Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba v Keni - svatba v zahraničí

Svatba v Keni - svatba v zahraničí

SVATBA Keňa

Svatba nebo svatební cesta v Keni. Řekněte si své "ANO" v Keni!

 

Jen 8 hodin letu od Evropy se rozkládá Keňa - oblíbená turistická země pod rovníkem. Od pouští na severu po nekonečnou savanu na jihu, od bílých pláží Indického oceánu po vysoké hory leží jedna z nejpopulárnějších zemí Afriky. Keňa není jen koupání a lenošení, ale i aktivní dovolená spojená s oblíbeným safari v některém z národních parků. Pobřeží Keni s dlouhými písečnými plážemi, azurovou vodou a palmovými háji je okouzlující.

Keňské pobřeží je od severu k jihu zaplněno turistickými zajímavostmi. Kromě hotelových komplexů jsou tu mořské národní parky, farmy a originální letoviska s možností potápění. Indický oceán je patrně nejpříhodnějším místem pro sportovní rybaření na světě. Hlavním centrem všeho dění je město Mombasa. Na sever i na jih od Mombasy se táhnou písečné pláže, které jsou považovány za nejkrásnější v celé Africe. Právě pláže na jih od Mombasy jsou považovány za jeden z nejkrásnějších pobřežních „celků“. Nejznámější pláže jsou Tiwi nebo Diana. Druhá „část“ pobřeží je definovaná jako území od Mombasy na sever. Tady stojí za navštívení městečka Malindi a Lamu.

Jakou oblast si v Keni vybrat?

  • Mombasa - Mombasa je letoviskem na východě Keni, je vstupní branou do země pro naprostou většinu turistů trávících zde své pobytové zájezdy. Samotné město se pyšní dlouhou historií a rozkládá se převážně na ostrově, který je s pevninou ve své severní části spojen několika mosty. Dominantou města je pevnost Fort Jesus, kterou pro své mocenské plány v Indickém oceánu vybudovali v 16. století Portugalci. Mombasa je jinak typickým africkým městem se směsicí exotických vůní, pouličního shonu, chudinských čtvrtí a pouličního prodeje. Severně i jižně od Mombasy se nachází luxusní hotelové resorty lemující dlouhé pláže s bílým pískem. Nejlepší resorty najdete v letoviscích Diani Beach, Tiwi Beach a Malindi. V každém z těchto resortů se můžete i potápět a obdovivat tak krásy korálových útesů. Severně od Mombasy se také nachází krásná botanická zahrada - Halerův park.

  • Nairobi - Hlavní město Keni tepe životem velkoměsta, kde se střetává moderní západní způsob života s tradičními africkými hodnotami. Nairobi je administrativním centrem země, v jeho srdci se nachází početné výškové budovy, v předměstích se tísní chýše v chudinských čtvrtích. Město tepe životem, je plné pouličních prodavačů a ruchu, přesto dokáže svou atmosférou okouzlit. Nairobi je ideálním výchozím bodem na Vaší dovolené v Keni pro expedice do národních parků na safari. První doušek safari však můžete zažít i na masajském trhu, kde příslušníci tohoto kočovného kmene prodávají své tradiční výrobky.

  • Masai Mara - Přírodní rezervace Masai Mara se rozkládá na travnatém území se zelenými pahorky a akátovými háji, v severním výběžku rozsáhlé rezervace Serengeti, což představuje jednu z nejvíce ohromujících divokých rezervací na světě. Početné zastoupení zde má divoká zvěř všech druhů, ale velkým lákadlem parku Serengeti je migrace ohromných stád pakoně hřivnatého (1,4 milionu) a zebry (400 tisíc). V květnu a červnu při hledání vody stáda putují na sever z oblasti Serengeti v Tanzanii a dorazí do Masai Mara přibližně v půli července. Návrat zpět na jih obvykle začíná v polovině října. Průvodci stád jsou samozřejmě jejich přirozenými nepřáteli, takže migrace přivádí do Masai Mara také veliké smečky lvů a dalších predátorů. I když je období migrace zaručeně tím nejlepším obdobím, kdy divokou rezervaci Masai Mara navštívit, je dobré vědět, že po celý rok zdejší území obývají prakticky všechna zvířata afrických rezervací – usídlilo se zde mnoho různých druhů antilop, levharti, gepardi, žirafy a buvoli. Na březích řek Mara a Talek můžete vidět stáda hrochů a slonů. Ani krokodýli zde nejsou žádnou výjimkou. Okrajová území rezervace patří domorodým Masajům, kteří využívají zdejší travnaté pastviny jako zdroj potravy pro svá početná stáda krav. Návštěva masajské vesnice by měla patřit ke každému safari výletu. Zkrátka pro mnohé návštěvníky Keni znamená pobyt v rezervaci Masai Mara vrcholný nezapomenutelný zážitek.

  • Samburu - Přírodní rezervace leží v horké a vyprahlé nížině na severu země a je proslulá svou dramatickou scenérii, ke které přispívá blízkost hory Mt. Kenya. Je domovem mnoha zvířat, včetně některých endemických druhů. Patří k nim například žirafa mřížkovaná, zebra Grévyho, modronohý pštros somálský nebo antilopa gerenuk, která spásá listí stromů tak, že se staví na zadní končetiny. Samburu je nejlepším místem, kde můžete v Keni pozorovat leopardy.

  • Shimba Hills - Přírodní rezervace  ležící 16 km od Mombasy ve vnitrozemí, poskytuje překrásný výhled na Indický oceán a soužití s exotickou přírodou. Mezi pohořím, prameny řek a vodopády žije nekonečné množství divokých zvířat.

  • Amboseli - jedinečné pobyty na Safari se slony - Národní park - mimořádnost zážitku z pobytu v této divoké rezervaci spočívá především v tom, že setkání s divokou zvěří se odehrávají na pozadí Kilimandžára, nejvyšší hory Afriky (5895 m n.m.), která leží hned za hranicí s Tanzanií. Nejzajímavější oblastí Amboseli jsou mokřiny a pastviny ve středu parku. Zde uvidíte celou „velkou pětku“ africké zvěře - lvy, leopardy, slony, buvoly, nosorožce a dále také gepardy, žirafy, zebry, hrochy, pakoně, antilopy, opice a neuvěřitelné množství ptáků. Tváří v tvář se také setkáte s Masaji, kteří běžně pracují v lodges či jako strážci parku. Masajové jsou velmi přátelští a kontaktní a rádi se s Vámi dají do řeči. Leckdy by nikoho nenapadlo hledat v upovídaném domorodci v tradičním oděvu, který nosí i do „práce“, vysokoškolsky vzdělaného člověka s titulem z britské univerzity v Nairobi. Tato setkání jsou o to autentičtější, že nejde o atrakci připravenou pro návštěvníky, ale o přirozený přátelský rozhovor lidí z odlišných kultur.

  • Tsavo East - Největší a nejstarší keňský národní park Tsavo se rozkládá na ploše téměř 21 000 km2. Park je vyhlášen svými stády slonů, jejichž kůže je zbarvena, stejně jako písek v rezervaci, do červena. Národní park se dělí na dvě oblasti – Tsavo East a Tsavo West. Kromě slonů se zde vyskytuje dalších téměř 50 druhů savců – „velká africká pětka“ (lev, zmiňovaný slon, ohrožený černý nosorožec, levhart, buvol) a další divoká zvěř, jako je skvrnitý gepard či žirafy, zebry, antilopy, krokodýli, hyeny, promyky – nejpočetnější zástupci šelem cibetkovitých a cca 400 druhů ptáků.

  • Ostrov Lamu - Z keňských kulturních památek patří na Seznam UNESCO městečko Lamu, ležící na stejnojmenném ostrově v Indickém oceánu. Dá se na něj dostat od pobřeží na motorovém člunu, avšak doporučuje se spíš využít místní leteckou dopravu. Lamu je ostrovem nejen geograficky, ale i kulturně. Místní společnost žila v minulosti samostatně a dost odděleně. Právě proto odolala modernizaci 20. století. Architektura města, která je výsledkem působení přistěhovalců, přicházejících z Arábie, Indie i Evropy, nadchne nejednoho historika. V Lamu je pevnost a několik muzeí. Sbírky se z velké části věnují původní svahilské kultuře, která má podobu města také z velké části na svědomí. Mnozí se domnívají, že Lamu je jakousi soustavou starobylých ruin, ozdobenou několika rekonstruovanými domy, v nichž se nalézají odborná muzea. Právě naopak. Město žije, tepá a láká davy turistů. Nabízejí zde plavby na plachetnici, zapletení copánků nebo rovnou jointa marihuany. V Keni snad neexistuje místo, kde by se dala atmosféra keňské kultury prožít intenzivněji.

Kdy a jak do Keni cestovat?

Do Keni lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: cca 9 hodin.

Keňa leží v rovníkovém a monzunovém pásmu, díky členitosti povrchu je klima výrazně odlišné v návaznosti na daném území. V pobřežních oblastech panuje obvykle výrazně horké a vlhké klima, vnitrozemí má počasí mírnější (např. v Nairobi dosahují průměrné teploty pouze 19 °C) a na severu je pro změnu velmi sucho. V Keni se střídají prakticky pouze 2 období – období sucha a období dešťů. Období dešťů trvá od dubna do června a pak od října do prosince. Hlavní turistická sezóna je v lednu a únoru, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. V těchto měsících se divoká zvířata v národních parcích houfně shromažďují kolem napajedel a je tak nejpříznivější doba pro jejich pozorování při safari. Od června do října probíhá každoroční masivní migrace pakoňů, kdy tisíce zvířat proudí do rezervace Masai Mara ze Serengeti, největšího národního parku v Tanzánii. Během dlouhých období dešťů (od března do května) je celkově i turismus v Keni daleko klidnější. Voda není tak vzácná a pozorování zvířat v parcích není tak snadné a navíc se ve velkém objeví moskyti, kteří dokáží safari velmi znepříjemnit.

Pro vstup občanů ČR i SR na území Keni jsou potřeba cestovní pas a vstupní vízum. Vstupní vízum lze vyřídit v Praze za poplatek 2.000,- Kč + 1 foto nebo po příletu do Mombasy za poplatek 50,- USD. Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců od výstupu ze země. Očkování pro dovolenou v Keni - doporučená je prevence proti malárii, očkování proti žluté zimnici, tetanus, hepatitida A. Časový posun GMT+3 (vůči ČR +1 letní čas, +2 zimní čas).

SVATBA V Keni

Keňa nabízí kombinaci krásných romantických hotelů a ohromujících scenérií. Svatba v Keni je ideální příležitost spojit romantickou cestu a dobrodružství. Svatební obřad může probíhat neformálně na exotické pláži nebo v buši, ale také formálně např. v hotelu.

Nabídku svatebních balíčků zašleme na vyžádání.

DOVOLENÁ NA MÍRU

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod