Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba Bologna v Itálii - svatba v zahraničí

Svatba Bologna v Itálii - svatba v zahraničí

Svatba ITÁLIE - Bologna

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Itálii. Řekněte si své "ANO" v Bologni!

Bologna je hlavní a největší město regionu Emilia-Romagna, leží přibližně uprostřed tohoto kraje a tvoří jeho přirozené centrum. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, bude pro vás Bologna pravděpodobně nejlepší výchozí bod. Hlavní cesty směřující na jih do Florencie a Říma totiž Bolognou procházejí, a navíc je také důležitým železničním uzlem.

Město založili již staří Etruskové, v římských dobách se z něho stala kolonie Říma a důležité centrum obchodu. Od středověku je považovaná i za místo vzdělanosti, neboť zde byla založena nejstarší univerzita (roku 1088). Na univerzitě studovali ti nejslavnější vzdělanci, např.: Dante Alighieri, Petrarca, Erasmus Rotterdamský, Koperník či Thomas Becket. Svého vrcholu dosáhla Bologna ve 14. a 16. století. Velkorysost a prosperitu města postaveného převážně z cihel můžete pocítit i dnes.

V samém středu města naleznete hlavní náměstí Piazza Magiore, významový střed města a perfektní ukázku italské kultury náměstí: kavárny, bary, lavičky a kašny se sochami, nad tím vším potom vznešené paláce a průčelí kostelů. Životu na takovém náměstí nelze odolat. Uprostřed náměstí stojí velký palác Palazzo di Re Enzo, který náměstí půlí na dvě části.

Basilica San Petronio - jedné této polovině dominuje největší městský kostel a jeden z největších křesťanských chrámů vůbec! A to i přesto, že je vlastně nedokončený. Basilika di San Petronio je chrám městského patrona, z venku upoutá nejen svou velikostí, ale také tím, že nemá dodělané průčelí. Spodní část je obložena krásným barevným mramorem a ukazuje, jak měl celý kostel podle plánů vypadat, horní část obložená není, a proto se dodnes ukazuje ve své cihlové nahotě. Pokud vstoupíte dovnitř, ocitnete se v obrovské vysoké lodi, ve které je množství uměleckých děl, ztrácejících se však v obrovitém prostoru.

Svatební obřady se konají v Palazzo d´accursio v Sala Rossa.

 

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod