Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na Skopelosu v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba na Skopelosu v Řecku - svatba v zahraničí

Svatba v Řecku - SKOPELOS

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Řecku. Řekněte si své "ANO" na Skopelosu!

Ostrov Skopelos, součást souostroví Sporady, je poměrně malý, ale snad nejzelenější ze všech řeckých ostrovů. Jeho celková rozloha je 96 km² a trvale tu žije necelých 5 000 tisíc obyvatel, většina bydlí ve stejnojmenném hlavním městě a dalších dvou obcích Neo Klima a Glossa. Vzhledem ke své velikosti není ostrov Skopelos s půvabnými plážemi cílem masové turistiky, na většinu pláží se můžete dopravit místními autobusovými linkami, které jsou v sezóně poměrně husté. Pobřeží ostrova Skopelos tvoří oblázkové i písečné pláže s malými zátokami a křišťálově čistou vodou. Jsou tu pláže s lehátky, slunečníky a možností občerstvení i panenská místa pro nerušené soukromí, která využívají příznivci nudismu. Hladina moře je proměnlivá od pozvolného vstupu po skalnaté zálivy s prudce klesajícím dnem, oblíbené milovníky potápění. V pronajatém člunu můžete obdivovat malebné pobřeží ostrova a zakotvit k relaxaci u přírodních pláží, které jsou dostupné pouze z moře. Během plavby můžete navštívit i neobydlený ostrůvek Agios Georgios, nacházející se mezi Skopelosem a ostrovem Alonissos. Jen si s sebou nezapomeňte vzít dostatek občerstvení, taverny tu nenajdete.

Jakou oblast si na Skopelosu vybrat?

 • Loutraki/Glossa je postavené ve svahu kolem malebného přístavu a původního města Glossa s tradičními kamennými stavbami a malými uličkami. Pláže jsou zde úzké, ale poměrně dlouhé, oblázkové a moře křišťálově čisté. Najdete zde spoustu výborných taveren a kaváren, obchody s potravinami i butiky a půjčovnu aut. Čerstvé ryby si můžete koupit přímo z lodi od rybářů. Loutraki je výborným výchozím bodem pro turistické trasy. V přístavu zastavují lodě plující ze Skiathosu, které pak dále pokračují do hlavního přístavu ostrova.

 • Panormnos - oblíbené letovisko Panormo na jihozápadě Skopelosu se nachází v široké zátoce pod hustě zalesněným svahem. Kontrast zeleně, pláže s bílými obrázky a tyrkysového moře vytváří nádherné scenérie. Panormo s dlouhou pláží je příjemné místo pro klienty všech generací i rodiny s dětmi. Doporučujeme však opatrnost při vstupu do moře, v některých místech poměrně blízko od břehu dno prudce klesá do hloubky. Kromě příjemné relaxace se tu můžete věnovat různým vodním sportům. Na místě se nabízí i pronájem člunů k plavbě do odlehlých zálivů s menšími plážemi. V letovisku Panormo je samozřejmě i několik taveren, kaváren a barů. Hlavní město je v dosahu 15 kilometrů, spojení zajišťuje linkový autobus. Necelé dva kilometry od Panorma se nachází pláž Milia, považovaná za nejkrásnější na ostrově.

 • Město Skopelos - návštěvník ostrova zpravidla jako první uvidí půvabné hlavní město Skopelosu, vystavěné ve svahu. Tvoří ho bíle omítnuté domky s červenými střechami a dřevěnými balkóny, typické pro řecké ostrovy. Půvabné kvetoucí dvorky, úzké uličky a přívětivé taverny na pobřeží dotváří atmosféru správního centra ostrova. Staré kamenné schody vedou k hradu na vrcholu nad městečkem, kde se nachází i nejstarší kostel města Basilika svatého Athanasiose. Nabízí se odtud nádherný panoramatický výhled na městečko i přírodní scenérie.

Kdy a jak na Skopelos cestovat?

Na ostrově Skopelos letiště není, létá se na sousední ostrov Skiathos. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 20 minut. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Skiathos je 1410 km, vzdušná vzdálenost Praha – Řecko Skopelos je 1533 km. Doprava ze Skiathosu na Skopelos je zajištěna trajektem, plavba trvá asi 30 minut.

Od června do září je teplota průměrně okolo 30 stupňům, teplota moře cca 24 stupňů. Vyšším teplotám brání svěží větry, zejména pak vítr Meltemi, který udržuje přijatelnou teplotu nejen na Sporadách, ale i Kykladách a Dodekanésách. I když v oblasti Sporad občas zaprší i v létě, jedná se vždy o zajímavé zpestření dovolené – špatné počasí, tedy nějaká ta přeháňka a zatažená obloha nikdy netrvají dlouho a déšť pročistí vzduch, spláchne prach a osvěží všudypřítomnou zeleň. Pokud chcete i moře i turistiku a venkovní aktivity a ještě k tomu vhodné počasí, je pro Vás ideální konec sezony. V září a říjnu se teploty vzduchu pohybují okolo 25 stupňů a moře má ještě stále svých 24.

Časový posun + 1 hodina.

SVATBA V ŘECKU NA SKOPELOSU

Na řeckém je ostrově Skopelos u je možné uskutečnit právně platný obřad, symbolický obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

 

SVATEBNÍ BALÍČEK

cena od EUR 1750

Objednat

 • civilní svatební obřad v řeckém/anglickém jazyce
 • květina pro nevěstu a klopa pro ženicha
 • fotograf - 2 hodiny fotografování, cca 150 fotografí na CD /bez retuše/
 • svatební koordinátor v anglickém jazyce
 • návštěva státního úřadu po obřadu
 • předsvatební schůzka před obřadem v anglickém jazyce
 • poplatky za obřad
 • doprava z hotelu na místo obřadu a zpět po obřadu do hotelu

Pro svatební obřad na Skopelosu doporučujeme tato svatební místa:

Mamma Mia Church

Kostelík The Agion Ioannis se stal slavným díky filu Mamma Mia. Jedná se o malou kapli na vrcholu obrovské skály s úchvatnými výhledy. Nachází se v Kastri na severu ostrova, 45 minut jízdy od Skopelosu. Obřady se konají před kapličkou po tom, co vyjdete 200 schodů.

Amarantos

Ohromující místo místo pro svatební obřad obklopené přírodou s maximálním soukromím. Doporučujeme si pronajmou rybárškou loďku a dopravit se na místo obřadu z místa obřadu.

Panormnos

Malá romantická pláž se nachází v blízkosti Panormos, 25 minut od Skopelosu. Je ideální místo pro romantickou svatbu.

Limnonari

Tento malý romantický záliv je pouhých 15 minut od Skopelosu. Krásné bílé pláže obklopené horami a zelenými borovice. Nevěsta může přijet lodí, zatímco ženich čeká na pláži.

Episkopi

Tento malý starobylý klášter s malou kaplí je na soukromém místě ve městě. V jarním období je to květoucí místo, zahrada je plná květin a vinných hroznů. Je to skvělé místo s naprostým soukromím.

Svatební obřady na pláži

Dále můžeme nabídnout pláž Milia nebo Kastani - svatby na plážích doporučujeme v červnu nebo v září, kdy není v okolí tolik turistů. V případě zájmu můžeme zorganizovat svatbu na jakékoliv veřejné pláži.

Svatební obřady na vámi vybraných místech

Nabízíme svatební obřady v soukromých zahradách, v soukromých apartmánech, na terasách s výhledem na moře a okolí....

 

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod