Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba v Karibiku - svatba v zahraničí

Svatba v Karibiku - svatba v zahraničí

svatba Karibik

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Karibiku. Řekněte si své "ANO" v Karibiku!

 

Karibské ostrovy jsou podmanivou směsicí kokosových palem a bílých písčitých pláží, pulsujících měst i poklidných zátok a nabízejí nekonečnou řadu možností úniku do tropického ráje. Všechny ostrovy se nachází v tropickém pásu severní polokoule a oddělují Karibské moře a Mexický záliv od Atlantského oceánu.

Západní Indie – to je jméno, které Karibiku připadlo už za Kolumba a dokonce on sám zřejmě nikdy nezjistil, že neobjevil novou cestu do Indie, ale zcela nový kontinent. Poprvé spatřil zemi na obzoru právě tady, v modravých vodách zalitých karibským sluncem. A když doplul k bělostným břehům Dominikánské republiky, prohlásil, že na světě není krásnějšího místa. Miliony lidí mu dávají za pravdu dodnes. Nejen Dominikána, ale celá oblast Střední Ameriky kolem Karibského moře je nádherným rájem s přírodou tak skvostnou a pro Evropana jinou, že pobyt tady se stane pro každého srdcovou záležitostí. I vy můžete být jedním z nich – do Karibiku se každoročně vydává mnoho cestovatelů právě po moři, protože množství malebných ostrůvků si nejvíc užijete stejně jako Kolumbus – při plavbě. Příznačný karibský klid a pohoda, pomalé rytmy reggae, zvuky pralesa a omamná vůně tropických květin, to je Karibik.

Karibikem je označován region v nejjižnější části Severní Ameriky, který zahrnuje Velké a Malé Antily, Bahamy a pobřeží střední a Jižní Ameriky, omývané Karibským mořem.

 

  • Velké Antily: Kuba, Hispaniola (Dominikánská republika a Haiti), Jamajka, Portoriko, Kajmanské ostrovy
  • Malé Antily:
    • Závětrné ostrovy – Antigue, Barbuda, Guadeloupe, Panenské ostrovy, Svatý Matin a Bartoloměj
    • Návětrné ostrovy – Barbados, Grenada, Martinik, Svatá Lucie, Tobago a Trinidad Závětrné Antily – Aruba, Bonaire a Curacao
  • Do Karibiku jsme jako součást svatební nabídky připojili také Mexiko

Kdy a jak do Karibiku cestovat?

Do Karibiku lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: cca 10-12 hodin.

Karibská oblast má teplé, tropické klima s vyrovnanými teplotami po celý rok. Obecně lze říci, že nejteplejší počasí zde panuje od prosince do dubna. Ovšem i v květnu či červnu vás návštěva díky příhodným podmínkám jistě potěší. Kvůli období dešťů, během kterého se mohou vyskytnout i tropické bouře a hurikány, se v období mezi koncem srpna a začátkem listopadu zpravidla nedoporučují cesty do této oblasti.

K cestám na většinu ostrovů v Karibiku nepotřebují občané ČR a SR víza. Tento fakt platí v případě pro cesty za turistickými účely. Obvykle se platí tzv. turistická karta po příletu.

Na karibské ostrovy není povinné žádné očkování. Doporučeny jsou pouze některá očkování (hepatititada typu A na Anguille). Výjimku v tomto směru tvoří vyžadované očkování (do Antigui a Barbadosu) proti žluté zimnici pro turisty, kteří přijíždějí z oblastí infikovaných touto nemocí. Na Barbadosu existuje i riziko možnosti nákazy horečkou dengue, nemocí přenášenou komáry. Nejlepší ochranou je silný repelent. Co se týče zdravotní péče, tak asi nejnižší úroveň z našich destinací má Antigua, nejvyšší Barbados.

Karibské ostrovy leží v časovém pásmu GMT -4. Časový posun oproti ČR je 5 hodin zpět v zimním čase a 6 hodin zpět v čase letním.

 

 

 

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod