Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Sardinii v Itálii - svatba v zahraničí

Svatba na Sardinii v Itálii - svatba v zahraničí

Svatba ITÁLIE - sardinie

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Itálii. Řekněte si své "ANO" na Sardinii!

Ostrov Sardinie, italsky Sardegna a sardsky Sardigna, je autonomním regionem Italské republiky, který má speciální statut, jenž byl Sardinii udělen Ústavou z roku 1948 a zaručuje jí široké pole politické a administrativní samostatnosti. Název "Sardegna" má původ v pojmenování jejich odvěkých obyvatel Sardů, ale v antice dali Řekové ostrovu jméno Hyknusa nebo Icnussa, zatímco Latini ho nazývali Sandalion. To proto, že tvar Sardinie jim připomínal lidskou šlépěj. Vlajku Sardů poznáte podle čtyř černých hlav Maurů v bílých polích oddělených červeným křížem.

Se svou rozlohou 24.090 km2 je druhým největším ostrovem nejen Itálie, ale i celého Středozemního moře, a řadí se tak za Sicílii, která je o 1.620 km2 větší. Je vzdálená téměř stejně jak od italské pevniny, od které ji dělí 180 km široký pás Tyrhénského moře, tak od afrického Tuniska, ležícího 210 km za průlivem Canale di Sardegna. Nejblíže má ovšem Sardinie k Francii, jelikož Bonifacio, nejjižnější město francouzského ostrova Korsika, se nachází pouhých 15 km od sardských břehů. Sardinie má protáhlý tvar, je 267 km dlouhá a 120 km široká.

Sardinie je ze čtyř pětin hornatá či kopcovitá, nejvyšší horu Punta La Marmora (1.834 m) najdete v srdci ostrova v pohoří Gennargentu. Převažují zde horniny žula a rula, vápenec, čedič, pískovec a krystalická břidlice. Necelých 20% povrchu připadá na nížiny, největší z nich Campidano se rozprostírá na jihu. Řeky mají spíše charakter bystřin a nejdůležitější z nich jsou přehrazeny vodními nádržemi, které vytvářejí rozlehlé sladkovodní plochy sloužící k zavlažování, jako zdroj pitné vody a rovněž na nich byly vybudovány vodní elektrárny. Největší sardská, ale i italská přehlada Omodeo leží ve středu ostrova, po ní následuje Flumendosa, Coghinas, Posada a mnohé další. Zajímavostí je nejrozsáhlejší evropská poušť, jež se nalézá u města Oristano na poloostrově Sinis.

Délka pobřeží celkově dosahuje 2.400 km, většinou se jedná o útesy se zálivy, největší z nich jsou: na severu záliv Golfo dell´Asinara, na východě Golfo di Orosei, na jihu Golfo di Cagliari a na západě Golfo di Oristano. Sardinie je obklopena množstvím ostrovů a ostrůvků, z nichž mnohé byly uznány za národní parky: nejvýznamnější jsou Asinara na severozápadě, San Pietro s Sant´Antioco na jihu. Tavolara a souostroví Arcipelago della Maddalena na severovýchodě. Sardinie je nejobdivovanější pro své moře, které je až neskutečně průzračné, hrající celou škálou modré až zelené barvy. Z tohoto důvodu se toto pobřeží nazývá Smaragdové a Sardinii se říká "Karibik Středomoří".

Pro většinu ostrova je typické středozemní klima vyjma některých oblastí ve vnitrozemí, kde je podnebí poněkud drsnější. Většina obyvatel žije při pobřeží, jehož klima je charakterizované mírnou zimou a horkým suchým létem s 300 slunečnými dny v roce. Nízka vlhkost vzduchu, absence dusna a větrnost činí i teploty mezi 35 a 40°C příjemnými.

SVATBA NA SARDINII

Sardinie je perfektním místem pro Vaši svatbu i líbánky. Tento krásný a romantický ostrov Vám učaruje svou dechberoucí scenérií, modrým mořem zlehka se vpíjejícím do bílých pláží, pulzujícími městy nabízejícími kulturu, historii a gastronomické delikatesy. Největším městem Sardinie je trajektový přístav Cagliary uzavřený středověkými městskými zdmi. Lákadly města jsou archeologické muzeum, katedrála a římský amfiteátr.

Svatební obřady jsou možné na radnicích nebo na místech určených státem, ne na plážích. Pokud byste chtěli svatbu na pláži nebo na jiném místě, tak bychom udělali rychlý obřad na radnici a následně na to symbolický obřad na pláži.

 

CIVILNÍ svatební obřad

cena od viz. místa

Objednat

  • civilní svatební obřad
  • asistence s úředními dokumenty
  • svatební koordinátor v anglickém jazyce v den obřadu na 1 hodinu
  • svědkové k obřadu
  • asistence s individuálními službami
  • svatební květina pro nevěstu a klopa pro ženicha
  • poplatky za vydání oddacího listu
  • zajištění a zaslání oddacího listu vč. apostily

ALGHERO

Nejstarší částí Sardinie je rybářský přístav Alghero na severozápadě. Vnitrozemí ostrova stojí také za prozkoumání – lesy, hory, kopce jsou protkány tradičními vesnicemi, kde můžete být svědky jedné z mnoha místních oslav a festivalů. Sardinie je krásný, nezničený a přívětivý ostrov a velmi romantické místo pro italskou svatbu. Civilní obřady se konají na místní radnici Palazzo Civico od úterý do neděle. Palazzo Civico - palác z 19 století v historickém v neoklasicistikém style v centru Alghera, v těsné blízkosti teras s panoramatickým výhledme na moře. Katolické obřady v Alghero jsou prováděny v katedrále Santa Maria v centru města.

 

 

BOSA

Cca 35 km od Alghera, podél západního pobřeží, je nádherné středověké město Bosa. Považováno za jeden z sardinských drahokamů, na březích řeky Temo, obklopeno kopci a s výhledem na impozantní hrad, který byl vybudovaný bohatou rodinou v roce 1122. Civilní svatební obřady se konají v obřadní síni v malebném centru města s výhledem na středověký hrad a na staré strážní věže s výhledem na moře. Katolické obřady mohou být na různých místech dle výběru kostela.

CASTELSARDO

Pevnost u moře a okouzlujícíme panoramatickými výhledy. Castelsardo je jedno z nejkrásnějších středověkých vesnic Itálie. Perfektní volba pro romantickou svatbu. Civilní svatební obřady se konají v sálech středověkého hradu Doria´s ze 12. století. Katolické obřady v nádherné katedrále St. Antonio Abate nebo v menším kostelícku Santa Maria delle Grazie. 

STINTINO

Okouzlující stará rybářšká vesnice Stintino, ne severozápadním cípu Sardínie je příjmené odpočinkové místo. Nachází se na začátku přírodní rezervace Asinara, u 2 přístavů Porto Nuovo a Porto Vecchio. Hlavním lákladlem je pláž La Pelose s věží na moři. Je to nejznámější a bezpochyby jedna z nejkrásnějších pláží v Itálii a na světě. Tyrkysová voda, jemný bílý písek. Civilní svatební obřady se konají na radnici v centru vesničky Stintino.

LA MADDALENA ARCHIPELAGO

La Maddalena je sardinské souostroví známé a slavné po celém světě pro svou krásu. Souostroví La Maddalena, se skládá z 60 ostrovů a ostrůvků roztroušených v moři severovýchodní části Sardini. Na ostrov se dostanete za 20 minut jízdy trajektem z Palau. Park se rozkládá na ploše 50 ha a zahrnuje pobřeží o délce 180 km. Mezi nejvýznamnější ostrovy, kromě ostrova La Maddalena, který je jako jediný trvale osídlen již od založení města v roce 1770, patří ostrov Caprera, dosažitelný přes most Passo della Moneta, dále Bedelli, Razzoli a Santa Maria na severu, Spargi pak na jihu. Na ostrově Sant Stefano, byly nalezeny stopy neolitu (2500-2000 př.n.l.) o různých velikostech a z dávné geologické formace. Navštívit ostrovy je možné díky častým krátkým plavbám během celého roku. Každopádně, z města La Maddalena, ohraničeného vysokými hradbami, lze obdivovat celé souostroví. Civilní svatební obřady jsou prováděny na radnici - palác z 19. století palác v neoklasicistním stylu se nachází v malebném náměstí v samém srdci historického centra. Katolické obřad se konají v hlavním kostele Santa Maria Maddalena v centru města..

THE EMERALD COAST /smaragdové pobřeží/

Severovýchodní pobřeží Sardinie se nazývá Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) - je dlouhé 20 km. Je to jedna z nejvíce exkluzivních prázdninový destinací na světě. Pokud jste opravdu milovníci luxusu, je to ideální cíl. Svatební místa na smaragdovém pobřeží - Olbia, Santa Teresa Di Gallura, Arzachena, San Teodoro, Golfo Aranci, Palau, La Maddalena Archipelado. Katolické obřady se mohou uskutečnit v kostelích. 

PALAU

Palau, město na severovýchodním pobřeží Sardinie s výhledem na národní park souostroví La Maddalena, je rozhodně jedním z nejvíce atraktivních přímořských měst ležících na slavném Smaragdovém pobřeží. Je to rušné město s obchody, trhy, restauracemi a loděmi. Po cestě spojující Palau s lokalitou Capo d´Orso se nachází pláž Cala Capra s výhledem na záliv Saline, jehož vody hrají odstíny od modré po zelenou, s nimiž neuvěřitelně kontrastuje jemňoučký bílý písek. Pláž Porto Pollo ve vzdálenosti necelých 8 km je cílem surfařů a jachtařů pro nepolevující stálý vítr. Moře zde má tyrkysovou barvu a jemný písek září bělobou. Civilní svatební obřady mohou být na radnici nebo v historické budově na začátku přístavu. Katolické obřady jsou prováděny v různých kostelících nebo v malé kapli Porto Rafael.

CANNIGIONE

Cannigione se nachází na západním pobřeží zálivu Arzachena. Doposud tento přístav si zachovává ráz rybářské vesnice, kterou byla, než začal zde cestovní ruch. Jsou zde místní trhy, butiky s celoročním provozem, sardinské řemeslné obchody, hotely, restaurace, přístav s plachetnicemi, motorovými a malými čluny. Civilní svatební obřady se nemohou uskutečnit v Cannigione, ale na nejbližších radnicích Palau, Arzachena, Olbia. Katolické obřady v hlavním kostele v centru města.

SAN TEODORO

San Teodoro je perla středomoří na Smaragdovém pobřeží. Má velkou prestiž mezi hlavními turistickými oblastmi na Sardinii pro své velké, malébné a barevné zátoky a plážemi, která patří mezi nejkrásnější na svtě. Hlavními plážemi jsou Cala d´Ambra, La Cinta, Punta Aldia, Lu Impostu, Brandinchi, Cala Girgolu. La Cinta se 3 km je nejdelší pláží na Sardínii a také nejoblíbější. Zátoka je rájem pro milovníky sportu a také pro pozorovatele ptáků. Civilní svatební obřady se konají na radnici v San TeodoroCena za svatební balíček San Teodoro od 1660 EUR.

CAGLIARI

Cagliari - město slunce na jižním pobřeží. Místo s nádhernými starověkými stavbami a středověkými zříceninami, rušný přístav, krásné pláže, živá atmosféra. Cagliari vás přivítá svými barvami slunce, které svítí po většinu roku. Civilní obřady v Cagliari jsou prováděny v majestátní Palazzo Civico, bílé budově z 19. století, jedinečné svého druhu v Itálii. Civilní svatební obřady se konají v obřadní síni s nádhernými exempláři dekorací a nábytku a obří malbou představující typickou sardinskou svatbu. Katolické obřady v Cagliari se konají v kostelích v centru města. Protestantské obřady se konají v moderním kostele nacházející se v centru města nebo na soukromém pozemku.

VILLASIMIUS

Villasimius se nachází na jihovýchodním cípu Sardinie a patří k patří k nejvyhledávanějším oblastem Sardinie. Leží zhruba 50 km na východ od hlavního města Cagliari. Je vyhlášena především nádhernými bílými písečnými plážemi (pláž Riso, Cala Caterina, Cala Pira) a pohádkově, do tyrkysových barev zbarveným mořem. V přístavním městečku Villasimius jsou obchody, restaurace a zázemí služeb. Civilní svatební obřady ve Villasimius jsou prováděny na radnici, na majáku na malém ostrově, ve středověké pevnosti s výhledem na moře nebo v historickém domě. Katolické obřady se konají v hlavním kostele.

PULA - CHIA

Bílé duny a dlouhé pláže. Pula je jedním z nejkrásnějších míst na jihozápadním pobřeží. Krásné pláže s bílým pískem a borovicové háje, zátoky s průzračným mořem. Klima v této oblasti zaručuje mírné teploty po celý rok. Kousek od Puly je Nora, velký římský amfiteátr, který leží přímo u moře a je používán pro letní hudební festivaly Proslulé Chia duny a pláže jsou vzdálené jen pár kilometrů. Civilní svatební obřady v Pule se konají na radnici. Katolické obřady se konají v malém kostele na začátku Puly u moře v Pule ve staré budově s dřevěnou střechou, pařící patronovi ostrova.

SANT'ANTIOCO & CALASETTA

Ostrov na ostrově. Ostrov Sant'Antioco, který se nachází v jihozápadní části Sardinie, nabízí svým návštěvníkům velkolepé moře, vřelou sardinskou pohostinnost a typické speciality z místních mořských plodů. Historie sahá tisíce let zpět. Mezi prvními,byli Féničané, následované Římany. Sant'Antioco je hlavním městem ostrova. Je to typicky rybářská vesnice s úzkými uličkami, nízkými domky a červenými střechami.  Calasetta je na samotě a noří se do typických bílých a modrých barev s vůní křišťálově průzračného Středozemního moře. Tento svatební cíl si nesmíte nechat ujít! Civilní svatební obřady v Sant'Antioco mohou konat na pláži, na radnici nebo v zahradě archeologického muzea. Civilní svatební obřady v Calasetty se konají na radnici v centru města nebo ve strážní věži z 18 stolení s výhledem na moře.

COSTA REI

Přímořské letovisko Costa Rei, na jihovýchodě Sardinie, se může pochlubit 8 km krásnými zlatými písečnými plážemi a průzračně modrým mořem, které byly nedávno oceněny mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě. Ale krása Costa Rei je také v integraci střediska s okolní přírodou a krajinou. Kamkoli se podíváte resorty jsou ponořeny do bujné středomořské vegetace. Konkrétní krása Costa Rei je doplněna o přítomnost živého centra s jakýmkoliv druhem zábavy v době letních večerů. To je ideálním místem pro nádherné a pohodové plážové svatby. Civilní svatební obřady Costa Rei jsou prováděny na radnici Castiadas. Katolické obřady v Costa Rei se konají v kostelích nebo na pláži.

ARZACHENA

Region Gallura je situován na severovýchodě Sardinie blízko ostrova La Magdalena. Do Arzacheny se dostanete hlavní cestou na ostrově z přístavů Olbia a Palau. Jeho území zahrnuje i 80 km pobřeží a nabízí impozantní výhledy. Na konci 50.let se skupina mezinárodních investorů rozhodla zde zakoupit 3000 hektarů půdy. Následkem toho se Arzachena stala jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších turistických destinací dneška. Civilní svatební obřady se konají na radnici radnici v Arzacheně.

 

 

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod