Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Filipínách - svatba v zahraničí

Svatba na Filipínách - svatba v zahraničí

Svatba Filipíny

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta na Filipínách. Řekněte si své "ANO" na Filipínách!

Filipíny jsou lidnaté, bláznivé, chudé, ale až neskutečné souostroví, kde se budete na každém kroku divit a žasnout. Filipíny – země, jež má vlajku tak podobnou té naší (akorát klín je bílý, zatímco horní pruh modrý) – jsou ve všem ostatním diametrálně odlišné. Pokud tedy chcete poznat šokující exotiku, krásné pláže, koloniální památky a pravděpodobně nejpřátelštější lidi na světě téměř stoprocentně vybavené angličtinou, připravte se na 15-ti hodinový let a následně na neuvěřitelné zážitky. Na světě je spousta zemí označených marketingovou nálepkou “jedinečná”, “fascinující”, “kontroverzní”, pokud by všechny tyto uvedené přívlastky měla bezvýhradně splňovat jedna země, bude to stoprocentně Republika ng Pilipinas – Filipíny. Těchto 7107 ostrovů omývaných čtyřmi moři, bylo pojmenováno na počest španělského krále Filipa II.

Jakou oblast si na Filipínách vybrat?

Filipíny se dělí do tří ostrovních skupin: Luzon, Visayas a Mindanao. Přístav Manila v části Luzon je hlavním a druhým největším městem země. Většina hornatých ostrovů je vulkanického původu a jsou pokryty tropickým lesním pralesem. Nejvyšší hora Apo, která se nachází v části Mindao, měří 2954 m n. m. Je zde mnoho aktivních sopek, jako například Mayon Volcano, Pinatubo či Taal Volcano. Ostrovy se nachází v tajfunovém pásmu západního tichomoří a každý rok zde udeří na devatenáct tajfunů. Filipíny se nacházejí v severozápadním vnějším okraji pacifického ohnivého kruhu a jsou tak častým místem seismické a vulkanické aktivity. Každý den proběhne na 20 zemětřesení, z nichž většina je natolik slabá, že je není možné pocítit. Poslední velké zemětřesení proběhlo v roce 1990. Nejdelší filipínskou řekou je Mindanao (551 km). To znamená, že řeky v zemi jsou krátké, mají ale rychlý spád. I přes tento dobrý předpoklad nejsou příliš často využívané k zisku elektrické energie, je vybudováno pouze několik vodních elektráren.

 • Boracay - je fantastický tropický ostrov vzdálený asi hodinu letu od Manily. Jeho nádherné pláže s býlím jemným pískem a azurově modrou vodou lákají turisty z celého světa k letním a vodním radovánkám. Těm, kteří se jen kochají pohledem a opalují se, poslouží hotelové terasy s posezením. Návštěvníci hledající aktivní uspokojení mohou vybírat z nesčetné nabídky vodních sportů.

 • Luzon - nejdůležitějším a největším ostrovem Filipín je Luzon, kde se také nachází hlavní město Manila. Z filipinskych turistických atrakcí vyniká 4 kilometry dlouhá, kouzelná pláž na ostrově Boracay, která patří do top ten nejhezčích pláží světa. Na ostrově Luzon si také nemůžete nechat ujít rýžové terasy. Rýžové terasy filipínských Kordiller je souhrnný název pro tisíce let staré terasy, kterými se Filipíny můžou pyšnit. Asi nejznámější z nich jsou rýžové terasy v Banaue v provincii Ifugao. Samotní Filipíňané tuto svou památku někdy nazývají Osmý div světa. Terasy měly být postaveny bez jakýchkoli nástrojů, pouze s pomocí rukou. Leží v nadmořské výšce okolo 1 500 metrů a pokrývají plochu až 10 360 km². Filipínské rýžové terasy jsou od roku 1995 součástí světového dědictví, od roku 2001 jsou zapsány na Seznamu světového dědictví v ohrožení. Na ostrově Luzon v provincii Batangas se také nachází Taal - malebné jezero, uprostřed kterého vystupuje do výše nejmenší vulkán na světě stejného jména. Vzniklo při velké erupci před 50 000 až 100 000 lety. Je to třetí největší jezero v zemi..

 • Manila - kosmopolitní 1.5 milionové hlavní město státu Filipíny se nalézá na západním pobřeží ostrova Luzon. Poblíž se rozprostírá park Rizal, známý též jako Luneta, který je místem mnoha muzeí a otevřeného divadla, kde se konají koncerty klasické hudby, planetária a dějištěm ranních cvičení jógy a tai-chi. V Manile se nachází velké množství zajímavých míst a historických památek. Řeka Pasig rozděluje město na severní a jižní část. Tyto dvě části jsou spojeny pěti velkými kamennými mosty: Ayala, Del Pan, Johns, Makartur a Quezon. Na levém břehu řeky v centrální části města se nachází čtvrť Intramuros (česky doslova Uvnitř zdí), obklopují ji staré hradby bývalé pevnosti. Zachovala se zde řada památek: univerzita Santo Tomas, římskokatolická katedrála, pomníky mořeplavců pocházejících ze Španělska, hrobka Apolinaria Mabini a pevnsot Santiago. V této čtvrti stojí i muzeum, kde jsou vystaveny plátna filipínských a španělských mistrů. Na břehu řeky v oblasti San Miguel stojí palác Malacanian, sídlo prezidenta. Uprostřed parku Luneta, který stojí na břehu Manilského zálivu, se nachází pomník Josého Rizala, na ulici Bonifacio Drive je pomník Andrease Bonifacia. Výstavní vily Američanů a bohatých Filipínců jsou postaveny v přilehlých městech Quezon City a Pasay a ve čtvrti Malati. Finanční a obchodní centrum Makati je nejmodernější částí města. V Manile se nachází také velké množství kulturních zařízení: Národní muzeum, Filipínská galerie a obrazová galerie v prezidentském paláci. V Manile je reprezentována i Česká republika. Po rychlodráze na bulváru Edsa jezdí tramvaje, které byly pro Filipíny vyrobené v ČKD Praha.

 • Palawan - ostrovy obklopující Palawan se dělí do tří skupin - Calamian na severu, ostrovy Cuyo na severozápadě a ostrovy Balabac - Bugsuk na jihozápadě. Díky své nedostupnosti si provincie Palawan zachovala kouzlo exotiky a neporušený ekosystém bohatý na faunu a floru. Ostrovy obklopují průzračné Sulské a Jihočínské moře, které jsou rájem potápěčů s množstvím korálů a bohatým mořským životem. Blízko města Puerto Princesa na ostrově Palawan leží zátoka Honda s malými korálovými ostrůvky (Cowrie, Pandan atd.) s možností skvělého šnorchlování. V nedalekém národním parku se můžete vydat na pěší túru po "Opičí stezce" nebo na nejdelší osmikilometrovou podzemní řeku světa, která se vine pod pohořím St. Paul a ústí do laguny a poté do Jihočínského moře. Jižní Palawan je stále divoký a nezasažený turistikou. Nachází se zde jeskyně Tabon s nejstarším dochovaným obydlím v jižní Asii. V mnoha jeskyních Palawanu archeologové objevili nářadí z doby kamenné, čínské pohřební urny a mnoho starých orientálních rytin. Jestliže vás zajímá historie, tak se vydejte na ostrov Cuyo a navštivte španělský kostel s masivními 10 metrů vysokými a širokými zdmi. Mezi ostrovy s pěknými plážemi patří Apulit, Flower, Icadambanuan, Malapacao, Lagan, Miniloc, Busuanga (jezero Cayangan, horké prameny), Dimakaya a Calauit (velká přírodní rezervace s dovezenými africkými zvířaty, na pobřeží žijí mořské želvy). Z jednotlivých ostrovů můžete podnikat výlety do mnoha jeskyní, na malé neobydlené ostrůvky se skvělými sněhobílými plážemi, výlety za skvělým potápěním a šnorchlováním nebo treky do okolního pralesa. Filipíny mají mnoho krásných pláží a hodně jich najdete právě na Palawanu.

 • Cebu - ostrov Cebu a okolí patří určitě mezi nejhezčí místa na Filipínách a tak byste neměli tento ostrov během návštěvy Filipín minout. Většina lidí ale tento ostrov a okolí navštíví jen na pár dní, což je určitě škoda. Ostrov Cebu se nachází ve středním Visayas (ve středu Filipín), jeho hlavním městem je Cebu city a do jeho regionu patří okolních 167 ostrůvků!

 • Bohol - jedná se o nejnavštěvovanější ostrov v okolí Cebu, protože na Boholu můžete vidět nejmenší opičky na světě Tarsier (Nártoun filipínský), krásné čokoládové kopce, které nenechají žádného milovníka přírody chladným a pěknou pláž Alonu beach na Panglau, kterou ocení většina plážových turistů. Malý ostrov Panglao je s Boholem spojen malým mostem. Pro více akční typy Bohol nabízí vynikající podmínky pro potápění, lodní výlet na okolní malé ostrůvky, nebo je možné si půjčit motorku a prozkoumávat ostrov.

 • Bantayan, ostrov ležící severozápadně od Cebu, je jeden z malých rájů na Filipínách, kde můžete například jen relaxovat na pláži, užívat si moře, prozkoumávat ostrov na motorce, na kole anebo zkusit island hopping lodí po okolních ostrůvcích. Večer můžete skvělý den završit několika vychlazenými drinky v baru na pláži. A co může být pro někoho nejlepší, že tento ostrov je zatím skoro bez turistů. Na tomto ostrově ale nenajdete kopce, hory, vodopády, horké prameny (hot springs) a ostrov Bantayan také není vyhlášený jako top destinace pro šnochrlování.

 • Sumilon Island - tento krásný malý ostrov je cca 15 minut plavby od místa (Oslob), kde se šnorchluje s velrybími žraloky. Na ostrově je jeden resort, kde se dá přespat, ale dá se tam také udělat jen jednodenní výlet. Někteří lidé to kombinují se zmiňovanými žraloky a po šnorchlování vyrazí na Sumilon island. Můžete si koupit jednodenní výlet včetně jídla (1500 pesos) anebo najmout loď na vlastní pěst. U ostrova jsou krásné korály, takže milovníci podvodního světa by tento ostrov určitě neměli minout!

 • Funtastic Gibitngil Island - Filipínci na tento ostrov jezdí hlavně za zábavou a dělat různé aktivity, jako například svést se na Zipline, šnorchlovat, půjčit si kajak anebo skákat do moře ze skály. Uvidíte tam netradiční kamenné útvary, cottage postavené na skalách, krásnou barvu moře, můžete si dát trošku adrenalinu anebo provozovat nějaké již zmiňované aktivity a nakonec máte možnost stanování či přespání v jedné cottages. Nechybí tam samozřejmě také nějaký obchůdek, kde si můžete koupit studené pivo či nějaké nealko. Pokud ale chcete ušetřit, tak doporučuji vzít nějaké zásoby jídla a pití sebou (hlavně jídlo).

 • Camotes Island - nedaleko od ostrova Cebu se nachází dvojička ostrovů (Pacijan island a Poro island), které jsou spojené malým mostem a dohromady se nazývají Camotes islands. Na těchto ostrovech naleznete především klid od mnoha turistů, největší jezero (Danao) ve Visayas, několik jeskyní k prozkoumání, například Timubo cave a Bukilat cave, ale také pěkné pláže. Camotes jdou výborně prozkoumat na motorce a tak i turisté, kteří nemají rádi jen relax na pláži budou spokojeni. Ubytovat se můžete například v zátoce Santiago bay.

 • Malapascua Island - tento ostrov nacházející severně od ostrova Cebu je známý hlavně jako potápěčská destinace, kde se můžete potápět například s vzácnými Tresher Sharks (Liškoun obecný), ale také je známý jako destinace, kde se dá dobře relaxovat na krásné pláži. Z dalších aktivit, které tam můžete dělat, mohu jmenovat šnorchlovaní a lodní výlet.

 • Olango Island - nedaleko ostrova Mactan, kde se nachází letiště (Cebu city), se nachází menší ostrov Olango. Jeho hlavní atrakcí je Olango Wildlife Sanctuary, kde se můžete potápět, šnorchlovat, ale také vidět několik druhů ptáků (Birds Watching). Pokud byste tam chtěli být přes noc, je na ostrově pár resortů. Připravte se na to, že budete platit o dost více nežli místní, takže aby vás nerozhodilo, že za tricykla z přístavu do rezervace Wildlife budete platit 150 pesos a vstup do parku 100 pesos, což nejsou kdovíjaké pálky, ale až uvidíte cedule s cenami pro místní, může to ve vás začít bublat. Za profi kameru je poplatek 500 pesos.

Kdy a jak na Filipíny cestovat?

Na Filipíny lze cestovat letecky, doba letu z Prahy cca 15 hodin.

Země leží v tropech, což znamená celoročně horké a vlhké počasí. Podnebí je ovlivňováno východoasijským monzunovým prouděním. Nejvhodnější období, kdy letět na dovolenou a Filipíny, představuje zima a začátek jara, přesněji časové rozmezí od prosince do dubna. Tehdy tam prší jen minimálně, plážovým radovánkám tedy nic nebrání. Teploty po celý rok šplhají ke třicítkám a kulturní program, především v hlavním městě Manile a v plážových letoviscích, je bohatý ve všech fázích roku.

Občané ČR a SR mohou cestovat na Filipíny za účelem turistiky bez víz, pokud doba jejich pobytu nepřesáhne 30 dnů. Pro vstup se vyžaduje platný cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců nad předpokládanou dobu pobytu na Filipínách, a zpáteční letenka, event. letenka do další destinace.

Povinná nejsou žádná očkování, při cestování se hodí ovšem očkování proti žloutence. Riziko malárie je v turistických oblastech Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relativně malé, profylaxe antimalariky je na individuálním zvážení každého cestovatele.

Časový posun proti České republice je zimní čas +7h, český letní čas +6h.

SVATBA NA FILIPÍNÁCH

ČESKY HOVOŘÍCÍ SVATEBNÍ KOORDINÁTOR NA FILIPÍNÁCH!

Možné typy obřadů: právně platný, symbolický, výročí svatby, zásnuby, svatební cesta.

Svatební obřad se bude konat na pláži na ostrově Cadlao, cca 15 minut jízdy lodí. Dopoledne jedete lodí na ostrov, tam se vše připraví a kolem poledne proběhne svatební obřad a poté hudba, tanec, koupání. K obědu se podávají grilované ryby, grilované vepřové, ovoce, soft drink, voda. Pivo a alkoho není v ceně! Fotograf - fotografovat bude náš svatební koordinátor na váš fotoaparát po celý den.

 

SVATBA NA FILIPÍNÁCH NA PALAWANU

cena na vyžádání

Objednat

 • oficiální nebo symbolický svatební obřad v českém jazyce na ostrově Cadlao, cca 15 minut lodí z Palawanu
 • oddávací listy, zpracování dokumentů, jejich ověření a legalizace na Filipínách
 • česky hovořící svatební koordinátor během svatby a předsvatební schůzka na Palawanu
 • program hudba, tanec, koupání, k obědu se podávají grilované ryby, grilované vepřové, ovoce, soft drink, voda. Pivo a alkoho není v ceně!
 • doprava na ostrůvek Cadlao
 • neprofesionální fotograf  - fotografování celého dne, foto na CD
 • sekt na přípitek a voda
 • další služby kadeřnice, kosmetika, květiny - za příplatek dle dohody

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod