Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba v Indii - svatba v zahraničí

Svatba v Indii - svatba v zahraničí

SVATBA INDIE

Svatba nebo svatební cesta v Indii. Řekněte si své "ANO" v Indii!

Indie - pohled na Indii jako na stát je zvláště při prvním seznámení těžko uchopitelný a vstřebatelný. Indie totiž působí spíše jako kontinent než stát. Jméno Indie vyvolává představy mystiky a maharádžů, tygrů a slonů, Gándhího i někdejší koruny Britské říše. Člověk, který čte noviny, se dozvídá, že Indie má také atomovou bombu a že má problémy s Pákistánem, který ji má také. Indie je země nekonečně rozmanitá a nabízí překvapivý rozsah barev, vůní, stylů, zvyků, jazyků, architektury a přírodních zajímavostí. Milovník historie nalezne legendami opředené paláce, chrámy a pevnosti. Zájemce o kulturní tradice zde objeví atraktivní hudební, taneční a různá folklorní představení konající se prakticky každý den v roce. Aktivní turista si může vybrat mezi raftingem, plachtěním, trekingem a pouštním safari. V zimě tu může i lyžovat jako doma. Možnosti jsou obrovské, od pláží po svatá města, horská střediska a džungle.

Co v Indii vidět?

 • Dillí je hlavní město Indie, třetí největší indické město a jedno z průmyslových center země. Staré Dillí bylo hlavním městem Muslimské Indie mezi 17. a 19.stoletím. Ve Starém Dillí je možné vidět mnoho mešit, památníků a pevností z té doby. Nové Dillí bylo vybudováno Brity, jako správní centrum Britské Indie a prohlášeno hlavním městem roku 1931.

 • Mešita Jama je posledním architektonickým výstřelkem šáha Jahana. Byla budována mezi lety 1644-1658. Má tři velké brány, čtyři rohové věže a dva čtyřicetimetrové minarety postavené z kombinace červeného pískovce a bílého mramoru. Je to největší mešita, kterou Indie má, a která může ve svém vnitřním prostoru pojmout 25 000 lidí.

 • Varanasí - stejně jako je snem každého muslima podniknout pouť do Mekky, tak i každý hinduista touží po návštěvě Varanasí a koupeli v Ganze, která má dle hinduistické víry moc osvobozovat od hříchů, očisťovat a léčit. Na schodech (ghátech) podél řeky se denně konají obřady staré stovky let. Ghátů je celkem 21. Někde slouží k praní prádla či ke koupeli, jinde ke spalování zesnulých. Pro hinduisty smrt nepředstavuje konec, nýbrž začátek nového života.

 • Manali je horské městečko na severu Indie, které se nachází ve výšce 2050 m n. m..

 • Ladákh je odlehlý a nedostupný region Ladákh se nachází vysoko nad mořem v obklopení pohořími Karákoram a Himálaje a jeho území je protkáváno drsnými hřbety hor a nedostupných vrcholů. Tento region na území Indie je mimo dosah monzunů, proto zde málo sněží a dokonce zde skoro vůbec neprší. Obyvatelé musejí velmi usilovně obdělávat půdu , aby se vůbec dočkali nějaké úrody. Země je osm měsíců v roce zmrzlá a po zbylé čtyři měsíce ji spaluje nemilosrdné slunce. Ladákh či La-Dags , " země vysokohorských průsmyků", bývá někdy označován jako "Malý Tibet" a je jednou z posledních enkláv mahájánového buddhismu, který je v této oblasti Indie skoro tisíc let nejrozšířenějším náboženstvím.

 • Léh se stal hlavním městem tohoto regionu Indie až v sedmnáctém století, kdy sem Sengge Namgjal přesunul svůj dvůr ze Šeje. Chtěl se přiblížit k průsmyku Khardung La, kudy vede přístupová cesta do Číny. Tento přesun se vyplatil. O generaci později město vykvetlo v nejrušnější středisko na Hedvábné stezce. Léh prosperoval především díky muslimským obchodníkům, jejichž potomci dodnes obývají starou čtvrť. Tato éra skončila v padesátých letech s uzavřením hranice s Čínou. Nejradikálnější změny tato oblast zažívá od roku 1974, kdy indická vláda povolila přístup cizím návštěvníkům do Indie. Mezi pozoruhodnosti ve městě patří palác a klášter Namgjal tsemo gompa, posazený mezi provazci modlitebních praporků vysoko nad úzkými prašnými uličkami staré čtvrti.

 • Zanskar - další naprostá rarita a pyšní se jí právě Indie. Kolem dokola horami obklopený Zanskar, doslovně "Země z bílé mědi", zůstává jedním z nejzajímavějších a nejodlehlejších koutů Ladákhu, kam se dá ještě dostat po silnici. Jádro celé oblasti tvoří soubor ledovcových údolí v tvaru písmene ypsilon, jež lemují pohoří Zanskaru a Velké Himaláje a z nichž vodu odvádí tři hlavní řeky. Řeka Stod (nebo Doda) vyvěrá u Pensi La a teče východně na trojhelníkovitou planinu v Padumu, kde sídlí místní úřady a kde se spojuje s Tsarapem (nebo Lingitem), aby společně utvořily řeku Zanskar. Tato divoká pěnící se modravá bystřina si razí cestu horskými průrvami a valí se na severovýchod, kde se pojí v Nimmu s Indem. Zanskar, který leží na závětrné straně himalájského předělu, si užije mnohem více sněhu než centrální Ladákh. Chystáte-li se na cestu do Indie, byla by škoda si tyhle krásné scenérie nechat ujít.

 • Trekking v Ladákhu a Zanskaru - opravdová perla Indie. Starodávné stezky, které křižovaly Ladákhem a Zanskarem, představují dnes jedny z nejzajímavějších vysokohorských turistických tras v Himaláji. Spojují odlehlé buddhistické osady a kláštery, které jsou v zimě odstřižené od okolního světa za vysokými průsmyky, na jejich skalnatých vršcích se třepotají buddhistické modlitební praporky a jež jsou téměř všechny dlouhé, těžké a vysoké, ale nepříliš ostré.

 • Radžastán patří mezi nejdůležitější místa západní Indie. Barevný Radžastán protkaný stezkami obchodních velbloudích karavan a domy bohatých maharadžů. Když se řekne Radžastán každému z nás se vybaví Růžové město Jaipur, modré město Jodhpur, pohádkový Jaisalmer. Exotická koření, bazary, velbloudi i tancující kobry. Místa s nádechem života pouště i přepychu bohatství i taková dokáže být Indie.

 • Jaipur je hlavní město Radžastánu, růžové město - Maharaja Ram Singh nechal celé město nabarvit na růžovo kvůli návštěvě Prince of Wales (později král Edward VII), kde stále žije Maharaja. Nejznámější Maharaja Jai Singh II zde postavil nádherný palác, observatoř... Zastávka zde patří mezi nejvyhledávanější během poznávacích okruhů do destinace jakou je Indie.

 • Jaisalmer je pouštní město, jedno z nejzápadnějších měst v pohádkové zemi jakou je Indie, nazývané Golden City, kvůli typické barvě zdí. Strategické místo, kde dříve vedly karavany z Evropy do Indie.

 • Agra je město na břehu řeky Jamuny v severní částí indického státu Uttarpradéš. První zmínku o existenci města můžeme naleznout již v eposu Mahábhárata, kde mělo město pojmenování Agrevana. Město si navzdory stoletím uchovalo svoji jedinečnou krásu a i něco z ducha někdejšího hlavního města Mughalské říše. Důkazem velké historické hodnoty jsou rovnou tři památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Největší turistické lákadlo dnešní doby při návštěvě státu Indie je bezesporu Tádž Mahal.

 • Fatehpur Sikrí je indické městečko ve státě Uttarpradéš. Postavit jej nechal tehdejší panovník Mughalské říše Akbar Veliký, jenž z něj toužil udělat místo, ze kterého by vládnul své říši. Architektonické památky nacházející se na území Fatehpur Sikrí jsou dnes unikátním dokladem mughalské architektury. Pro svoji historickou hodnotu bylo město v roce 1986 zapsáno na seznam památek UNESCO. Místo patří mezi hlavní lákadla při výletu do destinace jakou je Indie.

Kdy a jak do Indie cestovat?

Do Indie lze cestovat letecky, doba letu z Prahy je cca 10 hodin.

Jelikož je Indie obrovská země, klimatické podmínky se v různých oblastech liší. Na severu v Himalájích je klima vysokohorské a v západní části Indie suché pouštní. Na většině zbylého území je potom tropické klima. Celkově bychom si mohli podnebí rozdělit do tří skupin, a to období horka, vlhka a zimy. Horké období trvá v Indii od března do června a je velmi horké, suché a prašné, teploty stoupají nad 40°C. Vlhké období nastává v červnu a trvá do září, v jižní části poloostrova i déle. Přichází monzuny, které v červenci pokryjí celé území Indie. Tyto monzuny se projevují prudkými a vydatnými dešti a snížením teplot. Neprší sice trvale, ale každý den s přestávkami. Hlavní z monzunů přichází od jihozápadu. V září do země přichází severovýchodní monzun a s ním i sušší a klidnější podzim. Chladné období nastává od října do března. Teploty jsou velmi příjemné a vzduch je čistý a osvěžující. Zimy jsou v Indii mírné a celkem teplé, v severních horských oblastech může teplota klesnou i pod 0°C a padá sníh. Nejteplejším měsícem v roce bývá květen, teplota se může vyšplhat i ke 48°C.

Občané ČR i SR potřebují ke vstupu do Indie vstupní vízum, které lze zařídit v Praze prostřednictvím CK za poplatek 1.800,- Kč. Je nutné 2x foto pasového formátu a originál pasu, jež musí platit min. 6 měsíců po plánovaném návratu z Indie. Vyřízení trvá 7 – 14 dní.

Povinná očkování do Indie nejsou žádná. Doporučujeme však očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu.

Časový posun proti České republice je +4.5 hod.

SVATBA V INDII

Nabídku svatebních balíčků  zašleme na vyžádání.

 

DOVOLENÁ NA MÍRU

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod