Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba v Norsku - svatba v zahraničí

Svatba v Norsku - svatba v zahraničí

SVATBA Norsko

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta ve Skandinávii. Řekněte si své "ANO" v Norsku!

 

Norsko se rozkládá v severní Evropě na západní straně Skandinávského poloostrova a na mnoha ostrůvcích v Severním moři, Norském moři, Barentsově moři a Severním ledovém oceánu. Nejznámějšími ostrovy jsou Lofoty a severněji ležící Vesteraly. K Norsku také patří ostrov Jan Mayen, Špicberky (Svalbard), a Medvědí ostrov a Bouvetův ostrov.

Má zhruba 4,5 mil. obyvatel. Hlavním městem je Oslo. Státním zřízení Norska je unitární stát a parlamentní monarchie. Sousedí se Švédskem na většině jihovýchodní hranice, Finskem a Ruskem na severovýchodě. S Norskem má ČR rozhodnutím rady EÚ bezvízový styk.

Reliéf Norska byl modelován mnoha ledovci, na západním pobřeží jsou četné fjordy, které vznikly zatopením ledovcových údolí. Pobřeží je členité, příkré a fjordové s mnoha drobnými ostrovy a zálivy. K jihovýchodu je pobřeží méně členité a pozvolné, ale přemodelování ledovci je také patrné. Celým Norskem se od jihu táhne Skandinávské pohoří s recentním zaledněním. Nejvyšší horou je Galdhopiggen s 2 469 metry v pohoří Jotunheimen. Ve Skandinávském pohoří se nachází největší pevninský evropský ledovec Jostedalsbreen.

V Norsku jsou četná jezera. Norsko by mohlo být, podobně jako Finsko, nazýváno "Zemí tisíců jezer". K největším jezerům patří jezero Mjosa, Rosvatn, Femunden, Randsfjorden, Tyrifjorden, Snosavatnet, Tunnsjoen, Limingen, Oyeren a Blosjo (všechna jezera přesahují 80 km2). Hornindalsvatnet je nejhlubší norské a evropské jezero, jeho hloubka dosahuje 514 metrů.

Kdy a jak do Norska cestovat?

Do Norska lze cestovat autem nebo letecky, doba letu z Prahy do Oslo: cca 2 hodiny.

Do Norska lze cestovat celoročně. Nejvhodnější dobou pro návštěvu Norska je červen nebo červenec. Červen je nejsušší a červenec nejteplejší měsíc.

Norské klima do značné míry příznivě ovlivňuje Golfský proud. Díky němu, i přesto, že se Norsko nalézá u polárního kruhu, zde vládne mírné klima, na severu subarktické a na jihu přímořské. V horském vnitrozemí teploty často kolísají. Léto je tu chladné s průměrnou teplotou okolo 17 °C, i když při pobřeží může dosahovat i 30 °C. Mezi květnem a červencem probíhá období, kdy slunce nezapadá (polární den). Slunce sice svítí, ale nehřeje.

V zimě jsou tyto dlouhé dny vystřídány několikatýdenní nocí (polární noc), která vrcholí o Vánocích. V zimním období teploty klesají až na -10 °C, v severní části ještě o pár stupňů níže. Ve vnitrozemí se zřídkakdy objevují mrazy kolem -50 °C. Srážky jsou běžné během celého roku. Roční úhrn srážek je 2 000 mm, v zimě v podobě hustého sněžení.

Časový posun: v Norsku platí středoevropský čas, tedy stejný jako v ČR.

Svatba v Norsku

Možné typy obřadů: právně platný, symbolický, výročí svatby, zásnuby, svatební cesta.

Norské Laponsko

Připravili jsme pro Vás jedinečný program pobytu v norském Laponsku spojený se svatebním obřadem.

Romantická i drsná divočina na severu Evropy. Nekonečné bílé pláně, zamrzlá jezera a řeky, polární záře na obzoru. Stáda polodivokých sobů a Sámové, sámské vesnice a sámský parlament. Národ, který nezná hranice států. Sněžné skútry tu nejsou pro zábavu, ale pro rychlou dopravu z místa na místo tam, kam auta kvůli hromadám sněhu nemohou. Psí spřežení nejsou jen nostalgickou vzpomínkou na doby dávno minulé, ale představují úžasný způsob soužití člověka se zvířetem, spolupráce v divočině, kterou si můžete společně vychutnat.

A ledové hotely? Místní umělecká tvorba, vycházející z přirozeného potenciálu zapolárních oblastí. Vychutnejte si souhru ledové tvorby s podmanivým osvětlením ať již pouhou návštěvou, nebo přenocováním v některém z ledových pokojů s nezapomenutelnou atmosférou.

Víte, že ...?

 • Laponsko leží na ploše větší než všechny státy Beneluxu dohromady?
 • V Laponsku žije 190 000 obyvatel a 200 000 sobů?
 • Hustota osídlení je 2 obyvatele na 1 km2?
 • Průměrná zimní teplota je -13°C, ale může se ochladit až na -30°C. V létě je v průměru +14°C, ale klidně můžete zažít i tropických +30°C?
 • První sníh přichází v říjnu až listopadu a vydrží do dubna až května?
 • Pro pozorování polární záře jsou nejlepší jasné noci v únoru a březnu?
 • Zimní namodralé šero trvá na většině území Laponska od listopadu do půlky ledna?

Pro svatbu v Norsku doporučujeme Ledový a sněžný Igloo hotel v Alta

V norském městečku Alta, daleko za polárním kruhem, oslaví svou desátou sezónu jedinečný IGLOO HOTEL. Nabízíme Vám jeho návštěvu – do Alty se dostanete docela snadno letecky a v okolí je spousta možností pro zimní aktivity. Výhodou je klima ovlivněné blízkostí moře a přítomností teplých proudů: navzdory své zeměpisné šířce zde průměrné teploty v nejchladnějším měsíci únoru dosahují přijatelných -8°C. Doprava z Alty do Igloo hotelu je snadná: každý den odjíždí autobus od Rica Hotelu v Altě, cesta tvá přibližně 20 minut. Po dohodě je možné se domluvit na individuálním odvozu. Po návštěvě recepce si můžete zanechat svá zavazadla v úschovně v servisní budově – ledové pokoje jsou vybaveny pouze postelemi, vše ostatní potřebné pro Váš pohodlný pobyt najdete právě v servisní budově.

Alta Igloo hotel se nachází 20 km od centra městečka Alta, v idylickém prostředí na břehu krásné řeky Alta. Je to jediný hotel tohoto typu na světě a v roce 2011 oslaví svou 12. sezónu. Pokud počasí a sněhové podmínky dovolí, bude otevřen od 15.ledna 2011. Hotel leží na ploše 2000 m2 a celý exteriér i interiér jsou vyrobeny ze sněhu a ledu: pokoje, postele, dokonce i skleničky v ledovém baru. Kromě 30 ložnic má hotel několik apartmánů, ledovou kapli, ledový bar a několik salonků. Celý hotel je vyzdoben nádhernými uměleckými díly: ledovými sochami a reliéfy. Teplota v hotelu je -4°C až -7°C. Hosté přespávají ve spacích pytlích, které jsou vytvořené pro daleko náročnější podmínky (-30°C), takže se rozhodně nemusíte bát prochladnutí. Vedle hotelu se nachází servisní budova s restaurací, šatnou, toaletami, sprchami a saunou, horkými lázněmi, společenskou místností, recepcí a obchodem se suvenýry.

V ledové posteli jsou umístěny matrace, překryté sobí kůží, takže se nemusíte bát chladu. Veškeré vybavení pro nocleh v ledovém pokoji Vám bude zapůjčeno na místě (v ceně noclehu), Vy si přineste pouze vlastní teplou čepici a teplé termoprádlo. V ceně noclehu je prohlídka hotelu s průvodcem. Během prohlídky dostanete řadu dalších praktických informací pro příjemné prožití noci v mrazivém prostředí.

Pro své hosty i pro příchozí návštěvníky hotelu se nabízí možnost příjemného zakončení dne v relaxační venkovní zóně: kromě sauny k ní patří whirpool. Sauna je vyhřátá od 7. hodiny ranní, večer se všem hostům podává večeře v restauraci.

Alta Igloo hotel nabízí veškeré zázemí pro uspořádání svatby v jedinečném prostředí: Krásné zdobená kaple je každoročně vysvěcena biskupem oblasti Nord – Hålogaland, dvě restaurace Vám zaručí soukromí pro Vaši slavnost i v době nejvyšší návštěvnosti hotelu. První svatební noc můžete strávit v ledovém novomanželském apartmá.

Oblíbenou aktivitou, spojenou s noclehem v Igloo hotelu, je výlet na sněžných skútrech. Na svůj skútr nasednete přímo před hotelem, v ceně je veškeré potřebné vybavení včetně teplého oblečení. Hotel nabízí různě dlouhé výlety po planinách Finnmarky, stačí si vybrat.   

 

SVATEBNÍ BALÍČEK

cena od KČ 80 000

Objednat

 • Pronájem kaple
 • Poplatek oddávajícímu
 • Aperitiv z ledového poháru
 • Transfer z hotelu Rica hotel Alta do Alta Igloo hotelu
 • Večeři v Alta Igloo Hotelu
 • Nocleh v novomanželském apartmá
 • Snídaně, sauna
 • Veškerá administrativa a zajištění dokumentace potřebné ke svatbě
 • Překlady dokumentů do norského jazyka
 • Překlad oddacího listu do českého jazyka

 

POBYTOVÝ BALÍČEK

cena od KČ 125 000

Objednat

 • Letenky Praha – Oslo – Alta a zpět, vč. letištních tax
 • 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu u letiště, polopenze
 • 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Rica hotel Alta, polopenze
 • Půldenní výlet na sněžných skútrech
 • Přesun taxíkem z Alta do Engholm Husky
 • Plnou penze v době pobytu a programu v Engholm Husky
 • Ubytování v Engholm Husky, soukromě pronajatý srub s vlastní WC a sprchou
 • Dvoudenní výlet se psím spřežením

Rámcový program Vaší cesty

1. den - let z Prahy do Oslo, nocleh v hotelu u letiště (Clarion Hotel Oslo Airport, s bazénem). Večeře je v ceně ubytování.

Do centra Oslo je to z letiště 60 km, nejrychlejší spojení představuje vlak, který staví v samotném centru Oslo. Odtud se můžete vydat na procházku po pěší zóně Karl Johans Gate, kolem parlamentu, university a Královského paláce, dále k pobřeží po malebném Akker Brygge a k moderní budově Opery, z jejíž přístupné střechy je nádherný výhled na Oslofjord.

2. den - let z Oslo do Alty, transfer z letiště taxíkem do hotelu Rica Hotel Alta ve vlastní režii. Ubytování v Rica Hotel Alta, večeře v ceně. Rica Hotel Alta je krásný, nový, moderní 4****+ hotel v centru Alty. Odpoledne volno k vlastním aktivitám.

3. den - volný den na přípravu, návštěva skalních kreseb (UNESCO), výlet s místní agenturou, např. na sněžnicích, setkání s oddávajícím (v podmínce). Nocleh s polopenzí v Rica Hotel Alta.

4. den - dopoledne přípravy na svatbu, po odpoledne transfer z hotelu do Alta Igloo Hotel (v ceně). Svatební obřad v ledové kapli, přípitek z ledového poháru. Večeře v teplé restauraci (3 chody), přenocování v novomanželském apartmá ledového hotelu. Teplý spací pytel je v ceně.

5. den  - ráno si vyzvednete si helmy a teplé oblečení pro dnešní safari! Následuje krátká instruktáž k bezpečnosti a řízení sněžných skútrů. Poté se již vydáte průvodcem na jízdu sněžnými pláněmi a divokými lesy, poznáte nádhernou scenérii hor kraje Finnmarka. Oběd Vám Váš průvodce připraví na ohni.

K večeru přesun taxíkem do centra norského Laponska – městečka Karasjok. (2,5 hod.) Ubytování ve srubu společnosti Engholm Husky. V této chvíli se připojíte ke skupince lidí, se kterými se zúčastníte dalšího programu www.engholm.no. Večeře ve stylové restauraci.

6. den - po snídani začne příprava na dvoudenní výlet se psím spřežením do divočiny. Teple se oblečete a pomůžete s přípravou Vašeho psího spřežení. Po krátké instruktáži se vydáte všichni společně na cestu zasněženou krajinou, kolem zamrzlých jezer a řek. Oběd se společně připravíte na ohni v divočině. Průvodce umocní Vaše zážitky ze zapolární krajiny vyprávěním o přírodě, adaptaci rostlin, živočichů i lidí na drsné podmínky těchto krajů. Noc strávíte v kempu ve vyhřátém dřevěném obydlí „kota“. Místo Vašeho noclehu je zimním pastvištěm sobů, budete mít tedy šanci pozorovat tato severská zvířata v jejich nejpřirozenějším prostředí.

7. den - další den se vydáte na cestu zpět jinou krajinou – tentokrát při troše štěstí můžete v lesích potkat krále severských lesů – majestátního losa. Večeře Vás čeká v teple restaurace Engholm Husky.

8. den - tento den je ve vaší režii – můžete si půjčit sněžnice nebo běžky a vydat se sami na vycházku do okolí. Můžete navštívit rodinu Sámů, kteří nedaleko odtud pasou své soby a za úplatu Vás svezou na saních tažených sobím spřežením. V sámské vesnici je možné si zakoupit ručně vyráběné suvenýry, za návštěvu stojí v Karasjoku Sámské národní muzeum a Sámský parlament, galerie umění.

9. den - přesun do Alty (v ceně) a odlet do Oslo. Ubytování s polopenzí v letištním hotelu.

10. den - let do Prahy

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod