Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím

Svatba na ostrově Koh Lanta v Thajsku - svatba v zahraničí v exotice

Svatba na ostrově Koh Lanta v Thajsku - svatba v zahraničí v exotice

Svatba THAJSKO - ostrov Koh LANTA

Nezapomenutelná svatba na pláži - svatební cesta v Thajsku. Řekněte si své "ANO" na Koh Lanta!

 

Ostrov Ko Lanta je ostrov, kde nebudete obklopeni davy turistů. Z mezinárodního letiště Krabi se dostanete na ostrov Ko Lanta po 90 minutách jízdy. Další mezinárodní letiště je na ostrově Phuket (dosažitelné po 3 hod. jízdy taxíkem či 2 hod. jízdy lodí). Přelet z Bangkoku trvá necelých 80 min. Členitý ostrov porostlý bujnou tropickou vegetací má mnoho malebných písečných pláží, které omývá průzračné Andamanské moře.

Ko Lanta se skládá ze dvou ostrovů Lanta Noi (menší přírodní ostrov kde nejsou žádné resorty) a turisty navštěvovaný Lanta Yai (cca 28 km dlouhý, 152 km2), který leží 70 km jižně od mezinárodního letiště Krabi. Lanta Yai je jedním z 52 ostrovů provincie Krabi a také součást národního mořského parku Lanta Marine National Park. 25 km panenských pláží a především západní strana ostrova nabízí jedno z nejromantičtějších míst v Thajsku a jihovýchodní Asie. Je tu několik rybářských vesnic, kokosové, kaučukovníkové a banánovníkové plantáže, které jsou lemovány deštným tropickým pralesem s kopci dosáhující výšky přes 250 metrů. Nedaleké korálové ostrovy nabízejí ideální podmínky pro potápění. Kromě pestrobarevných korálových útesů jsou zde místa pro pozorování žraloka velrybího, leopardího, barakud a tuňáků.

Pláže a potápění

Po celé délce ostrova (30 km) se táhnou krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do průzračného Andamanského moře. Hornatý ostrov je porostlý tropickou vegetací. Teploty zde neklesají pod 30°C a teplota moře pod 28°C.

Nejkrásnější potápěčské lokality jsou okolní ostrůvky Ko Rok, Ko Haa, Ko Ma, Hin Bida, Ko Kradan, Ko Phi Phi Lae, Fantasy Rock, Sharks Point a ohromné korálové zahrady Hin Daeng a Hin Muong s viditelností až 30 m pod vodou.

Výlety

Okolní známé ostrůvky jsou Phi Phi Islands (40 min. lodí), Krabi – Ao Nang Bay (80 min. lodí) či Phuket (90 min. lodí), kam také doporučujeme uskutečnit výlety. Pro poznávání členitého ostrova (který projedete za cca 4 hodiny) doporučujeme zapůjčit si motocykl či místní „tuk tuk“ pro 4 osoby a zážitkem je navštívit: místní trhy u městečka Saladan, vyhlídku View Point, jízdu na slonech k jeskyni Tiger Cave či vodopádu, projížďka loďkou přírodními mangrovníkovými kanály s ostrůvky Ko Bu Bu a Taleng Beng, rybářskou vesnici s místními obyvateli Gypsy Village, městečko s poklidnou atmosférou a rybími trhy Lanta Old Town a jižní cíp ostrova Ta Noad Cape s národním parkem Mu Koh Lanta a majákem s pěkným výhledem. Západy slunce a výhled na ostrovy Ko Phi Phi si vychutnáte z celého západního pobřeží ostrova a jsou lahůdkou pro milovníky romantiky.

Přivítá Vás přátelský úsměv místních domorodců, celoroční teplé klima (vzduch 30C / voda 27C, období dešťů září-říjen) a ideální podmínky pro potápění. Na ostrově se nachází několik výborných rybích restaurací (např. Lanta Sea Food, Cook Kai, Same Same but Diferent, Laanlay, View Talay, Orchid, Tavern, Cat Fish…) a mnoho plážových barů (např. Mong, Where Else, Nature Beach Bar, I Bar, The Frog, Feeling Bar, FMCK, Orchid, Mook Anda…).

Sport a příroda

Pro milovníky aktivní dovolené doporučujeme navštívit region Krabi kde je: 18-ti jamkové hřiště Pakasai (cca 70 min. jízdy, fee stojí cca 1.000 THB), přírodní termální jezírka Hot Spring a Emerald Pool u Klong Tom, sochu Buddhy na 500m vysokém vrcholku Wat Am Suea u Krabi (výstup po 1.272 schodech), strmé skalnaté homolky na Ao Nang a Railay Bay s jeskyní Phra Nang Cave, projížďku po tajemné řece Krabi River, úchvatný národní park Khao Sok. Určitě Vás uspokojí i jednodenní výlety lodí na okolní ostrůvky Ko Phi Phi a Bamboo Island, Ko Kradan a Ko Ngai s jednoduchými bungalovy, nádherné šnorchlování na Ko Rok a Ko Ma, Ko Muk s jedinečnou lagunou Sra Morakot, zelený kopcovitý ostrov Ko Jum a doporučujeme pro dobrodruhy i vícedenní výlety na málo osídlené jižní ostrovy Ko Libong, Ko Bulon, Ko Lipe a Ko Tarutao v národním parku Pethra. Objevte i Vy tyto nádherné jižní ostrovy v Andamanském moři, kam ještě nestihnul masově proniknout turistický ruch, jako třeba na známější ostrovy Phuket či Ko Samui.

SVATBA THAJSKO

Thai buddhist požehnání - thajská svatba je živým kaleidoskopem hudby a tance, odrážejícím krásu a půvab thajské kultury. Svatba se může konat na mnoha místech při západu slunce, na pláži při východu slunce, v zahradách, v buddhistickém chrámu nebo u vodopádu. Je mnoho způsobů, jak může být obřad proveden. K obřadu hraje thajská hudba a po obřadu zpívají mniši modlitby za štěstí, prosperitu a zdraví snoubenců. Buddhistické požehnání začíná nabídkami květin, jídla a tradiční misky rýže mnichům, následuje zpívání modliteb s mnichy. Potom se posadíte naproti mnichům a ti Vás jemně pokropí vodou. Následuje požehnání a modlitby za Vás a Vaše blízké. Doba samotného obřadu cca 30 minut, s dopravou na místo obřadu a fotografování je to cca 2 hodiny.

Můžeme také zajistit evropský svatební obřad bez mnichů a thajských tradic a zvyklostí.

Doporučujeme mít oficiální svatbu v ČR a v Thajsku pouze symbolický svatební obřad na pláži.Tuto variantu volí většina klientů. Odpadně tím poměrně náročná administrativa a samozřejmě i náklady na oficiální obřad, který je v Thajsku pouze o administrativě, kde nemusíte být přítomni.

Oficiální obřad probíhá následovně: vyřízení dokumentů ke svatbě na české ambasádě a Ministerstvu zahraničních věcí v Bangkoku. V 8.30 hodin si snoubence vyzvedne v hotelu svatební koordinátor a navštíví s nimi českou/slovenskou ambasádu v Bangkoku (cca 1 hodina). Předloží se potřebné dokumenty. Poplatek na ambasádě 1500 THB/osoba - platí se v hotovosti na místě, tento poplatek je nad rámec svatebního balíčku. Po tomto kroku se snoubenci mohou vrátit do hotelu a pokračovat svou dovolenou a zbytek je na nás. Musíte však podepsat plnou moc, což umožňuje našim zaměstnancům zajistit další kroky na thajských úřadech. Dokumenty jsou následně zaslány expresní poštou na daný ostrov ke kontrole na úřad. 4 dny po obřadu obdržíte oddací list v anglickém jazyce. Samozřejmostí je ověření dokumentů po svatbě na Ministerstvu zahraničních věcí v Bangkoku.

 Dovolená na míru

Letenky, transfery, ubytování, výlety, cestovní pojištění nejsou součástí svatebního balíčku. Tyto služby zprostředkujeme pro vás na míru dle vašich přání /datum odletu, délka pobytu, odletové letiště, letecká společnost, kategorie a úroveň hotelu, typ stravy, transfery atd./.

 

Nezávazná poptávka

Počet dospělých:
Počet dětí:
Věk dětí:
Destinace:
Odlet nejdříve:
Kalendář odletu na dovolenou
Návrat nejpozději:
Kalendář návratu z dovolené
Délka pobytu:
nocí
Preferované odletové letiště:

Vlastní dopravou?
Další požadavky:
Další požadavky, představy a přání:
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:kod