Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba ve Švédsku - svatba v zahraničí

Svatba ve Švédsku - svatba v zahraničí

svatba švédsko

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta ve Skandinávii. Řekněte si své "ANO" ve Švédsku!

 

Švédské království se nachází na Skandinávském poloostrově v severní Evropě. Hraničí s Norskem na západě a Finskem na severovýchodě. Východní břehy Švédska omývá Baltské moře. Hustota obyvatelstva je nízká, většina je koncentrována v městských oblastech. Velkou část země pokrývají lesy a horská divočina.

Mezi nejdůležitější přírodní zdroje Švédska se řadí voda, dřevo a železná ruda, jež jsou jedním z pilířů prosperující švédské ekonomiky. Švédsko má rovněž poměrně štědrou sociální politiku a svým občanům poskytuje vysoký životní standard, a země je považována za ekologicky čistou, moderní a liberální. Není země členem žádné vojenské aliance. Roku 1995 vstoupilo do Evropské unie. Cestování je pro české občany bezproblémové.

Švédsko leží západně od Baltského moře a Botnického zálivu. V západní části odděluje Švédsko od Norska Skandinávské pohoří. Švédsko se dělí na tři hlavní oblasti. Norrland zabírá na severu asi tři pětiny země. Jedná se o hornatou krajinu s rozlehlými lesy a velkými zásobami rud. Svealand má zvlněné hřebeny ledovcového původu a většinu z více než 90 tisíc švédských jezer. Götaland na jihu zahrnuje kamenité vrchoviny Smalandu a bohaté roviny Skane.

Asi 15 % území Švédska leží za Severním polárním kruhem. Jižní část země je převážně zemědělská, směrem na sever se zvyšuje podíl lesů. Největšími ostrovy jsou Gotland a Öland. Největší jezera jsou Vänern a Vättern. Největší hustota zalidnění je v oblasti Öresundu na jihu Švédska a v údolí jezera Mälaren ve středním Švédsku. Kebnekaise, která je nejvyšší horou Švédska leží v stejnojmenném masivu, součásti Skandinávských hor, má dva vrcholy - zaledněný jižní vrchol (2 103 m) a severní vrchol bez ledu (2 097 m), na území Laponska asi 150 km severně od polárního kruhu.

Na jihu Švédska převládají listnaté stromy, dále na sever jsou to jedle a smrky a na úplném severu břízy. V horách severního Švédska převládá subarktické podnebí. Severně od polárního kruhu v určité letní dny slunce vůbec nezapadá (polární den), v zimě naopak vůbec nevychází (polární noc).

Kdy a jak do Švédska cestovat?

Do Švédska lze cestovat autem nebo letecky, doba letu z Prahy do Stockholmu: cca 1 hodina a 55 minut.

Do Švédska lze cestovat celoročně. Nejvhodnější dobou pro návštěvu Švédska je letní období, jsou zde velmi dlouhé dny a navíc příjemně teplé počasí. V tomto období zde slunce téměř nezapadá, do půlnoci zde bývá zvláštní šero.

Ve Švédsku je o něco chladněji než u nás, vzhledem k tomu, že celých 15% země se nachází za severním polárním kruhem. Na druhou stranu, Skandinávský poloostrov, na kterém se Švédsko nachází, je ovlivňován teplým Golfským proudem, který zajišťuje vcelku příjemné klima, a to zejména v letních měsících kdy průměrná teplota v červenci dosahuje zhruba 17° což se příliš neliší od červencového průměru v ČR, který je 18,5°. Naopak v lednu kdy je u nás průměrná teplota 3° můžete ve Stockoholmu počítat s -3°.

Nicméně cestovat do Švédska bez dobrého vybavení do chladného počasí a deště je čiré bláznovství. Zejména v horách se počasí může měnit z hodiny na hodinu.

Časový posun: ve Švédsku platí středoevropský čas, tedy stejný jako v ČR.

svatba ve švédsku

Možné typy obřadů: právně platný, symbolický, výročí svatby, zásnuby, svatební cesta.

ICE HOTEL

V devadesátých letech byl do Jukkasjärvi pozván francouzský umělec Jannot Derit, který ve speciálním iglú vystavoval expozice z ledu. Iglú o rozměrech 60m2 přilákalo mnoho náhodných turistů a pár se jich rozhodlo v místě přespat. Myšlenka postavit něco velkolepého byla na světě. Od té doby vzniká už každý rok na stejném místě Ice hotel, pokaždé jiný, ale nabízející stejné služby. Díky bezprostřední blízkosti řeky Torne je zdroj ledového materiálu bezedný. Celý Ice hotel je vyroben pouze ze sněhu a ledových bloků. Dokonce i sklenice na baru jsou z ledu. Jakmile teplota v listopadu klesá, zahajují se práce na stavbě ledového hotelu. Sníh je s pomocí sněhových děl plněn do železných forem a postupně zamrzá. Po několika dnech je forma odstraněna a vzniká komplex ledových koridorů. Ty jsou pomocí ledových dělících stěn rozčleněny na různé místnosti a pokoje, kde „zimní“ umělci dotvářejí konečnou podobu hotelu. Hotel je neustále dostavován, první návštěvníci mohou přespat už v listopadu, kvůli nebývalému zájmu vznikají v průběhu zimních měsíců další a další části. Kompletně celý Ice Hotel bývá hotov v lednu. V průběhu několika let se hotel rozvíjel, dnes disponuje pokoji pro 100 hostů, barem, recepcí, kaplí a vstupní halou s ledovými křesly. Obavy z nekomfortního ubytování jsou bezpředmětné. Venku může teplota klesnout až 40°C pod nulu, uvnitř hotelu je však pouhých - 5 stupňů a do speciálních spacáků lze ulehnout i ve spodním prádle. Kdo si potrpí na drsnější, avšak vyhovující podmínky, může spát pod sobí kůží.

Web: http://www.icehotel.com/

 

SVATEBNí BALíČek ICE CHAPEL + ICE HOTEL

cena na vyžádání

Objednat

 • jedna noc v ledovém hotelu pro 4 osoby (ženich s nevěstou v novomanželském apartmá)
 • obřad v ledové kapli (od 10.12. do 18.4.)
 • let ze Stockholmu do Kiruny (4 osoby)
 • transfer z letiště psím spřežením
 • divoké safari na sněžném skútru s obědem (4 osoby)
 • 1 noc v “teplém” hotelu (4 osoby)
 • 3 chodová večeře v “teplé” restauraci (4 osoby) včetně svatebního dortu, láhve champagne a vína
 • svatební kytice pro nevěstu a klopa pro ženicha
 • kadeřník pro nevěstu
 • profesionální fotograf (2h, 60 fotografií na CD)
 • svatební koordinátor

OSTROV GOTLAND

Ostrov Gotland se rozkládá na 3140 km2 a žije na něm necelých 60 000 obyvatel. Tento ostrov je také skutečnou pokladnicí středověkých památek i starých pohřebišť a runových kamenů, je doslova posetý kostely.Je největším ostrovem Baltského moře a na pevninské Švédsko se „kamenem dohodí“ téměř stejně daleko jako do Lotyšska. Ke Gotlandu také náleží několik dalších ostrůvků. Visby - hlavní město ostrova Gotland - je skutečným středověkým klenotem, s působivými hradbami a zříceninami. Střed Visby je protkaný magickými křivolakými uličkami, které vás svou romantikou doslova ukolébají. Poctu středověké epoše zde místní skládají každou letní sezónu významným festivalem Medeltidsveckan (neboli „středověký týden“), kdy se celé město „oblékne“ do dobových kostýmů a zaplní se středověkými trhy, řemeslníky i kejklíři.

 

SVATEBNÍ balíČek Ostrov GOTLAND - VIKING ISLAND

cena na vyžádání

Objednat

 • let Stockholm - Visby a zpět (4 osoby)
 • transfer letiště
 • 3 noci v Medeltidshotell (Středověký hotel) ve Visby (4 osoby)
 • obřad na pláži
 • doprava na místo obřadu (4 osoby)
 • piknik u místa obřadu (láhev champagne, lehké jídlo, svatební dort)
 • jednodenní exkurze po ostrově Gotland (4 osoby) včetně oběda (4 osoby)
 • svatební kytice pro nevěstu a klopa pro ženicha
 • kadeřník pro nevěstu
 • profesionální fotograf (1h, 10 fotografií na CD)
 • svatební koordinátor

 STOCKHOLMSKÉ SOUOSTROVÍ

Neuvěřitelné množství malých ostrůvků (několik desítek tisíc) tvoří tzv. Stockholmské souostroví. Na ostrovy se pořádají pravidelné plavby, i okružní; někde si lze dokonce pronajmout chatku a přenocovat. Mezi nejznámější z nich patří ostrovy Arholma, Ängsö, Finnhamn, Sandön, Utö a další.

 

Svatební balíČek STOCKHOLM´S ARCHIPELAGO

cena na vyžádání

Objednat

 • 2 noci v hotelu Diplomat ve Stockholmu (4 osoby)
 • transfer lodí na ostrov a zpět (4 osoby)
 • 1 noc v hotelu Smådalarös Gård na ostrově (4 osoby)
 • obřad na útesech
 • transport na místo obřadu a zpět (4 osoby)
 • champagne a občerstvení na útesech (5 osob)
 • 3 chodová večeře v Inn včetně vína a svatebního dortu
 • svatební kytice pro nevěstu a klopa pro ženicha
 • kadeřník pro nevěstu
 • profesionální fotograf (2h, 20 fotografií na CD)
 • svatební koordinátor

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod