Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba v Thajsku - svatba v zahraničí v exotice

Svatba v Thajsku - svatba v zahraničí v exotice

Svatba THAJSKO

Nezapomenutelná svatba nebo svatební cesta v Thajsku. Řekněte si své "ANO" v Thajsku!

 

Thajsko, oficiální název Thajské království, bývalý Siam, se rozprostírá na rozloze 513 km2, má cca 60 miliónů obyvatel. Thajsko je obklopeno čtyřmi zeměmi – na severozápadě Myanmar (dříve Barma), na severovýchodě Laos, na východě Kambodža a na jihu Malajsie. Obklopeno je vodami Čínského a Adamanského moře. Většina obyvatel žije v Bangkoku a centrální nížinné části, která je úrodná a protéká zde velké množství vodních toků. Severní část je hornatá a je zde mnoho národních parků. Hlavním městem je Bangkok, který je právem nazýván „městem andělů“, další významná města – Chiang Mai, Sukhothai, Ayutthaya, Nakhom Ratchasima neboli Khoral a další.

Oblíbeným cílem turistů je Zlatý trojúhelník, Chaing Mai a Chiang Rai. Jižní Thajsko – ostrovy Phi Phi, Krabi, Koh Samui, Koh Lanta – nádherná místa pro odpočinek na pláži. Název původního království byl Siam, který se ale 11.5.1949 přejmenoval na Thajsko, což má původ ve slově „svoboda“. Thajsko na rozdíl od ostatních zemí nebylo nikdy v područí žádné evropské země a od roku 1932 se stalo konstituční monarchií. Vládne zde král Bhumibol – Ráma IX, který je nejdéle žijícím vládnoucím monarchou na světě – vládne přes šedesát let od roku 1946 a spolu se svou ženou královnou Sirikit jsou velmi milováni a ctěni. Hlavní náboženství země je théraváda – nejstarší škola buddhismu, dále pak islám, hinduismus, animismus. Devadesát procent obyvatel jsou buddhisté. Barvy thajské vlajky jsou červená, bílá a modrá. Červená barva symbolizuje národ, bílá buddhismus a modrá království.

Thajsko je kulturní zemí s pohnutou historií, kde lze nalézt plno nádherných památek, krásnou přírodu a usměvavé lidi. Je pro něj typické thajské divadlo a hudba, box i výborná kuchyně. Je to přívětivá země mnoha svátků a oslav.

Nejzajímavější místa v Thajsku:

 • Bangkok
 • Phuket
 • Pattaya
 • Koh Samui
 • Koh Lanta
 • Koh Phi phi
 • Krabi
 • Koh Chang
 • Khao Lak
 • Hua Hin
 • Koh Pha Ngan

 

Kdy a jak do Thajska cestovat?

Do Thajska lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: cca 12 hodin.

Thajsko je typické pro své tropické klima, teplo je zde v podstatě po celý rok. V některých měsících však bývá až nesnesitelné horko, které je provázeno vyšší vlhkostí, takže to nemusí být zrovna pro každého. Toto období horka trvá od března do května, někdy však může přetrvat i v červnu. Po období nesnesitelných veder nastává také samozřejmě období dešťů, tedy od června do října. Období dešťů, jak už to tak v exotických zemích bývá, je doprovázeno monzumy (vítr z jihovýchodu).

A kdy je tedy ta správná doba pro dovolenou v Thajsku? Doporučujeme do Thajska vyrazit od listopadu do dubna /Krabi, Koh Lanta, Phuket, Koh Phi Phi/, to je tu počasí pro dovolenou naprosto ideální – krásné teplo s minimem srážek a teploty jsou kolem 30 stupňů Celsia. Od června do října trvá období dešťů. Na Koh Samui není vhodné cestovat od října do poloviny prosince, kdy je období dešťů.

Od 11.8.2011 není vyžadováno pro občany ČR a SR pro pobyt nepřesahující 30 dní turistické vízum. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po vstupu na území Thajska.

Očkování při dovolené v Thajsku není povinné, pouze pro pobyty přesahující běžný turistický rámec v Thajsku je doporučeno očkování proti virové hepatitidě typu A a břišnímu tyfu.

Časový posun 5 hodin dopředu během léta, 6 hodin během zimy.

Svatba v Thajsku

V Thajsku je možné uskutečnit právně platný obřad, symbolický obřad, výročí svatby, zásnuby nebo svatební cestu.

Svatební obřad se koná na překrásné pláži při západu slunce nebo je možné jej uspořádat také v blízkosti Vašeho hotelu či apartmánu. V Thajsku je možný svatební obřad podle evropských tradic nebo v duchu thajských tradic. Thajská svatba je živým kaleidoskopem hudby a tance, odrážejícím krásu a půvab thajské kultury. Svatba se může konat na mnoha místech při západu slunce, na pláži při východu slunce, v zahradách, v buddhistickém chrámu nebo u vodopádu. Je mnoho způsobů, jak může být obřad proveden. Svatební pár je oblečen do tradičních barevných kostýmů. K obřadu hraje thajská hudba a po obřadu zpívají mniši modlitby za štěstí, prosperitu a zdraví snoubenců. Buddhistické požehnání začíná nabídkami květin, jídla a tradiční misky rýže mnichům, následuje zpívání modliteb s mnichy. Potom se posadíte naproti mnichům a ti Vás jemně pokropí vodou. Následuje požehnání a modlitby za Vás a Vaše blízké.


 

Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

V Bangkoku doporučujeme tyto hotely:

 

Další možná svatební místa v Thajsku

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod