Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba ve Francii - svatba v zahraničí

Svatba ve Francii - svatba v zahraničí

SVATBA FRANcie

Svatba nebo svatební cesta ve Francii. Řekněte si své "ANO" ve Francii!

 

Francie je zemí vína a sýrů ať už se nacházíte v kterémkoli regionu. Většina turistů jezdí jen do Paříže, Francie však nabízí mnohem víc!

Francie nabízí velké množství lákadel od zmiňované romantické Paříže přes gotické katedrály, zámky na Loiře , římské památky, tak ale i sportovní vyžití v podobě lyžování a vysokohorské turistiky ve francouzských Alpách a Pyrenejích, cyklistiky jako národního sportu nebo surfování na Atlantickém pobřeží. To vše do Francie přivádí stále mnoho turistů, aby zde strávili své dovolené.

Takže ať už se rozhodnete jet do Francie kamkoliv, vždy najdete něco zajímavého. Rozhodně doporučuji vydat se i do jiných koutů než jen do Paříže a nejznámějších zámků na Loiře . I v místech, která nejsou tak turisticky známá, se nachází velké množství zajímavostí a úžasných zážitků. A hlavně, místní jsou mnohem příjemnější a otevřenější. Ne, že by si Vás Francouzi hned brali domů na nocleh, ale pozvání na aperitiv není žádnou výjimkou.

Nutno ovšem říct, že s angličtinou moc nepochodíte. Anglicky se domluvíte v Paříži a Lyonu, ale jinde už to bude těžší. Takže doporučuji Francouzům podlézat a mluvit sice špatně, ale francouzsky. Snesou Vám pak modré z nebe.

Jakou oblast si ve Francii vybrat?

  • Paříž - Kouzelná, frivolní, svůdná, za mlhy nad řekou dokonce tajuplná - tyto i jiné příměry jsme zvyklí slýchat ve spojení s Paříží. Ač neleží v samém středu Francie, jejím centrem je po všech stránkách. Po staletí byla dokonce kulturní metropolí celé Evropy. Nejprve udávala tón v architektuře a módě, nějaký čas i ve vědě a nakonec zcela jednoznačně v umění. Šťastné spojení prastaré západní kultury s takřka jižanskou atmosférou má na svědomí onu těžko definovatelnou, ale velice dobře „snesitelnou lehkost bytí“, která v Paříži vládne. Žádné jiné město na světě nebylo tolik milováno a oslavováno jako Paříž. Najdete zde katedrálu Notre Dame, Chartres, Versailles – přepychový zámek „krále slunce“ Ludvíka XIV a pro milovníky umění Louvre. Dominantou je bezpochyby Eiffelova věž a také Champs Elyssés, zakončená monumentálním vítězným obloukem.

  • Azurové pobřeží - Francouzská riviéra nebo-li přesněji Azurové pobřeží (Nice, Monako, St.Tropez, Cannes) přitahuje a láká již přes sto let návštěvníky z ciziny. Co letovisko to pojem, který si každý spojuje s luxusními hotely, filmovými hvězdami, drahými obchody a palmovými promenádami. Čekají na Vás oblázkové a písečné pláže a romantické přístavy. Vnitrozemí naopak nabízí vyhlídkové trasy, průsmyky a řadu malebných městeček a vesnic. Azurové pobřeží je nejbohatší zahradou Francie, což mu dodává svérázný charakter. Rozmanitost krajiny ji předurčila k zahradnickému umění a vytvořila tím pestrou mozaiku ze zahrad všech zemí světa.

  • Provence - Je velice malebná a krásná část jižní Francie, která nabízí k obdivování kromě nádherné přírody i historické památky a města. Provence je asi jedna z nejhezčích částí Francie. Provence je mírně zvlněný kraj vinic a olivových hájů, malebných vesniček z kamenných domků a měst s řadou památek z doby římské. K charakteristice Provence to nestačí. Je neskonale pestřejší. Provence, to jsou i vápencové a okrové skály pohoří Lubéron a Les Alpilles, kopce porostlé dubovými či borovými lesy, hluboké kaňony řek nebo slaná jezera a pastviny Camargue. Všem těmto tvářím Provence je však jedno společné - přesně to vystihl Horníček - je to kraj slunce. Slunce tu svítí tak intenzívně, že všechny přírodní krásy i díla lidských rukou doslova září.

  • Údolí Loiry - Nejdelší francouzská řeka Loira hrála mnohokrát významnou roli v dějinách země. V jejím širokém údolí vyrostly pevnosti a zámky, které sloužily panovníkům nejen k obraně před nepřáteli, ale také jako místo odpočinku, bujarých radovánek a milostných pletek. Romantická projížďka po této řece Vás rozhodně láká k návštěvě neméně romantických zámků.

  • Normandie - Normadská krajina je neuvěřitelně rozdílná. 550 km pobřežních cest, které se střídají s písečnými (Calvados) či oblázkovými (Cote d'Albatre) plážemi a skalami příkře spadající do moře; vápencové a žulové roviny, hluboká údolí a hojné bukové lesy. Normandie je též zemí pevností a zámků, jak o tom svědčí Gaillard, který vévodí údolí Seiny u Andelys, nebo zámky d'Or Carrouges, Harcourt, Camp de Bataille atd.

  • Monako - Monacké knížectví (francouzsky: Principauté de Monaco nebo Monaco) - je druhý nejmenší stát na světě. Leží na středomořském pobřeží francouzské riviery - Azurového pobřeží. Je to země s největší hustotou osídlení na světě. Monako je městský stát. Skládá se pouze z jediného města, které je zároveň hlavním. Monako je nezávislým státem a daňovým rájem, který má své osobité kouzlo. Sjíždí se zde smetánka z celého světa, kvůli vyhledávanému bydlení, rušnému nočnímu životu, luxusním hotelům a předraženým restauracím. 

Kdy a jak do Francie cestovat?

Do Francie lze cestovat autem, vlakem, letecky, doba letu z Prahy: cca 2 hodiny.

Evropská část Francie, zvaná též metropolitní Francie je druhým největším státním územím v Evropě. Díky tomu je zde různorodé klima, odvislé zejména od zeměpisné šířky, nadmořské výšky a v neposlední řadě má na její podnebí vliv také vzdálenost od pobřeží. Typicky dělíme Francii na 4 základní klimatické celky. Západní a severní pobřeží ovlivňované oceánským podnebím, jižní pobřeží s rysy středomořského podnebí, centrální část území s typicky kontinentálním podnebím a konečně oblast Alp s vysokohorským klimatem.

Do Francie není nutné žádné očkování.

Platí bezvízový styk.

SVATBA VE FRANcii 

Dle francouzských zákonů není možný civilní svatební obřad, pokud na francouzském území se nezdržujete 60 dnů. Proto jsou možné pouze symbolické svatební obřady.

Nabídku svatebních balíčků zašleme na vyžádání.

 

Paříž

 

OPEN AIR EIFFEL TOWER PARK - svatební obřad pod Eiffelovou věží (pouze od května do září).  

 

PARIS QUAI D'ORSAY - tento kostel nabízí pohled z úchvatných oken z barevného skla a doprovod na varhany.

 

JACHTA 'MAKA' NA ŘECE SEINĚ - s výhledem na Eiffelovu věž. Tato luxusně zařízená jachta nabízí unikátní a exkluzivní příležitost pro milovníky řeky Seiny na svatební obřad a hostinu odehrávající se na palubě. Minimální počet hostů je 30.

 

GOTICKÉ OPATSTVÍ & HOTEL VAUX DE CERNAY - toto gotické opatství z 8. století se nachází v krásném lese 40 minut jízdy od Paříže. Po francouzské revoluci se stalo soukromou residencí rodiny Rothschildů a nyní slouží jako luxusní zámecký hotel, který nabízí mírumilovnou atmosféru opatství spolu s historickým vybavením.

 

ZÁMEK MALMAISON & HOTEL VERSAILLES  - unikátní historické sídlo postavené roku 1805 za císařovny Josefiny se nachází 20 minut jízdy od Paříže a 15 minut od zámku Versailles. Nádherně udržovaný soukromý park a sídlo vystavuje řadu osobních suvenýrů ze života Napoleona a Josefiny a nabízí velice autentickou a aristokratickou atmosféru. Nyní se jedná se o soukromou residenci hraběte Stephana.

 

FONTAINEBLEAU AIGLE NOIR HOTEL & KOSTEL ST. LOUIS  - městečko je obklopeno největším lesem v okolí Paříže. Je známé především překrásným zámkem a nachází se 60 minut jízdy od Paříže (přímé vlakové spojení). Historické sídlo bylo přestavěno na luxusní hotel a kostel pro svatební obřad se nachází v pěší vzdálenosti od hotelu.

 

Normandie

ZÁMEK DE BRÉCOURT & KOSTEL NOTRE DAME - zámek se nachází 60 minut jízdy od Paříže (přímé vlakové spojení) a jedná se o velice stylový a komfortní hotel s možností relaxace ve vířivém bazénku Jacuzzi. Svatební obřad se odehrává v nádherně udržovaném kostele ze 13. století.

 

Údolí Loiry

ZÁMEK BOURDAISIERE BLÍZKO TOURS - zámek se nachází v blízkosti městečka Tours a 80 minut jízdy od Paříže (přímé vlakové spojení), výhodná poloha láká i k návštěvě dalších krásných zámků na Loiře. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem a velký park; každý večer jste zváni k ochutnávce vína a k recepci. Hotel Vás očaruje domácí atmosférou rodinného sídla.

 

KAPLE ZÁMKU D`USSE A ZÁMEK DE MARCAY - tento region je ideálním místem pro návštěvu dalších zámků v údolí Loiry. Zámek se nachází 55 minut jízdy vlakem z Paříže do stanice St. Pierre a po té 40 minut vozem. Jedná se o velmi prestižní a imponující hotel s luxusním zařízením, který se může pochlubit hosty jako president Mitterand či princ Philip. Je známý především fantastickým vinným sklepem a kuchyní, která nezklame ani ty největší gurmány

 

Francouzská riviéra

VILA ROTHSCHILD V ST. JEAN CAP FERRAT (NA POBŘEŽÍ) - Nice je hlavním městem a letištěm pro oblast francouzské riviéry a ideální výchozí bod pro výlety do St.Tropez i Monaka.

 

LE COLLE: OPATSKÝ CHRÁM  - opatství se nachází v samém srdci Francouzské riviéry, mezi St.Paul de Vence a Nice. Tento romantický, intimní hotel je dokonalým prostředím pro svatby. Svatební obřad se odehrává v jeho soukromé kapli, která pochází z 10. století. Kaple exkluzivně slouží pro svatební obřady. Civilní sňatek se koná za přítomnosti velvyslance a v případě církevního sňatku za přítomnosti faráře. V tomto případě je pár povinen předložit osvědčení o uzavření civilního sňatku. Náboženské požehnání má duchovní a morální význam, ale nemá právní účinnost. Páry si mohou svobodně zvolit druh obřadu a mohou si přivést svého oddávajícího. Všichni účastníci svatby  jsou srdečně zváni k přípitku šampaňským, který se koná na nádvoří opatství.

 

VENCE - CHÂTEAU SAINT MARTIN  - Římané postavili z pozůstatků první opevněnou tvrz. V roce 350 n.l. navštívil tuto tvrz Svatý Martin, biskup z Tours, a místo bylo pojmenováno po něm. V roce 1115 předal tvrz hrabě z Provence křižákům vracejícím se z Jeruzaléma. Traduje se, že Svatý Martin Templář si zde před odchodem schoval poklad. Na troskách bývalého sídla rytířů Templářů je nyní statek, který se nachází mezi Cannes a Monakem a leží na celkem 32,5 hektarech krásného parku vonícího levandulí a rozmarýnem. Zrekonstruovaná kaple je blízko statku - hotelu, který nabízí jedinečné prostředí pro intimní a nádherný zážitek z oslavy nezapomenutelného dne Vašeho života.

 

VILLEFRANCHE SUR MER - CHAPELLE SAINT PIERRE  - tato typická rybářská vesnička se nachází na půl cesty mezi Nice a Monakem. Kaple byla postavena již ve 14. století. Francouzský výtvarník Jean Cocteau vymaloval interiér v roce 1957. Jedná se o jednu z nejslavnějších Cocteauových prací a pravděpodobně i jednu z nejhezčích kapliček na azurovém pobřeží. Kaple exkluzivně slouží pro svatební páry a má kapacitu pro 12 sedících a 50 stojících hostů. Pro hosty není povoleno fotit uvnitř kaple. Jen protestantské sňatky (pár povinen předložit osvědčení o uzavření civilního sňatku).

 

GRAND HÔTEL DU CAP FERRAT - ZAHRADA - soukromé zahrady hotelu Grand Hotel du Cap Ferrat jsou obklopené velkým množstvím středomořských rostlin a květin. Nádherný výhled na moře a intimní, klidné prostředí nabízí jedinečnou příležitost pro uspořádání svatebních oslav.

 

VILLA KÉRYLOS - sníte o svatbě přímo u moře? Kérylos je vaším rájem! Kérylos znamená "Sea Swallow", což je překládáno jako „mořská vlaštovka“. Byl postavený mezi lety 1902 a 1908 podle Theodora Reinacha. Je jedinečnou ukázkou secesního období. Interiéry vily jsou zaplněny nábytkem, freskami, sochami a bronzovými předměty, které vzbuzují krásnou řeckou atmosféru. Kérylos je výjimečné místo pro oslavu nejkrásnějšího dne Vašeho života: svatebního obřadu.

Vila je přístupná pro veřejnost v průběhu svatebního obřadu, pokud si vyberete základní balíček. Svatební obřad se koná v zahradách. Hostina s 20 a více hosty se přesouvá na večer a vila Kérylos je pak čistě pro soukromé využití svatebčanů.

 

CHÂTEAU DE LA NAPOULE - CANNES - hrad byl postaven ve 4.století a byl kompletně zrekonstruován ve 13.století. Leží přímo u moře, nedaleko Cannes (7km). S hradem spolupracuje i „Nadace Clews“, která zde každoročně vítá současné umělce.

Základní balíček je vytvořen pro intimní svatby, které hostí maximálně 20 návštěvníků. V případě větší svatební hostiny lze zařídit soukromé využití hradu.

 

CHÂTEAU DE LA CHÈVRE D'OR - hotel se nachází na středověkém hradě u městečka Eze. Zdejší hotel má ve světě velice dobré jméno. Soukromé zahrady s ohromujícím výhledem na pobřeží nabízí báječné prostředí pro svatební obřady. Tento obřad je k dispozici pro páry, kteří pobývají v hotelu.

 

Provence

KOSTEL LES CARMÉLITES - kostel Les Carmélites je velkolepou kulisou pro svatbu v Provence. Protože je v soukromém vlastnictví, jsou zde povoleny i necírkevní sňatky. Tento kouzelný provensálský hotel byl vybudován Karmelitkami mezi lety 1634 a 1661. Tento důležitý objekt byl přebudován na luxusní hotel v roce 1929 a je veden jako historická památka. Kostel si zachoval původní oltář i dekorace a je krásným příkladem barokního stylu 17.století. Snoubenci pocítí kouzlo města Arbes a užijí si výlet do historie, umění a radosti ze života v Provence – jednoho z nejtypičtějších a nejhezčích regionů Fracie. V případě církevního sňatku je pár povinen předložit osvědčení o uzavření civilního sňatku.

 

CHÂTEAU DES BAUX - je opevněný hrad postavený v 10.století a ležící v Les Baux de Provence v Jižní Francii. Les Baux se proslavily známými potulnými zpěváky a trubadúry, kteří zpívali o lásce pannám v domě Les Baux. V současnosti můžete v hradu vidět repliky velkých válečných strojů ve skutečné velikosti. Můžete prozkoumat ukázky obrovských katapultů a podívat se na předvedení jejich střelby (od dubna do září).

 

CHÂTEAU DIOR - nejstarší část tohoto hradu byla postavena již v 15.století. Slavný módní návrhář Christian Dior ho zrekonstruoval v 50.letech a hrad se stal jeho oblíbenou rezidencí. Nevěsty si tedy mohou užít romantické i kreativní atmosféry, protože Diorův duch je zde přítomen v každém detailu. Hrad je perfektním prostředím pro uspořádání elegantní, důvěrné a romantické svatby. Jeho kaple byla nedávno opravena (jen protestantské sňatky).

 

Monako

HOTEL HERMITAGE

 

HOTEL MONTE - CARLO BAY

 

HOTEL DE PARIS

 

HOTEL BEACH PLAZA

  Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod