Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba ve Španělsku - svatba v zahraničí

Svatba ve Španělsku - svatba v zahraničí

SVATBA Španělsko

Svatba nebo svatební cesta ve Španělsku. Řekněte si své "ANO" ve Španělsku!

 

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce! 

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete. 

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.  Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku.

Jakou oblast si ve Španělsku vybrat?

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

 

  • Barcelona - Barcelona je hlavním městem autonomního Katalánska, jedné z mnoha oblastí Španělska (Španělského království). Zdejší slunné počasí láká obdivovat krásy moře a plážové pohody na Costa Brava. Historická Barcelona však nabízí mnohem víc než jen typickou dovolenou u moře. Tato evropská metropole oplývá mnoha krásami a nese v sobě mimo jiné odkaz jednoho z největších umělců své doby – Antoniho Gaudího. V Barceloně můžete obdivovat hned několik jeho originálních budov, které vás na chvíli vytrhnou z reality a nechají unést do říše symbolů a snů. Kromě nich vám město Barcelona nabídne mnoho dalších památek, slunný přístav, lanovky, paláce, nákupní třídy i tradiční čtvrtě, množství romantických restaurací, dobré jídlo a pití a hlavně dovolenou, na které zapomenete na všechny starosti všedních dní. Barcelona je pestrobarevná, starodávná i moderní, živoucí i poklidná, nevšední a bezesporu hodná návštěvy.

  • Costa Brava - Jedna z nejkrásnějších oblastí španělského pobřeží je Costa Brava, která se nachází v severovýchodní části Španělska. Táhne se od francouzských hranic až téměř k hlavnímu městu Katalánska Barceloně. Toto “divoké pobřeží” je charakteristické svými strmými skalními útesy spadajícími přímo do moře, které v kombinaci se zelenými piniemi vytvářejí nezapomenutelné přírodní scenérie. Malebné zátoky s plážemi jsou velmi romantické, ale na své si zde přijdou i příznivci dlouhých otevřených pláží. Jedná se o turisty nejvíce navštěvovanou oblast Španělska. Nejznámějšími městy pobřeží Costa Brava jsou Lloret de Mar, Blanes a Tossa de Mar.

  • Ibiza - Třetí největší baleárský ostrov Ibiza spolu s menším ostrovem Formentera je součástí skupiny tzv. borovicových ostrovů - Islas Pitiusas. Rozlohou zaujímá přes 570 km2, délka je asi 40 kilometrů, šířka 20 kilometrů. Obyvatel zde žije přes 100 tisíc, z toho více jak třetina v hlavním městě Eivissa. Většina je katalánské národnosti a často se zde mluví místním jazykem ibizštinou (eivissenc), která je hodně podobná katalánským nářečím sousedních ostrovů Mallorcy a Menorcy. Ibiza nabízí krásné čisté pláže a písečné zálivy (calas), skalnaté útesy, piniové a borové háje, spoustu olivovníků a palem. Ideální doba pro dovolenou u moře je od konce května do začátku října, kdy se teploty pohybují mezi 23 – 30°C, voda má 19 – 25°C. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem cca 17°C. Pokud se nechcete na plážích mačkat, vyberte si raději začátek nebo konec sezóny. Pokud nechcete dovolenou trávit jen na pláži, můžete si zapůjčit auto a vydat se i do vnitrozemí, nebo navštívit hlavní město Eivissu. Nebo třeba lodí zamířit na sousední ostrovy Formentera nebo Mallorca. Oblíbeným místem turistů je skála Es Vedra, která je opředena pověstí, že když jí obepluje pár na loďce, zůstane spolu až do smrti.

  • Kanárské ostrovy (7 446,6 km2) jsou vzdáleny 1 770 km od Madridu a 112 km od pobřeží Afriky (Maroka). Omývá je Golfský proud a leží přibližně na stejné rovnoběžce jako Bahamské ostrovy nebo Florida, v časovém pásmu Greenwiche. Kanárských ostrovů je celkem 13 a všechny jsou sopečného původu. Sedm ostrovů je obydlených: Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Těchto šest nikoli: Graciosa, Montaňa Clara, Roque del Oeste, Roque del Este, Lobos a Alegranza. Každý z ostrovů má svůj specifický ráz a na každém najdete trochu něco jiného.

  • Mallorca se rozprostírá cca 180 km na východ od španělského pobřeží a její členité pobřeží v délce 5 500 km je omýváno Středozemním mořem. Ostrov je od severovýchodu po jihovýchod oddělený na dvě části mohutným horským pásmem. Mallorca sousedí se dvěma přilehlými ostrovy Ibizou a Menorcou Mallorca je se svou rozlohou 3 640 km2 největší z Baleárských ostrovů, od čehož se odvíjí i původ jejího jména. Již Římané ji pojmenovaly "major", i když v současnosti by byla přirovnávána spíše k "perle Středomoří" či ke "královně mezi Baleáry". Od dávné minulosti byla pro svou mimořádnou a strategickou polohu vyhledávána mnoha dobyvateli, v dnešní době je neméně vyhledávaná, avšak turisty, kteří kromě její polohy dokáží ocenit i její nádherné členité pobřeží, krásnou přírodu plné svěžesti, průzračné moře a velmi přívětivé obyvatele. Mallorca vám nabídne téměř vše - impozantní hory, průsmyky, říčky, úrodné nížiny i vyprahlé stepi. Především pak všudypřítomné průzračné moře a krásné pláže. Díky rozmanitosti svého pobřeží nabízí jak dlouhé pláže plné života, zábavy a nočního vyžití, tak i ukryté pláže mezi skalisky z dosahu velkých letovisek. např. na pláži v blízkosti jejího hlavního místa Palmy. S vypůjčeným autem budete moci prozkoumávat krásny ostrova, jak ty přírodní, tak i architektonické. Taková návštěva poutních míst a klášterů, malebných vesniček, kaňonů a jiných přírodních scenérií se vám postará o příjemné a nezapomenutelné zážitky.

Kdy a jak do Španělska cestovat?

Nejpohodlnějším způsobem dopravy do Španělska je bezpochyby letadlo. Přímé spojení z Prahy existuje do Madridu, Barcelony, Malagy, Valencie, Palmy de Mallorca a na Ibizu. Let trvá dvě až tři hodiny, záleží na cílové destinaci. Pokud dorazíte autem, čeká vás velmi kvalitní silniční a dálniční síť.

Díky rozmanitosti Španělska lze klima rozdělit do čtyř oblastí, a to pobřeží středozemního moře, severní atlantické pobřeží, vnitrozemí a Kanárské ostrovy. Na jihu a východě země je podnebí středomořské s velkým počtem slunečných dnů a mírnou zimou. Prší zde nejméně ze všech oblastí, převážně v chladnějších měsících. Nad vnitrozemím převládá podnebí kontinentální s velkými teplotními rozdíly během roku. Například průměrná teplota v Madridu v lednu je 5°C a v červenci 25°C. Zimy jsou chladné a větrné, léta horká s čistou oblohou. Sever země se vyznačuje mírnou zimou a teplým létem. Průběžně zde hodně prší a vysoká vlhkost způsobuje spolu s pobřežními větry mlhu podél severozápadního pobřeží Španělska. Ročně spadne 300 až 640 mm srážek. Průměrné letní teploty se ve pohybují mezi 23 - 30°C, v zimě kolem 10 - 13°C, avšak místy se silnými větry, ve vysokých horách s častými mrazy. Podnebí na Kanárských ostrovech je subtropické s příjemnými teplotami po celý rok. Prší pouze několik dní v roce, převážně v zimě.

Pro vstup občanů ČR i SR na území Španělska jsou potřeba OP nebo cestovní pas, Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců od výstupu ze země. Očkování pro dovolenou ve Španělsku není povinné. Časový posun + 1 hodina.

SVATBA VE Španělsku

Dle španělských zákonů není možný civilní svatební obřad, pokud na španělském území se nezdržujete 2 roky. Proto jsou možné pouze symbolické svatební obřady nebo katolické svatební obřady.

Nabídku svatebních balíčků zašleme na vyžádání.

 

DOVOLENÁ NA MÍRU

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod