Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba v Rakousku - svatba v zahraničí

Svatba v Rakousku - svatba v zahraničí

SVATBA Rakousko

Svatba nebo svatební cesta v Rakousku. Řekněte si své "ANO" v Rakousku!

Rakousko - země v srdci Evropy - Rakouská republika leží ve středu Evropy a vyznačuje se stabilní hospodářskou strukturou a dobrou bezpečnostní situací. Své poloze vděčí již po staletí za příliv četných návštěvníků. Obchodní stezky, které pamatují ještě staré Římany, přivedly do země celé národy ze všech koutů světa. Tyto národy s sebou přinesly své umění a kulturu, a podstatně jimi ovlivnily současné Rakousko.

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Co v Rakousku vidět?

  • Vídeň (Wien) - Vídeň (Wien) je hlavním a největším městem Rakouské republiky, jejím centrem politickým, ekonomickým a také kulturním. Vždy stojí za to, podívat se do Vídně. V Korutanské ulici (Kärtner Strasse), která je cílem mnoha návštěvníků města, je slyšet osm měsíců v roce více italštinu než němčinu. Všude cvakají spouště fotoaparátů japonských turistů. Před muzei, na náměsti Hrdinů (Heldenplatz) a u zámku Belveder (Schloss Belvedere) se hromadí zájezdové autobusy. Nápor návštěvníků před zámkem Schönbrunn téměř ochromuje veškerý provoz. Každý druhý nebo třetí měsíc zahajuje provoz další nový hotel. Vídeň prožívá období mimořádného zájmu turistů, který ji vynesl na špičku co do návštěvnosti evropských měst. Vídeň je středem pozornosti a podle všeho jím ještě po dlouhou dobu zůstane. Od nepaměti je Vídeň obestřena mýty a obtížena klišé: Vídeň, císařské město – nostalgická vzpomínka na starodávnou Evropu; Vídeň – světově proslulé město hudby; Vídeň a valčík (s pomníkem Johanna Strausse v Městském parku jako zkamenělou modlou); Vídeň a chlapecký pěvecký sbor Vídeňští zpěváčci (Sängerknaben); Vídeň a lipicánští bělouši, a také, abychom nezapomněli, Vídeň a vinobraní (Heurige).

  • Zámek Schönbrunn - Schönbrunnský zámek je vedle Stephansdomu a Belvederu hlavní turistickou atrakcí Vídně. V roce 1559 ho od původního majitele koupil Maxmilián II. V roce 1689 jej Turci při obléhání zničili a tak byl podle plánů J. B. Fischera postaven palác, který už měl dnešní podobu. Centrem monarchie se stal Schönbrunn až za vlády Marie Terezie, která se zde s manželem Františkem I. a svými 16. dětmi nastěhovala. V letech 1805 až 1809 tu pobýval Napoleon a v roce 1832 tu na tuberkulózu umírá Herzog von Reichstad, Napoleonů syn. V roce 1830 se tu narodil budoucí císař František Josef I. a v roce 1918 zde v Modrém salonu jeho nástupce Karel I. podepsal abdikační prohlášení. V zámku je více než 1400 místností, pro návštěvníky je jich otevřeno asi jen 50 nejkrásnějších, mezi nimi Velká galerie s freskami od Gregoria Guglielmiho, sál Millionenzimmer, do jehož táflování z růžového dřeva je zasazeno 260 miniatur, Napoleonův pokoj s bruselskými tapiseriemi, čínský kruhový kabinet a spartánsky vybavené obytné a pracovní místnosti Františka Josefa I. Je zde také Wagenburg s jedinečnou sbírkou 60. přepychových kočárů, saní a nosítek. Vedle mnoha pečlivě udržovaných květinových záhonů, živých plotů, růžových zahrad a alejí, černých kašen a pomníků je zde i obrovský skleník s palmami a zoologickou zahradou. Na pahorku za Neptunovou kašnou je památník Glorie, který připomíná vítězství nad Prusy u Kolína. V létě se v loutkovém divadle nebo v římské ruině konají operní představení.

  • Stephansdom - Dóm sv. Štěpána, vídeňská dominanta, je nejvýznamnější gotickou dominantou Rakouska - její počátky sahají až do roku 1147, kdy zde vyrostl první románský kostel. V polovině 13. století jej nahradila nová stavba, z níž se do dnešních dnů zachovala jen brána se dvěma pohanskými věžemi. Dnešní podoba dómu se rodila postupně v několika etapách. V letech 1303-1340 vzniklo trojlodní kněžiště, od roku 1359 vyrůstala chrámová loď s hvězdicovou, síťovou, žebrovou klenbou a 137 vysokou jižní věží. Plánovanou severní věž se však už nepodařilo dokončit a tak byla zastřešena renesanční bání. V ní je zavěšen 21 tunový Pummerin, vůbec největší zvon v Rakousku. V interiéru je soustředěno velké množství jedinečných uměleckých pokladů. K největším patří bohatou figurální výzdobou vyšperkovaná kazatelna z let 1514 až 1515 od Antona Pilgrama, gotický oltář z roku 1447, náhrobek císaře Fridricha III. a náhrobek prince Evžena Savojského z roku 1754. Zajímavá je i návštěva podzemních katakomb, kde jsou uloženy tělesné pozůstatky 15 prvních Habsburků. Pokud vyjdete až na vyhlídkovou rampu jižní věže, naskytne se Vám nádherný výhled na celé město.

  • Zámek Belvedere - Barokní zámek prince Evžena Savojského. Rozlehlý areál se dvěma paláci je nejen mistrovským dílem Johanna Lukace von Hidledebranta, ale i jednou z nejskvostnějších staveb vůbec. Horní Belveder trůní na malém pahorku, úspěšný vojevůdce nebo vítěz nad Turky jej používal k reprezentačním účelům. V bohatě vybavených sálech této mistrovsky členěné budovy dnes své sbírky vystavuje Rakouská galerie. V Dolním Belvederu dnes sídlí Muzeum baroka, a vedle něj Muzeum středověkého umění. Mezi oběma paláci se dnes rozkládá 500 metrů dlouhá terasovitá zahrada, která má po nedávné rekonstrukci opět původní barokní podobu.

  • Štýrsko - Gamlitz - V malebné vrchovině jižně a východně od Štýrského Hradce až k hranici Slovinska kvete blahobyt. Právě zde totiž vedou nejznámější rakouské vinařské stezky (Weinstraßen). Návštěvníci zde narážejí na tradiční zarostlé hospůdky nabízející na jídelním lístku regionální dobroty a ubytování v místním stylu. Poklidná idyla bez zvláštních velkolepostí, atrakcí je zde mírně zvlněná krajina, lahodné víno a tmavý olej, který je získáván z velkých žlutých dýní. Řeč je o štýrských vinařských stezkách, z nichž nejznámější je Jihoštýrská (Südsteirische Weinstraße), která je často srovnávána s italským Toskánskem. Místo cypřišů se zde tyčí topoly, místo zámků najdete originální hospůdky zanořené do husté zeleně. Stranou od hlavního tahu se rozpíná ve své kráse okolní krajina. Tady už nefungují mobilní telefony; nacházejí se tu staré dvory na příkrých svazích, nelze tu koupit žádné pohlednice a ticho je přerušováno jen občas zvukem traktoru.

SVATBA V Rakousku

Nabídku svatebních balíčků zašleme na vyžádání.

 Belvedere

Palác byl vybudován v roce 1714 pro prince Eugena von Savoia jako letní rezidence. Salon Marmol s freskami či Marmol Galleire jsou jen malou ukázkou krásy tohoto sídla. Svatební obřad se odehrává v soukromých salonech nebo v barokní kapli. Na zámku existují tři možnosti svatebních obřadů: oficiální civilní sňatek, katolické požehnání pro již sezdané páry a symbolický sňatek, který nemá žádnou právní hodnotu. 

 Vienna Town Hall

Novodobá svatební síň na civilní matrice v centru města je elegantním místem na oslavu civilního sňatku. Obřad je doprovázen pianistou, který hraje klasické svatební skladby. Po obřadu jsou všichni zváni na přípitek šampaňským.  

 Mozart House

Toto je jediný existující dům, ve kterém Mozart žil během svého pobytu ve Vídni od roku 1784 až 1787. Dnes je v něm třípatrové muzeum, které vystavuje dokumenty ze života tohoto velkého skladatele. Všichni milovníci vážné hudby si jistě užijí speciální kreativní atmosféru svatebního obřadu v této historické budově.

 Liechtenstein Museum

Jeden z nejzachovalejších barokních paláců ve Vídni byl vybudován okolo roku 1700 princem Johanem von Liechtenstein na jeho venkovském sídle. V museu Liechtenstein se nachází největší a nejdůležitější soukromá sbírka na světě náležící princi Hans-Adamovi II von Liechtenstein. Zámecká zahrada bude krásným pozadím pro svatební fotografie. Balíček je koncipován pro intimní svatby s maximálně dvaceti hosty – větší sňatky vyžadují soukromý pronájem zámku. Svatební obřad se koná přímo v zámku.

Hotel Le Méridien

Hotel se nachází na začátku známé ulice Ringstrasse. Je obklopen historickými parky a stojí jen pár kroků od státní opery, paláce Hofburg, Albertina a hlavních nákupních zón. Přestože hotel splňuje všechny nároky 21.století, zachovává si také stylovou atmosféru. V hotelu se nachází wellness zóna s bazénem, saunou, Jacuzzi a fitness. Hotel nabízí k posezení svou restauraci Shabala a tradiční Café Boulevard.

 Wedding in Styria - Vineyards

Obřady se konají v malebné hornaté oblasti vinic nedaleko městečka Gamlitz.

 

DOVOLENÁ NA MÍRU

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod