souostrovím. Leží severovýchodně od Tahiti a rozprostírá se na obrovské vodní ploše o rozloze více než 4 000 000 kilometrů čtverečních. K nejdůležitějším atolům, což jsou kruhové korálové útesy s centrální lagunou – patří Rangiroa, Manihi, Tikehau a Fakarava. Souostroví je známo svými fantastickými podmínkami pro potápění a produkcí černých tahitských perel.

 • Markézy - Souostroví Markézy se nachází blízko rovníku. Krajinu dvanácti markézských ostrovů tvoří strmě se zvedající hory sopečného původu, hluboké propasti a strmé skalní stěny. Divoká příroda těchto ostrovů, v níž žijí volně koně a kozy, patří k nesrovnatelným pokladům Polynésie. Také malíř Paul Gauguin a šansoniér Jacques Brel se do těchto ostrovů zamilovali. K nejdůležitějším ostrovům patří Nuku Hiva, Ua Pou, Ua Huka a Hiva Oa.

 • Australské ostrovy (Tubuai) - Ke skupině Australských ostrovů patří pět hornatých sopečných ostrovů: Rurutu, Tubuai, Rimatara, Raivavae a Rapa. Zdejší ostrovní krajinu tvoří jemné horské pásy, které nejsou vyšší než 300 metrů. U obratníku Kozoroha tvoří nejjižnější část Francouzské Polynésie. Klima je i zde chladnější a sušší než na Tahiti.

 • Gambierovy ostrovy tvoří čtrnáct malých hornatých ostrůvků, leží severně od obratníku Kozoroha. Pro krajinu jsou typická vodou omývaná horská úbočí a široce zakřivené zátoky. Jižnější poloha způsobuje chladnější klima než je na Tahiti. Vody lagun na Gambierových ostrovech jsou pověstné tím, že se zde daří vysoce kvalitním černým perlám.

Co dělat v Polynésii?

Rozpočet a doba, kterou zde můžete strávit podstatně ovlivňují vaše možnosti. I krátká zastávka může být zážitkem, ale nesplete se ten, kdo přijede na několik týdnů a vybere si nejlepší hotely.

 • Stopover 3 - 4 noclehy - je-li Tahiti pouhou zastávkou na vaší cestě - dopřejte si alespoň okružní jízdu kolem ostrova Tahiti Nui a návštěvu ostrova Moorea, kam se snadno, rychle a levně dostanete lodí.

 • Kratší pobyt 7 - 10 noclehů - chcete-li vidět maximum a nevadí vám časté stěhování - můžete za tuto dobu vidět Tahiti, Moorea, Huahine, Raiatea i Bora Bora. Letecká doprava mezi ostrovy je pohodlná, odbavení je velice rychlé a na letištích ztratíte opravdu minimum času.

 • Delší pobyt 11 - 20 či více noclehů - v tomto případě můžete strávit na každém z výše uvedených ostrovů přiměřenou dobu a je zde i časový prostor pro cestu k souostroví Tuamotu nebo na Markézy.

Kdy a jak na Polynésii?

Na Polynésii lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: cca 24 hodin.

Francouzská Polynésie a její ostrovy leží na jižní polokouli v tropickém podnebném pásu. Léto a zima je tu tedy obráceně než na severní polokouli. Není zde žádné výrazné období monzunových dešťů, nicméně déšť může přijít kterýkoliv den v průběhu roku. Nejvíce srážek lze očekávat v období od října do března, kdy je na ostrovech léto. Francouzská Polynésie má příjemné teploty, ochlazované pasáty, které vanou během celého roku. Průměrná teplota se v teplejším období od listopadu do března pohybuje okolo 28°C, v období chladnějším od dubna do října kolem 25°C. Pro příznivce potápění doporučujeme navštívit ostrovy mezi prosincem a únorem, kdy je voda čistější a průzračnější.

Francouzská Polynésie a ČR mají mezi sebou bezvízový styk. Pro vstup do Francouzské Polynésie je vyžadován cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po návratu z cesty. Většina leteckých společností však nabízí spojení západním směrem a pro mezipřistání v Kalifornii budete potřebovat americké vízum nebo Estu.

Francouzská Polynésie nevyžaduje pro vstup žádná povinná očkování.

Časový posun na ostrovech je + 10 hodin.

Svatba ve Francouzské Polynésii

Možné typy obřadů: právně platný, symbolický, výročí svatby, zásnuby, svatební cesta.

Symbolické svatební obřady se mohou konat ve vyzdobeném altánku na zahradě hotelu, v luxusním hotelovém salonku nebo v písku na pláži či pod palmami. Legálně uznaný sňatek je možný na ostrovech Tahiti, Moorea a Bora Bora v budově místní radnice. Následně je možný symbolický svatební obřad na pláži nebo na vámi vybraném romantickém místě.

Nenaleznete romantičtější místo stvořené pro lásku a krásu

Novomanželé, kteří se vydají do francouzské Polynésie na svoji svatební cestu se rázem ocitnou v nebi: již po příletu je místní ozdobí květinovými věnci z tradičních tahitských květin, jejichž silná sladká vůně téměr omámí. Ostrovy odkrývají kontrast barev zářivě bílých písečných pláží, bujné zelené vrcholky hor dosahujících až 2000 metrů a veliké laguny nabízející paletu desítek odstínů modré, a nezapomenutelné západy slunce v jižních mořích. Jsou zahrnováni tisíci úsměvy a nevtíravou péčí od domorodců a hýčkáni jejich melodickou řečí, evokující pocit klidu a odpočinku.

Tradiční polynéská svatba: Legenda říká...

Byla nebyla…krásná princezna Hotuhiva. Byla spokojená mladá dívka, která vyrůstala na rodném ostrově, kde trávila čas tím, že si hrála se svým vrstevníkem Teaonuimaruia. Bohužel, jednoho dne musela opustit ostrov a následovat svého otce na ostrov Raiatea, kde se měl stát králem. Přestože byla obklopena luxusem a bohatsvím, Hotuhivu nic neuspokojilo. Všichni známí a schopní léčitelé, co byli svoláni, aby princezně pomohly ze smutku, se shodli, že je nevyléčitelná.

Příčina jejího neštěstí byla v lásce, ztratila Teaonuimaruia, chlapce, se kterým strávila dětství. Král, její otec nechal svoji dceru posadit na loď a doufal, že nejušlechtilejší větry ji donesou na ostrov, kde žije její milý. Když ale dorazila na svůj rodný ostrov, byla unesena válečníky, jejichž vůdce se do neznáme cizinky beznadějně zamiloval. Když zjistil, že v jejím srdci pro něj není místo, byl tak rozzuřený, že jí nakázal, že musí strávit každou noc s jiným mužem. Když Teaonuimaruia zjistil, že krásná mladá dívka je ta, co si s ní hrával a strávil svoje dětství, zabil vůdce a oženil se s princeznou Hotuhiva.

Tradiční polynéská svatba: Obřad pro princeznu a válečníka

Svatební obřad na Tahiti není legálně uznán, je tedy pouze symbolický, ale neskutečně romantický. Nevěsta je oblečena jako princezna, ženich jako válečník. Během svatebního obřadu jede pár na člunu po laguně a obyvatelé vesnice vítají novomanžele květinovými věnci, zpěvy a tancem. Kněz vyzývá nejvyššího Boha Taaroa a prosí jej, aby požehnal novomanželům. Potom pár pokřtí tím způsobem, že jim oběma poleje ruce kokosovým mlékem a ženich s nevěstou dostanou polynéská jména. Dostanou kolem krku květinové věnce a kněz je představí svatebčanům s jejich novými jmény. Oslava končí tancem a hudbou.

Polynéská svatba: Současnost

Novým trendem je obnova svatebního slibu, užijete se krásný obřad, kde se mísí Polynéské tradice a pestrobarevný svět místní přírody.

OSTROV MOOREA

Ostrov Moorea se nachází blízko největšího ostrova Francouzské Polynésie Tahiti je vysoký ostrov Moorea, který se dá asi nejlépe prozkoumávat na čtyřkolkách nebo na koni. K úžasným zážitkům patří pozorování delfínů a velryb. Neméně zajímavé jsou vyjížďky spojené s krmením rejnoků a žraloků. Moorea je jedním z mála míst, kde se dá mnohem levněji bydlet také v soukromí, se skvělou příležitostí poodhalit všední život pohostinných Tahiťanů.

Doporučujeme svatební obřad na ostrově Moorea v typické polynéské vesničce Tiki Village. Pokud byste měli zájem o svatební obřad v hotelu, doporučujeme hotel Intercontinental Moorea Resort & Spa nebo Moorea Pearl Resort & Spa.

Tiki Theatre Village: obnova slibu lásky
Polynéská svatba, která se koná ve vesnici Tiki Village, starobylé Polynéské vesnici na Moorea, která byla kompletně přestavěna, inspirována starou Tahitskou tradicí. Přestože obřad není legálně uznán, je to krásný dar, který může muž ženě dát, když jí na tomto místě znovu slíbí lásku...

Tiki Theatre Village: tradiční svatba
Budoucí ženich přijede do Tiki Village na trámové kanoi; na pláži jsou tanečníci a muzikanti, kteří hrají na ukulele a vítají ho. Nevěsta se připravuje v typickém domě “faré bambu”, dostane masáž olejem Monoi a oblečou ji jako Tahitskou princeznu. Ženich je na pláži potetován henou a oblečen jako válečník. Poté je odvezen do vesnice, kde bude obřad před všemi obyvateli, kteří jsou oblečeni v tom nejlepším. Pár je představen knězi a vstupuje do kamenného tahitského chrámu Marae, Obřad je v tahitštině a francouzštině, za doprovodu tradičních náboženských písní. Po skončení obřadu dostanou svatebčané tahitská jména a na královském trůně jsou přeneseni čtyřmi válečníky na místo zvané “tapa” vyzdobené mnoha květinami, kde obdrží svůj svatební list. Pijí šampaňské, a pouze pro ně vesnické dívky tančí tradiční tanec, po kterém odplouvají po laguně za zvuku polynéské hudby. Pár bude nocovat v bungalovu nad vodou, jídla budou servírovány z kanoe s bambusovými vahadly, aby se zaručilo maximální soukromí.

 

 

"TIKI VILLAGE - SVATBA PRINCEZNY"

cena na vyžádání

Objednat

 •  Příjezd na tradiční kanoi s bambusovými vahadly
 •  Svatební obřad vedený náčelníkem vesnice nebo knězem
 •  Skupina místních hudebníků
 •  Květinové věnce pro pár
 •  Tahitský svatební certifikát v Tapa 
 •  Láhev šampaňského
 •  Fotografie obřadu
 •  Transport zpět do hotelu minibusem

 

"TIKI VILLAGE - KRÁLOVSKÁ SVATBA"

cena na vyžádání

Objednat

 •  Příjezd na tradiční kanoi s bambusovými vahadly a vítání místními vesničany
 •  Svatební obřad vedený náčelníkem vesnice nebo knězem
 •  Skupina místních hudebníků
 •  Květinové věnce pro pár
 •  Po obřadu přenesení 4 válečníky na královském trůnu
 •  Romantická plavba na královské tradiční kanoi s bambusovými vahadly, šampaňské
 •  Masáž pro pár na Royal Floating Faré (tradiční dům na vodě)
 •  Svatební noc na Royal Floating Faré se snídaní

 

"TIKI VILLAGE - KRÁLOVSKÁ SVATBA DE LUXE"

cena na vyžádání

Objednat

 •  Příjezd na tradiční kanoi s bambusovými vahadly a vítání místními vesničany
 •  Svatební obřad vedený náčelníkem vesnice nebo knězem
 •  Skupina místních hudebníků
 •  Květinové věnce pro pár
 •  Sbor tahitských Mamas zpívajících během obřadu
 •  Tahitské taneční představení
 •  Tahitský svatební certifikát v Tapa 
 •  Láhev šampaňského
 •  Po obřadu přenesení 4 válečníky na královském trůnu
 •  Romantická plavba na královské tradiční kanoi s bambusovými vahadly, šampaňské
 •  Masáž pro pár na Royal Floating Faré (tradiční dům na vodě)
 •  Svatební noc na Royal Floating Faré s večeří a snídaní

 OSTROV BORA BORA

Bora Bora je ostrov v soustroví Francouzská Polynésie. Leží v jižním Pacifiku, 280 km severozápadně od ostrova Tahiti, největšího ostrova této skupiny. Každý ze zdejších ostrovů je pozůstatkem jedné nebo více sopek a většinu z nich navíc obklopují prstence korálového útesu. Bora-Bora nabízí širokou paletu aktivit a zajímavých míst, kvůli kterým na ostrov každoročně zavítají tisíce turistů, mířících do oblasti Francouzská Polynésie. K nejoblíbenějším aktivitám na ostrově patří: jízda na kajaku, paragliding, vodní lyžování, šlapadla, výlety na lodi s proskleným dnem, windsurfing, tenis, plážový volejbal, plavání nebo projížďka na vodním skútru. K těm nejoblíbenějším činnostem na ostrově však patří šnorchlování a potápění a to především pro pestrobarevnost zdejší mořské fauny. Pod vodou se lze setkat s houfy pestrobarevných ryb, baracudami, rejnoky, mantami, murénami, želvami či žraloky. Se zkušeným místním průvodcem se lze vydat i na pěší túru na nejvyšší dominanty ostrova - horu Pahia či Otemanu, ze kterých se návštěvníkům naskytne výhled na rozsáhlé laguny podél celého ostrova.

Na ostrově Bora Bora doporučujeme svatební obřad v hotelu Intercontinental Bora Bora Le Morana Resort nebo Intercontinental Bora Bora Resort & Thalasso Spa.

TAHITI

Tahiti je největším ostrovem oblasti Francouzská Polynésie. Ostrov má 178 133 obyvatel (údaj z roku 2007), což je 68,6% celkového počtu obyvatel Francouzské Polynésie, a rozlohu 1 048 km². Hlavní město Papeete je umístěno na severozápadním pobřeží a žije v něm asi 127 600 obyvatel. Hornatý ostrov pokrývá deštný prales. Tahiti proslavila díla francouzského malíře Paula Gauguina. Ostrov Tahiti je na nejširším místě široký 45 km a celkově má rozlohu 1 045 km². Nejvyšší bod je se svou výškou 2 241 m nad mořem Mount Orohena. Ostrov se skládá ze dvou kruhových částí, kde středem každé z nich je sopečná hora. Tyto dvě části jsou spojeny krátkou pevninskou šíjí, která je pojmenována po malém městě Taravao, které se tam nachází. Severozápadní část je známá jako Tahiti Nui ("velké Tahiti"), a jihovýchodní část, mnohem menší, je známá jako Tahiti Iti ("malé Tahiti").

Na ostrově Tahiti doporučujeme svatební obřad v hotelu Intercontinental Tahiti Resort nebo Le Méridien.

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

Doporučujeme kombinaci více ostrovů, doprava mezi nimi je zabezpečená malými letadly letecké společnosti Air Tahiti. Transfery z letiště a nebo hotelu jsou zabezpečené mini busy, auty a čluny.

Ve Francouzské Polynésii doporučujeme tyto hotely:

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod