Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatbe ve Finsku - svatba v zahraničí

Svatbe ve Finsku - svatba v zahraničí

 svatba Finsko

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta ve Skandinávii. Řekněte si své "ANO" ve Finsku!

 

Finská republika je severská země v severovýchodní Evropě, kterou omývá Baltické moře na jihozápadě, Finský záliv na jihovýchodě a Botnický záliv na západě. Finsko sousedí na pevnině s Ruskem na východě, Švédskem na severozápadě a Norskem na severu a na moři má společnou hranici navíc s Estonskem. Pod finskou suverenitu patří také souostroví Alandy na jihozápad od pobřeží, které však má rozsáhlou autonomii. Pokud do Finska necestuje na delší dobu než tři měsíce (podléhá ohlášení na policii) je cestování pro české občany bezproblémové.

Finsko je zemí tisíců jezer a ostrovů, celých 10 % jeho plochy pokrývají jezera. Přesněji je ve Finsku 187 888 jezer větších než 500 m2 a 179 584 ostrovů, z nichž jen 80 897 leží v moři. Jezero Saimaa je čtvrté největší v Evropě. Finská krajina je převážně rovinatá s nízkými kopci. Nejvyšším bodem je Haltitunturi s výškou pouhých 1 328 m nad mořem. Nalézá se daleko na severu Finska na hranici s Norskem. Kromě mnoha jezer krajině dominují rozsáhlé severské lesy, které zaujímají asi 76 % pevniny a stále se zvětšují, a obdělávaná půda. Převážná část ostrovů leží jihozápadě (souostroví Alandy) a podél jižního pobřeží ve Finského zálivu. Finsko je jednou z mála zemí na světě, která se stále zvětšuje. Od konce poslední doby ledové se země zvedá každý rok až o 8 mm a zvětšuje se tak zhruba o 7 km2. V zimě je většina území Finska pod sněhem. V jižním Finsku je po většinu zimy několik desítek cm sněhu, který postupně připadává. Jezera v zimě zamrzají, obvykle v listopadu, větší jezera v prosinci. Rozmrzají pak v dubnu, případně v květnu. Zamrzají i okolní moře.

Čtvrtina finského území leží za polárním kruhem. Díky tomu se zde dá zažít půlnoční slunce. Čím více na sever, tím je víc dnů, kdy je to možné. Na severním konci Finska v létě Slunce nezapadá po 73 dnů a v zimě nevyjde 51 dnů. V jižním Finsku pak v létě sice Slunce zapadá, ale nesetmí se. V době okolo letního slunovratu jsou noci takzvaně bílé. Okolo zimního slunovratu pak zde jsou nejkratší dny asi pět až šest hodin dlouhé.

Kdy a jak do Finska cestovat?

Do Finska lze cestovat autem nebo letecky, doba letu z Prahy Helsinek: cca 2 hodiny 10 minut.

Do Finska lze cestovat celoročně. Nejvíce se doporučuje období sezóny, které je od května do září. Finské klima má jak charakteristiky podnebí kontinentálního, tak i přímořského. Navzdory zeměpisné poloze je tu tepleji, než v jiných zemích stejné zeměpisné šířky. Vyšší teploty způsobuje vliv Golfského proudu v nedalekém Atlantském oceánu. Oblast severního Finska (Laponsko) je mnohem chladnější než jižní část země. Zimy na severu jsou drsné, s teplotami klesajícími k - 20 °C. Naopak léto může být velmi teplé, a to hlavně na jihu a východě země. Teploty mohou vystoupat ke třiceti stupňům. Vzhledem k tomu, že nemalá část území Finska leží za polárním kruhem, můžete zde pozorovat jev půlnočního slunce, který trvá tím déle, čím severněji se nacházíte. Na nejsevernějším místě Finska nezapadne slunce v létě 73 dní a v zimě 51 dní vůbec nevyjde.

Časový posun ve Finsku je + 1 hodina.

Svatba ve finsku

Možné typy obřadů: právně platný, symbolický, výročí svatby, zásnuby, svatební cesta.

Finské Laponsko

Připravili jsme pro Vás jedinečný program pobytu ve finském Laponsku spojený se svatebním obřadem.

Romantická i drsná divočina na severu Evropy. Nekonečné bílé pláně, zamrzlá jezera a řeky, polární záře na obzoru. Stáda polodivokých sobů a Sámové, sámské vesnice a sámský parlament. Národ, který nezná hranice států. Sněžné skútry tu nejsou pro zábavu, ale pro rychlou dopravu z místa na místo tam, kam auta kvůli hromadám sněhu nemohou. Psí spřežení nejsou jen nostalgickou vzpomínkou na doby dávno minulé, ale představují úžasný způsob soužití člověka se zvířetem, spolupráce v divočině, kterou si můžete společně vychutnat.

A ledové hotely? Místní umělecká tvorba, vycházející z přirozeného potenciálu zapolárních oblastí. Vychutnejte si souhru ledové tvorby s podmanivým osvětlením ať již pouhou návštěvou, nebo přenocováním v některém z ledových pokojů s nezapomenutelnou atmosférou.

Víte, že ...?

 • Laponsko leží na ploše větší než všechny státy Beneluxu dohromady?
 • V Laponsku žije 190 000 obyvatel a 200 000 sobů?
 • Hustota osídlení je 2 obyvatele na 1 km2?
 • Průměrná zimní teplota je -13°C, ale může se ochladit až na -30°C. V létě je v průměru +14°C, ale klidně můžete zažít i tropických +30°C?
 • První sníh přichází v říjnu až listopadu a vydrží do dubna až května?
 • Pro pozorování polární záře jsou nejlepší jasné noci v únoru a březnu?
 • Zimní namodralé šero trvá na většině území Laponska od listopadu do půlky ledna?

Pro svatbu ve Finsku doporučujeme Ledový a sněžný Arctic hotel

Přátelské prostředí i ceny nabízí nejnovější z ledových a sněhových hotelů, Arctic Snowhotel u Rovaniemi. Leží necelých 20 km od města, v přírodě, na pokraji lesa a zamrzlých jezer, ve sněhovém království. Kromě žádaného ubytování v artických podmínkách ledového pokoje (teplota -5°C, zapůjčení teplého spacího pytele je v ceně) a tradičních zimních aktivit (sněžnice, rybaření na dírkách, tvorba soch z ledu) nabízí také jednu specialitu: sněhovou saunu! Nevěříte, že i v uprostřed hromady sněhu a ledu se dokážete pořádně zapotit? Opravdu to funguje, máme vyzkoušené!

Web: http://www.arcticsnowhotel.fi/

SVATEBNÍ BALÍČEK /v laponském stylu/

cena od KČ 110 000

Objednat

 • 2 x letenka Praha –Helsinky – Rovaniemi a zpět
 • transfer z letiště do Vaattunki a zpět na odlet
 • 5 x nocleh v apartmánu ve Vaattunki (obývací pokoj s krbem, ložnice, sauna, koupelna) – nové v 2010, apartmán je ve srubu na břehu řeky.
 • 1 x nocleh v Arctic Snow hotel
 • polopenze po celou dobu
 • oběd v rámci výletů (skútry, husky)
 • výlet na sněžných skútrech pro 2 osoby
 • výlet se psím spřežením pro 2 osoby
 • pronájem kaple
 • poplatek oddávajícímu
 • aperitiv z ledového poháru
 • symbolický svatební obřad

Za příplatek:

 • oficiální svatební obřad
 • cestovní pojištění
 • další transfery, např. ve volný den
 • další strava

 Rámcový program Vaší cesty

1. den - let z Prahy do Rovaniemi přes Helsinky. Transfer taxíkem na ubytování do Vaattunki u Rovaniemi.

2. den - Volný den pro přípravu svatby, případně vlastní aktivity. Snídaně a večeře je v ceně. V resortu jsou k dispozici lesní běžky a sněžnice.

3. den - Přesun do Arctic Snowhotel, příprava na svatbu. Svatební obřad v ledové kapli, přípitek z ledového poháru. Večeře v teplé restauraci (3 chody), přenocování v pokoji ledového hotelu. Teplý spací pytel je v ceně.

4. den - po snídani přesun zpět do Vaattunki, kde navrhujeme účast na programu, který bude organizován pro skupinku cca 15 osob. Snídaně je podávána formou bohatých švédských stolů. Průvodce Vám představí skútry a jejich ovládání. Po krátké instruktáži se vydáte do světa sněhu a ledu, kopcovité krajinky, do lesů, kde si budete připadat jako v pohádce. Snad se Vám podaří spatřit některé ze stálých obyvatel zdejší tajgy. Zastavíte u zamrzlého jezera, kde si vyzkoušíte rybaření na dírkách vyvrtaných v ledu. Váš průvodce Vám připraví oběd na ohni. Snad si dáte také čerstvě chycenou rybu. Výlet trvá 5-6 hodin.

5. den - po snídani se vydáte na blízkou farmu, kde chovají psy husky. Uvítá Vás štěkot psů a jejich musher. Po krátkém seznámení s Vašim spřežením nasednete do saní a vyjedete na dvouhodinovou projížďku okolními lesy. Po návratu se podává oběd v místní srubové restauraci.

6. den - tento den je plně ve vaší režii. Můžete si na místě zaplatit některou z nabízených aktivit, k dispozici budete mít sněžnice a běžky pro výlet do okolí po vlastních. Večeře je podávána v místní restauraci. Můžete si např. zaplatit výlet na sobí farmu a do sousedící vesnice Santa Klause.

7. den - odlet do ČR přes Helsinky.

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod